Connect with Us

Duka mesazh AZ Alkmarit: Ja çfarë ndodh nëse nuk udhëtoni për ndeshjen me Napolin

Sport

Duka mesazh AZ Alkmarit: Ja çfarë ndodh nëse nuk udhëtoni për ndeshjen me Napolin

Publikuar

-

Koronavirusi është duke u përhapur me shpejtësi në botën e futbollit. Ish-ylli i Partizanit, Kaleb Ekuban është i infektuari i radhës. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi turk, nëpërmjet një deklarate zyrtare. Ekuban u infektuar gjatë grumbullimit me kombëtaren e Ganës. Për shkak të temperaturës ishte dërguar me urgjencë në spital.

“Pasi futbollisti ynë, Kaleb Ekuban, u kthye nga grumbullimi i kombëtares së Ganës më 13 tetor, u mësua se shoku i tij i dhomës në grumbullim ishte pozitiv me COVID-19. Lojtari ynë, i cili ishte izoluar për shkak se kishte qenë në kontakt me një të infektuar. Ai u trajtua në spital për faktin se kishte temperaturë të lartë. Dy testet e para të bëra dolën negativë. Futbollisti ynë, i cili doli pozitiv me 17 tetor, u dërgua më pas në izolim në shtëpi e tij, ku edhe po trajtohet”, shkruhet në komunikatën zyrtare të Trabzonsporit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

LIVE’ Superiore/ Barazon Laçi dhe Apolonia, ja të gjitha rezultatet

Publikuar

-

Nga

Po luhen në këto momente katër sfidat e javës së 15-të të Kategorisë Superiore. Transfertë delikate për kryesuesit e Vllaznisë, që do të jenë mysafirë në Ballsh, përballë Bylisit të trajnerit Dovedan.

Përballje tepër interesante pritet të jetë dhe ajo që do të zhvillohet në Krujë mes Teutës dhe Kastriotit.

Ndërkohë në 2 sfidat e tjera, Kukësi dhe Laçi vijnë si favoritë në letër, teksa do të kërkojnë të rikthehen te rezultatet pozitive, respektivisht përballë Apolonisë dhe Skënderbeut.

REZULTATET LIVE:

Apolonia-Kukesi 1-1
Bylis-Vllaznia 0-0
Kastrioti-Teuta 0-0
Laçi-Skënderbeu 1-1

LEXO TE PLOTE

Seria A

Cuadrado shërohet nga COVID-19m gati ndaj Napolit

Publikuar

-

Nga

Mbrojtësi i krahut të djathtë të Juventusit, Juan Cuadrado është shëruar nga COVID-19. Kolumbiani në dy testimet e fundit ka rezultuar negativ,

Tani lojtari do t’i bashkohet skuadrës në stërvitje dhe do përfshihet në listën e skuadrës për ndeshjen e sotme në Superkupën e Italisë kundër Napolit.

Komunikata e Juventusit:

Juan Cuadrado duke ndjekur protokollin në dy kontrollimet e fundit ka dal negativ në rezultatet e COVID-19. Lojtari do i bashkohet stërvitjes gjatë ditës dhe do përfshihet në listën e skuadrës për ndeshjen e sotme”, shkruhej në komunikatë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Rey Manaj drejt rikthimit në Itali, dy klubet e njohura në garë

Publikuar

-

Nga

Ylli i Kombëtares së Shqipërisë, Rey Manaj është i lidhur me rikthimin në Seria A.

Sulmuesi kërkohet nga Crotone, skuadër që synon përforcime në sulm dhe shpreson për mrekullinë që të largohet nga zona e rrezikshme.

Sipas ekspertit te merkatos, Gianluca di Marzio, edhe Pescara e Seria B ka shprehur interesim për shqiptarin.

Manaj momentalisht është te ekipi i dytë i Barcelonës, mirëpo ende s’ka pasur mundësinë të bëjë debutimin në ekipin e parë, vetëm disa herë është ftuar në stërvitje me ekipin e parë.

Kujtojmë, se Manaj edhe më herët ka bërë paraqitje në Seria B, pra 12 sosh duke realizuar dy herë.

LEXO TE PLOTE