Connect with Us

Two criminal events, with Vjollca Hoxha and Ben Blushi as suspected perpetrators

Politikë

Two criminal events, with Vjollca Hoxha and Ben Blushi as suspected perpetrators

Publikuar

-

Two files related to two criminal events, have the owner and director of Top Channel as suspected perpetrators. Vjollca Hoxha and Ben Blushi, are the two people that the victims pointed their fingers at, emphasizing their names as the people with whom they had clashes due to work or property.

A few months ago, one of the directors of Top Media was attacked below his house. The news was not reported by the media. One of the aggressors was caught and handed over to the police. The news wasn’t appeared in the media. Only a bankrupt newspaper already online, wrote something in a moment of debate.
But the failure of the first attempt to rape the former director of Top Media, brought a few weeks later the second attempt with the same scenario. The former director is raped by two people, being hit from behind with strong tools. The event again does not appear in the media, and the bankrupt newspaper itself doesn’t write a single line.

The first case failed, and the second shocked a wide social and media group that was made aware, not to mention the police and the prosecution. The investigation file is already in the prosecutor’s Office. The injured said only one name:”I suspect that behind this event is Vjollca Hoxha”.

Another criminal event, like in the movies with mafia assassinations, was repeated 72 hours ago. A businessman escaped for only 5 seconds, after his daughter waited for him in the elevator. The door closed, and he fled, and two people with guns in their hands couldn’t shoot on him.

The video event was made public by the journalist Artan Hoxha, and then the businessman Andon Dhima reacts. In the depositions given to the police, he and his children emphasize that they have clashes over property issues with only one person, and he is called Ben Blushi, director of Top Channel, former politician.
These are the two cases that have been reported, and in the prosecution are the names in the file, where the victims point the finger of suspicion at a media owner and her director.

LEXO EDHE:  VIDEO/ Artan Hoxha: Ja çfarë ka ndodhur pas ngjarjes së grabitjes në Rinas

There is another case that CNA.al will bring in the following days, where another businessman accuses with concrete facts the duo Vjollca Hoxha-Ben Blushi.
Several letters have also been sent at the US embassy and Albanian institutions regarding the director of Top Channel, where he is accused of many flagrant violation of the law, one of them is the businessman Andon Dhima, who escaped an assassination attempt 3 days ago. /CNA.al

Dy ngjarje kriminale me të dyshuar Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Deklarata skandaloze e Lleshajt për policinë/ Anila Hoxha “bën për ujë të ftohtë” ministrin

Publikuar

-

Nga

Deklarata skandaloze e Lleshajt për policinë/ Anila Hoxha “bën për ujë të ftohtë” ministrin

Gazetarja Anila Hoxha ka sulmuar ashpër ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, për deklaratën e bërë ditën e djeshme në Parlament, ku I tha deputetit Myslim Murrizi se polic ke qenë dhe polic do të mbetesh.

Hoxha akuzon Lleshajn se po i përdor punonjësit e policisë sipas dëshirës së tij, ndërsa thekson se paguhen keq dhe vishen me uniforma të dala boje e këpucë kartoni.

Gazetarja deklaron se policët e vrarë dhe të plagosur në aksione i kanë kaluar përbri vdekjes që Lleshaj të bëhej ministër.

“Janë 11 mijë policë në krye te detyrës. Paguhen keq. Me uniforma të dala boje dhe këpuce kartoni. Por ata vazhdojnë në polici. Herë iu vënë shkelmin e herë ju hedhin krahëqafe dorën. Varet nga eprori. Përdoren si t’i teket çdo mazhorance, herë si kordele ne protesta, herë si krahë pune, herë u shqepen gradat që t’i ngjiten “mikut të mikut”. Herë flakën në rrugë e herë tradhëtohen. Herë i turrin ” bjeri qerratait” e herë : qepju këmba këmbës në drejtim të paditur.. !

Këta 11 mijë gra dhe burra,  dje e morën vesh që janë policë ndaj sillen me ta si nepër anektoda! Kanë dhënë jetën 224 policë që janë shpallur dëshmorë të atdheut. Ishin policë dhe vdiqën policë!!! Për 40 policë të vrarë, çështja e tyre eshte nën proces për tu shpallur dëshmorë. Edhe ata ishin policë dhe vdiqën policë!

LEXO EDHE:  Dorëheqja e Ben Blushit/ Rama: Politika nuk ka humbur ndonjë gjë të madhe, por…

LEXO EDHE:  Ngjarjet kriminale enigmatike/ Artan Hoxha tregon detajet tronditëse

256 janë plagosur në aksionë të ndryshme. I kanë kaluar përbri vdekjes! Edhe ata ishin dhe janë policë! Që ti zotëria juaj! Madhëria juaj! Shkëlqesia juaj!! Të bëheshe ministër dhe ti pështyje… mu në zemër!”, shkruan ajo në rrjetet sociale./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Politika ka nevojë për Topallin”/ Melisa Braci tregon synimin kryesor për angazhimin në “Lëvizjen për Ndryshim”

Publikuar

-

Nga

“Politika ka nevojë për Topallin”/ Melisa Braci tregon synimin kryesor për angazhminin në “Lëvizjen për Ndryshim”

Melisa Braci është 22 vjeçarja e cila ka zgjedhur të angazhohet në partinë e re të Jozefina Topallit, “Lëvizja për Ndryshim”.

Në një intervistë për CNA.al, 22 vjeçarja ka rrëfyer se synimi kryesor për angazhminin në “Lëvizjen për Ndryshim është rikthimi i shpresës së shqiptarëve

“Unë besoj shumë se lëvizjet dhe çdo qasje tjetër politike ndikohen nga parimet, individët dhe mjetet e duhura. Këto tre elementë nuk i gjeja në asnjë lëvizje tjetër më parë, veçse tek “ Lëvizja për Ndryshim”. Kjo lëvizje bazohet në parime të drejta, të qarta dhe të djathta; themelohet e mbështetet nga individë parimorë, koherentë, të besueshëm e me eksperiencë apo dije, kështu që për mua s’ ka arsye për të mos iu bashkuar”, u shpreh ajo.

E pyetur pse vendosi t’i bashkohet Topallit, ajo tha se ka vlerësuar gjithmonë koherencën, guximin, idealizmin e femrën në politikë.

LEXO EDHE:  Dorëheqja e Ben Blushit/ Rama: Politika nuk ka humbur ndonjë gjë të madhe, por…

LEXO EDHE:  Artan Hoxha: Edhe Marsida është në rrezik, di shumë!

Gjithashtu, 22-vjeçarja thekson se ajo çfarë ka vlerësuar shumë tek Topalli është dhe antikonformizmi, shprehur në disa qëndrime e votëbesime të rëndësishme në opozitë e pushtet.

“Për sa kohë të jetë e tillë, politika aktive do ketë nevojë për Topallin, së bashku me eksperiencën e kulturën e saj si Kryetare e organit më të rëndësishëm në vend”, theksoi ajo.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Që në fëmijëri simpatizante e PD/ 22 vjeçarja krah Topallit, së shpejti edhe anëtare e një partie në Itali

Publikuar

-

Nga

Që në fëmijëri simpatizante e PD/ 22 vjeçarja krah Topallit së shpejti edhe anëtare e një partie në Itali

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, prezantoi tre ditë më parë “Lëvizjen për Ndryshim”, ndërsa ra në sy një numër i madh mbështetësish për këtë parti të re.
Një ndër të rinjt e parë që i është bashkuar kësaj lëvizje është dhe Melisa Braci. Melisa është 22 vjeçe dhe ka studiuar për Drejtësi në Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi”.

Në një intervistë për CNA.al ajo ka treguar se është çertifikuar në disa kurse në Shkenca Politike dhe Marrëdhënie Ndërkombëtare nga universitetet më prestigjioze të botës, ndërsa momentalisht, ndjek studimet magjistrale në Torino për Shkenca Ndërkombëtare.

Më tej Braci ka rrëfyer se që kur filloi të kuptoj realitetin dhe aktualitetin shqiptar, është angazhuar politikisht në Shqipëri e jo vetëm. Ajo thotë se ka qenë simpatizante e Partisë Demokratike që fëmijë.

22 vjeçarja tregon se së shpejti, do jetë edhe anëtare e partisë “Forza Italia” në Itali.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha i përgjigjet sulmit të Berishës: E kuptova mesazhin Bac, por…

LEXO EDHE:  Batutat/Blushi-Idrizit: Tërhiq gjuhën. Presidenti nga populli se nuk ësht as doganier, as kasë fiskale

“Kam qenë simpatizante e Partisë Demokratike që fëmijë, jam përfshirë aktivisht në disa kauza që sipas bindjeve të mia qëndronin e duheshin mbështetur, sidomos në kohën e Çadrës. Pastaj, jam anëtarësuar në disa organizata ndërkombëtare të djathta si Heritage Foundation në SHBA dhe jam mbështetëse e Partisë Republikane atje. Së shpejti, do jem dhe anëtare e partisë “Forza Italia” në Itali”, u shpreh Braci./CNA.al

LEXO TE PLOTE