Connect with Us

Video/ Reus nderon Dortmundin, Leipzig nuk ndalet. Ja rezultatet

BundesLiga

Video/ Reus nderon Dortmundin, Leipzig nuk ndalet. Ja rezultatet

Publikuar

-

Janë mbyllur sfidat e orës 15:30 në Bundesligën gjermane. Leipzig ka mposhtur pastër 0-2 në transfertë skuadrën e Ausburg, duke ruajtur kryesimin në kampionatin gjerman pas 4 javësh të luajtura, me 10 pikë.

Freiburg dhe Werder Bremen janë ndarë në barazim 1-1, ndërsa Stuttgart mposhti 0-2 ekipin e Hertha Berlin. Borussia Dortmund mori një fitore të vuajtur 0-1 në transfertë kundër Hoffeinhaim, me golin e vetëm që u shënua nga kapiteni Marco Reus.

GOLAT/ AUSBURG – LEIPZIG  0-2

GOLAT/ HOFFENHAIM – DORTMUND  0-1

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Tronditet Bayerni, Boateng rrezikon 4 vite burg

Publikuar

-

Nga

Zherome Boateng do të jetë para drejtësisë më datë 10 dhjetor teksa akuzohet për dhunë ndaj ish-gruas së tij. Ngjarja daton në vitin 2018, ku gjatë pushimëve, mbrojtësi akuzohet se ka lëshuar në drejtim të ish-grua një mbajtësesë qiriri.

Kështu, Boateng akuzohet për agresion, ndërsa duket se ndaj tij ekziston edhe një video e cila do të përdoret në gjykatë dhe që me sigur do t’i japë të drejtë ish-gruas së futbollistit.

Boateng rrezikon deri në pesë vite burg, megjithatë pritet që t’ia hedhë duke paguar një gjobë të majme e në këtë formë mund të mbajë lirinë e tij dhe të vazhdojë të ushtrojë profesionin në fushën e gjelbër.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Do transferohet në janar, kontratë 5-vjeçare për Milot Rashicën

Publikuar

-

Nga

Vetëm në sekondën e fundit dhe ditën e fundit të merkatos, Milot Rashica nuk arriti të vishte fanellën e Bajer Leverkusenit. Vendimi për t’i thënë lamtumirë Verder Bremenit është shtyrë vetëm pasi klubet nuk kishin rënë dakord për disa detaje të fundit.

“Ajo që ndodhi kaq afër vijës së finishit javën e kaluar duhet të ndodhë brenda disa javësh. Në janar, ky është plani i qartë, ndryshimi nga Veser në Rajn do të ndodhë”, u shpreh për “Bild” menaxheri i skuadrës, Rudi Fëler. Kontrata pesëvjeçare me “Aspirinat” deri në vitin 2025 ishte nënshkruar tashmë.

Vetëm data e fillimit duhet të ndryshohet nga tetori 2020 në janar 2021. Por, merkatoja do të hapet përsëri në 2 janar. Deri atëherë ka vetëm dhjetë ndeshje të Bundesligës. “Leverkusen ka ende nevojë për një sulmues tjetër.

Ka shumë mundësi që ai do të jetë Rashica”, shtoi Fëler. Një arsye shumë e rëndësishme është trajneri Peter Bosz, i cili ishte jashtëzakonisht i irrituar pse nuk erdhën më lojtarë në fillim të tetorit, por ai po bën presion për përforcime të brendshme. Holandezi njihet si simpatizant i madh i Rashicës.

Në vitin 2015 ai ka punuar me sulmuesin në Holandë. Rashica bëri debutimin e tij si lojtar profesionist nën drejtimin e Bosz në “Vitesse Arnheim”. Trajneri e njeh golashënuesin shumë mirë. Ai ende e dëshiron atë dhe me shumë mundësi do ta ketë në dispozicion për fazën e dytë të sezonit në Bundesligë.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Juventusi parakalon Sitin në merkato për futbollistin e Bajernit

Publikuar

-

Nga

Merkato sapo është mbyllur në rrugë zyrtare, por klubet janë gjithnjë në punë për të përmirësuar organikën e tyre. Ndaj, së fundmi nga Anglia janë të sigurt se Juventusi ka parakaluar Mançester Sitin në garën për shërbimet e David Alabës.

Austriaku tashmë ka dalë hapur se nuk do të rinovojë kontratën me Bajern Mynih dhe në fund të sezonit të ardhshëm mund të largohet me parametër zero. Por, bardhezinjtë po tentojnë madje ta transferojnë 28-vjeçarin në janar duke qenë se në atë sektor të fushës kanë mbetur vetëm me Aleks Sandro dhe të riun Frabota.

Ndërkohë, edhe falë marrëdhënieve të mira me gjermanët, janë besimplotë se mund të plotësojnë dëshirën e tyre për t’i vënë në dispozicion një lojtar me shumë eksperiencë trajnerit Pirlo. Kështu, kjo këmbëngulje ka bërë që Juventusi të lejë pas Sitin, të cilët nga ana e tyre janë disi më të rezervuar dhe presin zhvillimet në vazhdimësi.

LEXO TE PLOTE