Connect with Us

Video/ Milan thyen tersin, Ibra mund i vetëm Interin në derbi

Seria A

Video/ Milan thyen tersin, Ibra mund i vetëm Interin në derbi

Publikuar

-

Është mbyllur me rezultatin 1-2 derbi Inter-Milan. Kuqezinjtë kanë arritur të thyejnë Interi në derbi pas shumë rezultatesh negative dhe gjithçka vendoset nga Ibrahimovic.

Sulmuesi suedez shënon dy gola për 3 minuta në pjesën e parë, ndërsa Lukaku rihapi ndeshjen. Pjesa e dytë solli shumë rastë për shënim nga të dyja, por në fund sfida u mbyll me rezultatin 1-2. Me këtë fitore Milani marshon në krye me 12 pikë në 4 ndeshje, ndërsa Interi 7 pikë në vendin e 6-të.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Përmbysje e “çmendur” e Interit, ja rezultatet dhe golat e të gjitha ndeshjeve të Serisë A

Publikuar

-

Nga

U luajtën në orën 15:00, katër sfidat e vlefshme për javën e 8-të të Serisë A. Padyshim që vëmendja më e madhe ishte në “San Siro” në përballjen mes Interit dhe Torinos.

Zikaltërit e Antonio Kontes, arritë të përmbysnin disavantazhin 0-2, duke shënuar plot 4 gola në harkun kohor të 30 minutave. Zaza në fundin e pjesës së parë dhe Ansaldi nga pika e bardhë e penalltisë, tronditën fillimisht Interin, ndërkohë që Sançez dhe Lukaku vendosën menjëherë baraspeshën në minutat 64 dhe 67-të.

Belgu nuk u mjaftua me kaq teksa në minutën e 84-t, kaloi në avantazh skuadrën e tij, duke shndërruar në gol një 11-metërsh. Për të vulosur këtë përmbysje mendoi Lautaro Martinez, i hedhur nga stoli, i cili në minutën e 90-të, pas asistit të Lukakut, tundi rrjetën.

Në sfidat e tjera, Roma mposhti Parmën 3-0. Vlen të theksohet se të 3 golat për kryeqytetasit u shënuan në pjesën e parë. Fitore e artë edhe për Sasuolon në transfertë ndaj Veronës 0-2. Teksa Sampdoria regjistroi një tjetër hap fals, ku u mund nga Bolonja me përmbysje 1-2.

FT| INTER-TORINO 4-2

Sançez 64′, Lukaku 67′, 84′ (p), Martinez 90′  / Zaza 45+2′ , Ansaldi 62′ (p)

FT| ROMA-PARMA 3-0

Majoral 28′, Mikitarjan 32′, 40′

FT| SAMPDORIA-BOLONJA 1-2

Thorsbi 7′ / Rexhini 44′ , Orsolini 52′ 

FT| VERONA-SASUOLO 0-2

Boga 42′ , Berardi 76′ 

LEXO TE PLOTE

Seria A

Panik te Lacio, avioni i blerë nga presidenti Lotito shfaq probleme

Publikuar

-

Nga

Një “odise” e pafund për lojtarët e Lacios gjatë transfertës në Krotone. Avioni i blerë nga presidenti Lotito është kthyer në qendër të kritikave në fluturimin e tij të parë zyrtar. Gjatë vajtjes, për shkak të motit të keq, udhëtimi kishte trazira dhe turbulenca të mëdha, ndërsa gjatë kthimit nuk ishte në gjendje të ngrihej, duke e detyruar ekipin të udhëtonte me autobus dhe fluturim çarter. Ai krijoi shumë probleme brenda ekuilibrit dhe mekanizmave të ekipit, por avioni zyrtar i Lacios gjithashtu krijoi një siklet pak të tepërt.

Një “kryq” i vërtetë për presidentin Lotito. Pas polemikave rreth zgjedhjes së klubit për të pasur një avion social, tani klubi i kryeqytetit dhe numri një i tij gjithashtu duhet t’i përgjigjen sikletit që kanë dështuar në fluturimin e parë jashtë, por mbi të gjitha nga udhëtimi fitues në Krotone. Me shumë kthim në fluturimin çarter nga ekipi që ka përjetuar momente frike, të shkaktuara nga kushte të pafavorshme të motit, në itinerarin Romë-Krotone. Problemet në fakt ishin shfaqur: moti i keq që po tërbohej në Gadishull kishte provuar rëndë stabilitetin e aeroplanit aq shumë sa që edhe në rrjetet sociale disa komente ishin shfaqur në udhëtim që nuk kishin qenë të qetë.

Midis atyre që kishin treguar “fatkeqësinë”, edhe Çiro Imobile i cili më pas do të ishte dhe protagonist në fushë kundër Krotones me një gol dhe një asist. “Unë djersita më shumë dje sesa sot”, kishte shkruar bomberi i bardhekaltërve. Sidoqoftë, asgjë në krahasim me atë që ekipi i Lacios do të kishte pritur në kthimin e tyre. Pas fitores ndaj Krotones dhe entuziazmit që iu kthyen fitores në ndeshjen më të mirë të sezonit të Lacios në kampionat, lojtarët duhej të përballeshin me një frikë jo të vogël për t’u kthyer në Romë.

Gjithmonë për shkak të motit të keq që tërbohej në zonë, aeroporti kalabrez i “Sant’Anna” u mbyll duke mos lejuar që aeroplani zyrtar i bardhekaltërve të ishte në gjendje të merrte fluturimin përsëri në kryeqytet. Prandaj, ekipi dhe stafi u desh të tërhiqeshin në një zgjidhje emergjente që vendoste në nervat e të gjithëve për t’u përballur me një fluturim që sigurisht nuk ishte më i qetë. Skuadra e Lacios u largua nga stadiumi “Ezio Scida” me autobus për në “Lamezia Terme” aty pranë, nga aeroporti i së cilës, ai u nis më pas për në Romë me një fluturim çarter.

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Fantastik Imobile, Lacio nuk fal ndaj Krotones

Publikuar

-

Nga

Lacio ka triumfuar 0-2 në transfertën në Krotone duke e mundur skuadrën nga zona e Kalabrisë.

 

Bardhekaltërit i janë falur Çiro Imobiles ku rikthehet të  luajë pas disa javësh i infektuar me koronavirus. Bomber italian arriti të shënojë një gol në minutë n e 21-të dhe duke dhuruar një asist për dyfishimin e rezultatit për Hoakin Korrean.

Vlen për tu theksuar se kjo ndeshje ishte gati për tu shtyrë përshkak të kushteve atmosferike që kishte bërë terrenin e lojës pothuajse të pamundur për tu luajtur, por arbitrat e ndeshjes kanë kërkuar vazhdimin e kësaj ndeshje. Lacio me këtë fitore ngjitet në vendin e pestë në kuotën e 14 pikëve.

 

LEXO TE PLOTE