Video/ Milan thyen tersin, Ibra mund i vetëm Interin në derbi

-

Është mbyllur me rezultatin 1-2 derbi Inter-Milan. Kuqezinjtë kanë arritur të thyejnë Interi në derbi pas shumë rezultatesh negative dhe gjithçka vendoset nga Ibrahimovic.

Sulmuesi suedez shënon dy gola për 3 minuta në pjesën e parë, ndërsa Lukaku rihapi ndeshjen. Pjesa e dytë solli shumë rastë për shënim nga të dyja, por në fund sfida u mbyll me rezultatin 1-2. Me këtë fitore Milani marshon në krye me 12 pikë në 4 ndeshje, ndërsa Interi 7 pikë në vendin e 6-të.

Publikohen formacionet zyrtare, shikoni si rreshtohen Interi dhe Milani

-

Inter-Milan do të jetë supersfida e sotme në Serie A. Derbi i Milanos pritet të jetë tepër spektakolare me dy ekipet që kërkojnë me çdo kusht fitoren.

Interi vjen në këtë sfidë me disa mungesa lojtarët që janë të infektuar me Covid-19, ndërsa te Milani Ibra e nis titullar.

INTER: Handanovic D’Ambrosio De Vrij Kolarov Hakimi Barella Brozovic Vidal Perisic Lukaku Lautaro.

MILAN: Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Calhanoglu, Leao; Ibrahimovic

Video/ Napoli i frikshëm me Hysajn titullar, shkatërron Atalantën në kampionat

-

Napoli pas humbjes në tavolinë kundër Juventusit, ka shkatërruar në shifrat 4-1 skuadrën e Atalantës. Ishte një pjesë e parë perfekte për skuadrën e Gattusos që shënoi plotë 4 gola.

Fillimisht ishte Lozano që e pati të thjeshtë shtyrjen e “sferës” në rrjetë pas një pasimi të Di Lorenzos. Sulmuesi meksikan 4 minuta më pas realizoi një gol shumë të bukur me një goditje në hyrje të zonës.

Napoli nuk u ndal me kaq, teksa Politano realizoi një gol nga distanca në minutën e 30-të, ndërkohë që në minutën e 43-të, ishte sulmuesi Osimeh që mposhti portierin Sportiello për herë të katërt.

Në fraksionin e dytë napolitanët ulën ndjeshëm ritmin, ndërkohë që Gasperini hodhi në fushë Gjimshitin për të shtuar disi sigurinë në prapavijë. Lammers ndërkohë shënoi golin e nderit në minutën e 69-të, pas një kundërsulmi të shpejt.

Video/ Spektakël para derbit, shikoni çfarë bëjnë tifozët

-

Do të luhet duke filluar nga ora 18:00, derbi i Milanos, me Interit dhe Milanit. Do të jetë një derbi ndryshe nga herët e tjera, kur jemi mësuar të shikojmë atmosferën elektrizuese të tifozerive, që këtë herë për shkak të pandemisë nuk do të jenë të pranishme.

Megjithatë pavarësisht se nuk do të jenë në stadium, nuk mund të mungonte mbështetja e tyre jashtë stadiumit, ku të dyja tifozeritë kanë dalë në rrugë për t’i dhënë zemër skuadrave.

Zikaltërit kanë pritur autobusin e skuadrës me flamuj, teksa më e veçantë ka qenë pritja nga tifozët kuqezinj. Këta të fundit kanë dalë para autobusit të gjithë me motorë dhe e shoqërojnë autobusin e skuadrës së tyre deri te stadiumi me motorë.