Connect with Us

Skënderbeu shkëlqen në miqësoren ndaj Laçit, Apolonia “paqe” me Kastriotin

Sport

Skënderbeu shkëlqen në miqësoren ndaj Laçit, Apolonia “paqe” me Kastriotin

Publikuar

-

Janë mbyllur dy ndeshjet miqësore mes 4 ekipeve të Superiores, të cilat u luajtën ditën e sotme.

Në Fushë-Krujë u luajt ndeshja mes Kastriotit dhe Apolonisë, me të dyja skuadrat që u ngjitën këtë sezon në Superiore. Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1, ku për fierakët shënoi Mehmeti në minutën e 23’, ndërsa për ekipin e Ndreut shënoi Da Silva në minutën e 30’, ndërkohë që me këtë rezultat u mbyll e gjithë ndeshja.

Ndërkohë në “Tropical Resort” në Durrës, u luajt miqësorja tjetër mes Laçit dhe Skënderbeut. Edhe këtu pjesa e parë është mbyllur në barazim 1-1. Ndërsa në të dytën korçarët shënuan me Pusin në minutën e 47′, avantazh të cilin e ruajtën deri në fund.

Ft| Kastrioti-Apolonia 1-1

Da Silva 30’/ Mehmeti 23′

Ft| Skënderbeu-Laçi 2-1

Mensah 17′, Rrapaj 47’/ Xhixha 15′

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Ronaldo në panik, motra e tij shtrohet me urgjencë në spital

Publikuar

-

Nga

Kristiano Ronaldo u kthye ditën e djeshme në stërvitje me Juventusin, por lajme jo të mira vijnë nga Portugalia.

Motra e yllit portguez, Katia Aveiro është dërguar në spital pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore.

Për afro 10-ditë, Katia qëndroi në shtëpi e infektuar me COVID, por gjendja shkoi duke u përkeqësuar dhe është dërguar me urgjencë në spital.

Një prishje planesh për Ronaldon i cili mund të shkëputet nga stërvitja me bardhezinjtë për të udhëtuar drejt Portugalisë.

Gjithsesi, gjendja e saj duket e qëndrueshme dhe nga Portugalia raportohet se në spital ka shkuar vetëm për mjekim më të specializuar.

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbyllet pjesa e parë Inter Escaldes-Teuta, durrsakët në avantazh me Sebino Plakun

Publikuar

-

Nga

Teuta ka nisur përballjen kundër Inter Escaldes që po e zhvillon në transfertë. Rezultati i ndeshjes së parë ishte tërësisht surprizues pasi rivali modest arriti që të fitonte në shifrat 0-2. Kampionët e Superiores do të bëjnë gjithçka për të përmbysur këto shifra. Ndërkohë Inter Escaldes mbërriti në turin e dytë të Conference League pasi humbi nga Prishtina në “Champions League”.

Ndeshja po transmetohet direkt në “RTSH Sport”. Sa i përket formacionit zyrtar, trajneri Martini i ka besuar sërish nga minuta e parë Sherif Kallakut që ndan kontrollin e mesfushës me Dajën. Ndërkohë në krahun e sulmit gjendet Plaku dhe Vila.

HT’ Inter Escaldes-Teuta 0-1

Plaku 25′

FORMACIONET ZYRTARE

INTER D’ESKALDES: Gomez, Galego, Bosh, Besone, De Nova, Moreno, Garsia, Roka, Klemente, Artigas, Sol De Vila, Trajner: A.Garsia

TEUTA: Frashëri, Kotobelli, Arapi, Aleksi, Todorovski, E.Vila, Daja, Kallaku, Plaku, Seferi, Gerogiev, Trajner: E.Martini

LEXO TE PLOTE

Sport

Merr fund telenovela, Majkëll Ngo rikthehet te Tirana

Publikuar

-

Nga

Merr fund telenovela Majkëll Ngo. Pas shumë pritjesh sulmuesi anglez është rikthyer përsëri në radhët e Tiranës.

Prej shumë kohësh flitej për një rikthim të Ngos, por tratativa u shty nga vetë sulmuesi për arsye ende të paqarta.

Lajmi e bëri të ditur vetë faqja zyrtare e bardhebluve në ‘’Facebook’’ duke thënë ndër të tjera se sulmuesi do t’i bashkohet menjëherë skuadrës në Pogradec për të nisur fazën stërvitore.

Postimi i Tiranës

Rikthehet Michael Ngoo! 💥
Lojtari Michael Ngoo rikthehet në Shqipëri për t’ju bashkuar skuadrës bardheblu. Një nga sulmuesit më të dashur për tifozët dhe jo vetëm, do të jetë serish pjesë e kampionatit shqiptar. Shtatlarti ishte titullar i padiskutuar në sezonin 2019/2020 dhe me kontributin e tij të madh në skuadër i dhuroi klubit titullin kampion. Ngoo vjen sërish me synime të qarta dhe objektivin kryesor, fitimin e një titulli tjetër. Ai do t’i bashkohet skuadrës në Pogradec për të vijuar fazën përgatitore.
Mirëseerdhe në familjen tënde Michael!
🏆⚽️

LEXO TE PLOTE