Connect with Us

Rrëfehet Rudina Hajdari/ Çfarë i thotë vajza kur e shikon duke bërtitur në Parlament

Politikë

Rrëfehet Rudina Hajdari/ Çfarë i thotë vajza kur e shikon duke bërtitur në Parlament

Publikuar

-

“Rama mashtroi shqiptarët”/ Revoltohet Rudina Hajdari: Kjo është një farsë, ai flet për pazare

Si rrallëherë më parë, deputetja Rudina Hajdari ka folur për vajzën e saj të vogël në një emision.

Hajdari tregoi se si reagon vajza e saj kur e shikon në televizor duke bërtitur. Deputetja tha në “Fit Station” se fjalën Parlament e përmend shpesh, ndërsa ndonjëherë e imiton.

Vajza e ish-liderit të Lëvizjes Dhjetor ’90 rrëfeu se vajza i thotë se duket shumë e bukur kur është agresive.

LEXO EDHE:  Luli i "vërsul" të riun Rudina Hajdarit 

Padyshim tani e ka kuptuar që unë punoj diku në Parlament edhe e përmend fjalën Parlament shpesh, si duket edhe nga shoqëria, nga njerëzit që takon apo edhe nga familja ime, ndonjëherë edhe më imiton, kështu është një gjë shumë e bukur. Po më imiton edhe kur jam me nerva, dhe thotë mami dukesh shumë e bukur kur je agresive”, u shpreh ajo./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“FRPD fuqizohet çdo ditë e më shumë”/ Këlliçi: Shpresa e të rinjve frymëzim për një Shqipëri më të mirë

Publikuar

-

Nga

“FRPD fuqizohet çdo ditë e më shumë”/ Këlliçi: Shpresa e të rinjve frymëzim për një Shqipëri më të mirë

Kryetar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike të Shqipërisë, Belind Këlliçi, ka publikuar disa foto me të rinjtë e gjimnazit Qemal Stafa.

Këlliçi deklaron se FRPD fuqizohet dita ditës me energjinë dhe dinamizmin e jashtëzakonshëm të gjimnazeve në të gjithë Tiranën.

Demokrati thotë se shpresa dhe ëndrrat e këtyre të rinjve e frymëzojnë për ta bërë Shqipërinë edhe më të mirë.

Çdo ditë e më shumë! FRPD fuqizohet dita ditës me energjinë dhe dinamizmin e jashtëzakonshëm të gjimnazeve në të gjithë Tiranën. Këtë rradhë ishim me gjimnazistët e Qemal Stafës. Shpresa, ëndërrat dhe aspiratat e këtij brezi janë frymëzimi im më i madh për një Shqipëri më të mirë, për një Shqipëri si e gjithë Europa.

Nxënësit, studentët dhe çdo i ri i FRPD punon sot kokëulur që nesër të jetojë kryelartë në Shqipërinë e vërtetë të shqiptarëve dhe jo të një pakice që mban peng të ardhmen e të rinjve”, shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-“Landfilli i Sharrës frymëzim për filmat me mafiozë”/ Paralajmëron Gazment Bardhi: Në fund…

Publikuar

-

Nga

Video-“Landfilli i Sharrës frymëzim për filmat me mafiozë”/ Paralajmëron Gazment Bardhi: Në fund…

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka publikuar pak minuta më parë një video për Landfillin e Sharrës dhe ka ngritur akuza për aferën korruptive.

Bardhi deklaron se mashtrimet, vjedhjet, korrupsioni, plehrat, armët dhe çunat problematikë janë frymëzim për skenarë filmash me mafiozë.

Ai paralajmëron se në fund mafiozët hanë kokat e njëri-tjetrit dhe përfundojnë në burg.

Frymëzim për skenare filmash me mafiozë! Mashtrime, vjedhje, korrupsion, armë, çuna problematikë! Ah, se desh harruam groposjen e plehrave. Skenari perfekt për një “giallo alla Rilindja”!

Veçse kujdes! Në fund, mafiozët hanë kokat e njëri – tjetrit dhe përfundojnë në burg! Denonco korrupsionin masiv të kësaj qeverie! Shpërndaje këtë video!”, shkruan demokrati krahas videos./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Çështja e Detit, Greqia dhe Shqipëria i drejtohen Hagës

Publikuar

-

Nga

Çështja e Detit, Greqia dhe Shqipëria i drejtohen Hagës

Shqipëria dhe Greqia ranë dakort sot që zgjidhja e çështjes së kufijve detarë dhe përcaktimit të Shelfit Kontinental dhe Zonave Ekonomike Ekskluzive, t’i besohet Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë të Hagës. Njoftimi u bë gjatë vizitës në Tiranë të ministrit të Jashtëm grek Nikos Dendias, në përfundim të takimit që ai pati me kryeministrin dhe ministrin e Jashtëm shqiptar Edi Rama.

“Me shumë kënaqësi mund të them që kemi rënë dakort që këtë çështje ta trajtojmë në instancat ndërkombëtare. Do i drejtohemi drejtësiëë ndërkombëtare për të vendosur pikat mbi “I”, në bazë të ekspertizës dhe të drejtës ndërkombëtare të detit”, bëri të ditur kryeministri Rama.

Për shefin e diplomacisë greke “zgjidhja do të jetë e dobishme për të dy vendet. Kam dëgjuar me interes të lartë dakortësinë e zotit Rama që zgjidhja do të ketë si bazë Konventën e OKB-së, të cilën të dy vendet e kanë nënshkruar, dhe jam shumë i lumtur që kemi rënë dakort që së bashku ta kalojmë këtë çështje në Gjykatën e Hagës”, deklaroi nga ana e tij ministri Dendias.

Ideja e një zgjidhjeje përmes një arbitri ndërkombëtar, u hodh publikisht nga kryeministri shqiptar gjatë një vizite në Athinë, në muajin shtator. Për shumë vite, çështja e kufijve detarë mes dy vendeve mbeti pa zgjidhje, që kur marrëveshja e arritur në vitin 2009 mes qeverive të atëhershme të të dy vendeve, u rrëzua nga Gjykata Kushtetuese shqiptare, e cila e cilësoi atë në shkelje të kushtetutës dhe normave ndërkombëtare që rregullojnë çështjet e detit.

Vendimi nuk u gëlltit nga Athina e cila për një kohë të gjatë këmbënguli për t’ju rikthyer asaj marrëveshjeje. Por në vitin 2017 palët ranë dakort të rinisnin bisedimet, në kuadër të një pakete çështjesh që të dy vendet do të duhej të zgjidhnin mes tyre. Bisedimet u ndërprenë, me ndërrimin e qeverive, dhe ardhjen në pushtet të kryeministrit Kyriakos Mitsotakis.

Tani të dyja qeveritë kanë rishprehur angazhimin për zgjidhjen e të gjitha çështjeve të mbetura pezull. Edhe vendimi i sotëm, sipas ministrit grek “mbështetet në qëndrimin e të dyja vendeve për zgjidhjen e çdo divergjence që mund të kemi”.

LEXO EDHE:  Ish-deputeti i PS rëfen betejën me Covid-19/ Preka fundin, mendova se…

LEXO EDHE:  Berisha nuk përmbahet ndaj Fatos Klosit/ Është terrorist, s’bëri asnjë hetim për vrasjen e Remzi Hoxhës

“Kjo çështje do të jetë në diskrecionin e drejtësisë ndërkombëtare dhe do fokusohemi te bashëpunimi ekonomik, rajonal, te njerëzit dhe të bëjmë më të mirën për qytetarët”, u shpreh zoti Rama duke bërë të ditur se dhe për një tjetër temë të ndjeshme, atë të ligjit të luftës, që Greqia mban ende formalisht në fuqi, ndaj Shqipërisë “ka një diskutim shumë pozitiv dhe së shpejti kam shumë besim se do përfundojë në mënyrë pozitive, heqja e ligjit të luftës”. Nga ana e tij ministri grek e cilësoi ligjin e luftës “një anakronizëm dhe jam i sigurt që do ta zgjidhim së bashë dhe kam kënaqësinë ta them këtë nga Tirana”, theksoi zoti Dendias.

Vizita e tij u shoqërua me protesta të organizuara nga Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet dhe shoqata Çamëria, ku nuk munguan dhe tensioned mes manifestuesve dhe policisë, para Ministrisë së Jashtme. “Kjo që po ndodh është një turp i vërtetë për Ramën. Ne donim të protestonim e t’i tregonim ministrit, atë që Rama s’ka këllqe ta tregojë, të heqë ligjin e luftës, se Shqipëria nuk ka 12 milje për t’i dhënë Greqisë dhe se ata nuk mund ta injorojnë gjenocidin e Çamërisë”.

Disa prej manifestuesve u shoqëruan në komisariate. Policia njoftoi më pas se 18 persona, mes tyre 3 organizatorët e protestës janë proceduar për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë”. Ndërsa disa të tjerë kanë marë gjoba për mospërdorimin e maskave./voa

LEXO TE PLOTE