Connect with Us

Reja nuk e preferoi në Kombëtare, Balaj shënon në Austri

Sport

Reja nuk e preferoi në Kombëtare, Balaj shënon në Austri

Publikuar

-

Bekim Balaj ishte një nga mungesat e rëndësishme në Kombëtare për dy ndeshjet e Nations League që kuqezinjtë luajtën ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë. Bomber shkodran u la jashtë nga trajeri Reja së bashku me disa futbollistë të tjerë për shkak se kishin thyer disiplinën duke shkuar në dasmën e Roshit.

Ditën e sotme Balaj e ka nisur ndeshjen si titullar në sfidën që Sturm Graz po luan në Kupë ndja Hohenems. Sulmuesi ka gjetur edhe rrugën e rrjetës në fillim të pjesës së dytë duke lënë gjurmë në këtë ndeshje. Një sinjal pozitiv nga Balaj që tregon formën e mirë që po kalon.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Video/ Reus nderon Dortmundin, Leipzig nuk ndalet. Ja rezultatet

Publikuar

-

Nga

Janë mbyllur sfidat e orës 15:30 në Bundesligën gjermane. Leipzig ka mposhtur pastër 0-2 në transfertë skuadrën e Ausburg, duke ruajtur kryesimin në kampionatin gjerman pas 4 javësh të luajtura, me 10 pikë.

Freiburg dhe Werder Bremen janë ndarë në barazim 1-1, ndërsa Stuttgart mposhti 0-2 ekipin e Hertha Berlin. Borussia Dortmund mori një fitore të vuajtur 0-1 në transfertë kundër Hoffeinhaim, me golin e vetëm që u shënua nga kapiteni Marco Reus.

GOLAT/ AUSBURG – LEIPZIG  0-2

GOLAT/ HOFFENHAIM – DORTMUND  0-1

LEXO TE PLOTE

Sport

Skënderbeu shkëlqen në miqësoren ndaj Laçit, Apolonia “paqe” me Kastriotin

Publikuar

-

Nga

Janë mbyllur dy ndeshjet miqësore mes 4 ekipeve të Superiores, të cilat u luajtën ditën e sotme.

Në Fushë-Krujë u luajt ndeshja mes Kastriotit dhe Apolonisë, me të dyja skuadrat që u ngjitën këtë sezon në Superiore. Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1, ku për fierakët shënoi Mehmeti në minutën e 23’, ndërsa për ekipin e Ndreut shënoi Da Silva në minutën e 30’, ndërkohë që me këtë rezultat u mbyll e gjithë ndeshja.

Ndërkohë në “Tropical Resort” në Durrës, u luajt miqësorja tjetër mes Laçit dhe Skënderbeut. Edhe këtu pjesa e parë është mbyllur në barazim 1-1. Ndërsa në të dytën korçarët shënuan me Pusin në minutën e 47′, avantazh të cilin e ruajtën deri në fund.

Ft| Kastrioti-Apolonia 1-1

Da Silva 30’/ Mehmeti 23′

Ft| Skënderbeu-Laçi 2-1

Mensah 17′, Rrapaj 47’/ Xhixha 15′

LEXO TE PLOTE

Seria A

Publikohen formacionet zyrtare, shikoni si rreshtohen Interi dhe Milani

Publikuar

-

Nga

Inter-Milan do të jetë supersfida e sotme në Serie A. Derbi i Milanos pritet të jetë tepër spektakolare me dy ekipet që kërkojnë me çdo kusht fitoren.

Interi vjen në këtë sfidë me disa mungesa lojtarët që janë të infektuar me Covid-19, ndërsa te Milani Ibra e nis titullar.

INTER: Handanovic D’Ambrosio De Vrij Kolarov Hakimi Barella Brozovic Vidal Perisic Lukaku Lautaro.

MILAN: Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Calhanoglu, Leao; Ibrahimovic

LEXO TE PLOTE