Connect with Us

Paratë dhe dashuria/ Si do të jetë kjo ditë e shtunë për ju

Horoskopi

Paratë dhe dashuria/ Si do të jetë kjo ditë e shtunë për ju

Publikuar

-

Paratë dhe dashuria/ Si do të jetë kjo ditë e shtunë për ju

Dashi

Nëse keni angazhime që thjesht nuk mund t’i shtyni, në këtë ditë ju do të duhet domosdoshmërisht të organizoheni për më të mirën . Nuk është e mundur që ju të lini pas disa aktivitete që mund të jenë thelbësore për përfundimin e biznesit tuaj. Sot, në fakt, do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë gjithçkaje që lidhet me ekonominë dhe menaxhimin e financave tuaja . Do të ketë situata shtesë për t’u menaxhuar, kështu që do të duhet të jeni shumë i pranishëm.

Demi

Mund të jetë një ditë shumë krijuese për ju, por domosdoshmërisht do të duhet të vendosni aksione për ata që vazhdojnë të ndërhyjnë në jetën tuaj private . Do të ishte me vend që të shmangen disa drama. Derisa të gjeni një ekuilibër më të mirë, do të jetë e rëndësishme të vazhdoni të mbillni një farë në një kohë, duke u përpjekur të shmangni të gjithë ata që nuk ju bëjnë të jetoni në mirëqenien që aq shumë po kërkoni .

Binjakët

Ju jeni mjaft aktiv në disa mënyra, por nuk keni kuptuar ende se si të mos ndërthurni datat tuaja. Ju jeni pak konfuz në këtë drejtim, por gjithmonë mund të mësoni nëse ju pëlqen. Për shembull, në këtë ditë, do të keni të bëni me disa njerëz që dinë shumë, prandaj kërkoni këshilla. Mos konkurro, sepse është e qartë që nuk do të qëndroje përpara krahasimit.

Gaforrja

Ju sigurisht që jeni të prirur të rrisni vëllimin e biznesit tuaj, por keni frikë nga përgjegjësitë që mund të pasojnë , për ju, por edhe për të tjerët, në familje.  Sidoqoftë, duhet të keni parasysh që herët a vonë, të gjithë duhet të zhyten, kështu që nuk do të jeni në gjendje të shpëtoni për shumë kohë, përndryshe rrezikoni të ktheheni. Aftësitë tuaja janë të duhura për këtë periudhë, kështu që ju duhet të zgjidhni më të mirën, për veten tuaj, që të rriteni.

Luani

Në këtë ditë, pjekuria juaj mund të testohet . Mund të keni pritje të mëdha për një ngjarje, por do t’ju duhet një sasi e caktuar ekspertize për të qenë i suksesshëm.  Ju e keni nënvlerësuar, kështu që tani jeni pak në ankth . Në orët e para, ju mund të përgatiteni, por duhet të jeni të vetëdijshëm se diçka mund të shkojë keq. Nuk është një tragjedi, do të mjaftojë të jesh i gatshëm ta kapërcesh momentin.

Virgjëresha

Ju keni një farë presioni nga njerëzit që punojnë me ju. Padyshim që ata do të dëshironin më shumë përfshirje, më shumë besim, por ju ende nuk jeni gati ta jepni atë.  Është gjithmonë një aspekt shumë i diskutueshëm i karakterit tuaj , ai i mos vendosjes së shpresës së mjaftueshme tek të tjerët. Nëse arrini ta kapërceni atë, menjëherë do të çliroheni nga kjo barrë dhe do të jeni në gjendje të bëni një hap përpara. Nëse jo, do të duhet të merresh me disa shtrëngime.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për ju

Jeni shumë të sigurt që keni një as nën mëngë, por gjithçka që keni tani janë vetëm fjalë dhe premtime. Duhet të siguroheni, në këtë ditë, që të gjitha akoma janë në dispozicionin tuaj. Mund të ndryshojë shumë dashurinë tuaj dhe, rrjedhimisht, edhe suksesin e biznesit tuaj . Cilado qoftë pritshmëria juaj, përsëri do të gjeni pak qetësi në mbrëmje.

Akrepi

Mundohuni ta mbani gjithnjë gjendjen tuaj në ekuilibër, pasi do t’ju duhet kjo ditë . Mund të ketë disa ngjarje të papritura, të cilat do t’ju destabilizojnë . Ato nuk mund të jenë domosdoshmërisht negative, por qëndrimi juaj mund të ndikojë edhe në qëndrimin e të tjerëve. Ju nuk jeni mësuar të jeni shumë të prirur për të papritura ose për gjithçka që ndodh rastësisht , pasi nuk mund të jeni në kontroll, por në këtë rast do t’ju duhet të keni më shumë besim në ngjarje.

Shigjetari

Ka ditë kur do të ishte më mirë të rrini në shtëpi dhe të mos dilni për ndonjë arsye , duke shmangur takimin me dikë të padëshiruar. Sidoqoftë, nuk është gjithmonë e mundur të bëni atë që dëshironi, kështu që do t’ju duhet më shumë ekuilibër i brendshëm.

Bricjapi

Mos pyet veten, veçanërisht nëse nuk ke bërë asgjë për të cilën mund të fajësosh veten. Ndonjëherë ju jeni shumë i fortë me veten, madje edhe njerëzit më të afërt me ju ju tregojnë.  Dëshira juaj për të bërë nuk duhet të kufizohet në tejkalimin e tij ose të qenit shumë krenar . Gjithashtu duhet të vazhdoni hap pas hapi tani dhe të merrni kohë për veten tuaj, pa u ndier fajtor.

Ujori

Të gjitha trazirat që keni kaluar në mënyrë aktive më në fund po lehtësohen. Duhet të falënderoni veten, pasi jeni mbajtur të qetë dhe keni qenë në gjendje të trajtoni situata të vështira.  Tani duhet të vazhdojë në këtë kuptim, pa i lënë njerëzit t’i frikësojnë më tej , ose të më nxitojnë. Ju duhet të vendosni gjithçka, por mbi të gjitha si ta organizoni kohën tonë.

Peshqit

Ekzistojnë disa plane për ditën që ju mund të dëshironi të rishikoni, varësisht nga aktivitetet që anëtarët e familjes suaj do të donin të bënin me ju . Ju nuk keni domosdoshmërisht të kryeni të gjitha marrëveshjet që keni filluar në ditët e fundit. Është e rëndësishme të arrini qetësinë së bashku me të dashurit, duke vendosur në radhë të parë ndjenjat dhe ndjesitë pozitive ./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Mjeshtra të dialogut/ Këto janë 3 shenjat më të zgjuara të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Mjeshtra të dialogut/ Këto janë 3 shenjat më të zgjuara të horoskopit

Akrepi

Ndonjëherë Akrepi duket se është plotësisht i larguar nga problemet, por në të vërtetë duke qenë një shenjë shumë analitike dhe vëzhguese, ai ka një tendencë të fortë për të vërejtur detaje që zakonisht u shpëtojnë syve të të tjerëve, prandaj ata kanë një veprim gati “strategjik” në veprimet e tyre dhe vështirë se diçka mungon.

Virgjëresha

Udhëheqësit e vërtetë të heshtur, ata që kanë lindur nën Virgjëreshën kanë një maniaksitet dhe saktësi në krah që shumë pak mund t’i rivalizojnë: problemet dhe fatkeqësitë pothuajse duket se e stimulojnë atë për të dhënë më të mirën e tij. Thjesht mos i kundërshtoni ato drejtpërdrejt, duke qenë një profil shumë krenar.

LEXO EDHE:  Karakteristikat e Akrepit, shenjës më misterioze dhe tinëzare të horoskopit

LEXO EDHE:  Shenjat e horoskopit që e përjetojnë keq kthimin nga pushimet

Bricjapi

Mirësia e Bricjapit nuk duhet të jetë mashtruese: ata janë mjeshtra të vërtetë të dialogut dhe dinë të lëvizin përpara të tjerëve falë intuitës së tyre të lindur, të cilën ata zakonisht e shfrytëzojnë në fushën ekonomike./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Paolo Fox zbulon surprizat e ditës së sotme

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Paolo Fox zbulon surprizat e ditës së sotme

Dashi

Situatë e mirë astrologjike me Hënën në një aspekt të shkëlqyeshëm. Ka akoma probleme por ju jeni gati të kapërceni pengesat. Kjo është një fazë e organizimit për të ardhmen.

Demi

Ky fillim i javës flet për disa kontraste , sidomos sot. Nëse duhet të zgjidhni një problem në familjen tuaj, është më mirë ta bëni deri të shtunën. Kujdes nga xhelozia.

Binjakët

Ju jeni akoma pak i mërzitur, mbase edhe nervoz sepse do të donit përgjigje të menjëhershme. Ajo që mund të ju zemërojë këto ditë janë saktësisht informacionet e bllokuara, mesazhet që nuk mbërrijnë.

Gaforrja

Nga tani deri në mes të dhjetorit mund të përjetoni konflikte të vogla sidomos me veten. Tani horoskopi Paolo Fox rekomandon që të filloni të kënaqeni më shumë. Ndryshoni diçka në punë.

Luani

Ju duhet të përfitoni nga kjo periudhë interesante për të marrë atë që dëshironi. Shumë prej jush janë të prirur të bëjnë gjithnjë e më shumë, për të rritur fuqinë tuaj, për të pasur një rol më të mirë.

Virgjëresha

Qielli juaj tregon se jeni ende nën një presion të vogël : kjo javë ka filluar në një mënyrë të egër. Mundohuni të jeni të kujdesshëm në marrëdhëniet ndërpersonale.

Peshorja

LEXO EDHE:  Shenjat e horoskopit që e përjetojnë keq kthimin nga pushimet

LEXO EDHE:  Këto janë shenjat e zodiakut që kanë frikë nga lidhjet

Kjo është një ditë e rëndësishme në një kohë që do të jetë vendimtare për ju. Në këtë të martë ju jeni shumë i fortë. Deri në fund të vitit do të ketë rishikime ose shkurtime që do të bëhen.

Akrepi

Këto ditë duhet të keni kujdes me shpenzimet. Kjo është një e martë e mirë, mund të gjeni bashkëpunim në marrëdhëniet me Ujorin dhe Peshoren.

Shigjetari

Duhet ta përmbani energjinë dhe zemërimin që ndjeni brenda vetes . Nëse po ndiheni nervoz kjo është për shkak se keni një projekt në rrezik.

Bricjapi

Ju dëshironi të jeni në qendër të vëmendjes dhe që fjala juaj të dëgjohet. Diçka në vendin tuaj të punës po ndryshon dhe kjo ka ndikuar edhe tek ju.

Ujori

Po jetoni një javë disi të veçantë dhe keni kaq shumë dyshime saqë po përpiqeni të zbërtheheni. Dita e sotme iu fton të jeni më të fortë.

Peshqit

Ju jeni shumë të mërzitur dhe ky shqetësim pasqyrohet menjëherë në fytyrën tuaj. Ju duhet të përpiqeni të reagoni me forcë ndaj gjithë kësaj dhe të përpiqeni të mos ndikoheni nga ngjarjet e jashtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 20 tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 20 tetor 2020

Dashi

Të dashuruarit do të kalojnë një ditë të veçantë pasi do marrin një propozim fantastik nga partneri. Në lidhje me financat, të ardhurat do të jenë të mira dhe mund të kryeni pa frikë shpenzimet tuaja më të domosdoshme.

Demi

Do të keni shumë dyshime për partnerin tuaj gjatë gjithë kësaj dite dhe do të mundoheni ta kontrolloni atë. Nuk këshillohet ta bëni këtë gjë. Në planin financiar po nuk kursyet keni për të pasur probleme serioze.

Binjakët

Ata që janë në një lidhje shpesh do të bëhen xhelozë ndaj partnerit. Në planin financiar do të keni vështirësi të njëpasnjëshme.

Gaforrja

Do të jetë një ditë pozitive kjo e nesërme për të gjithë të dashuruarit. Do të kaloni momente romantike. Në planin financiar bëjini me kujdes llogaritë para se të shpenzoni dhe nuk do keni probleme.

Luani

Nesër do t’ia shprehni ndjenjat partnerit/es ashtu siç ju dini dhe do të kaloni çaste të bukura. Në planin financiar do të jeni shumë të kujdesshëm dhe nuk do të keni tronditje.

Virgjëresha

Do të shqetësoheni për disa situata në të cilat do të udhëhiqeni të bëni një zgjedhje. Partneri do ju mbështesë në të gjitha zgjedhjet tuaja dhe gjithashtu do t’ju japë këshilla të vlefshme. Në aspektin profesional do të merrni lajme pozitive.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për ju

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për ju

Do të jetë një ditë e bezdisshme dhe do ta lini veten të ndikoheni nga reagime impulsive. Në punë është koha që t’i jepni më shumë hapësirë interesave dhe përparësive tuaja.

Akrepi

Nesër do të keni mosmarrëveshje me partnerin tuaj dhe nuk do bini dakord për asgjë. Në lidhje me financat, buxheti do të fillojë të ekuilibrohet.

Shigjetari

Nesër do të kaloni një ditë të mrekullueshme dhe gëzimi do të mbizotërojë gjithë kohës. Në lidhje me financat, shpenzoni vetëm për gjërat e nevojshme.

Bricjapi

Ditë e bukur për të dashuruarit. Do të merrni vendime të rëndësishme. Në lidhje me profesionin, edhe këtu do të jetë një ditë pozitive sepse do të keni sukses në projekte.

Ujori

Të lindurit e kësaj shenje nesër mund të jenë vërtet të privilegjuar, sepse nuk ndodh gjithmonë që Afërdita, Marsi, Jupiteri dhe Urani të jenë kaq “dashamirës”. Interesante parashikohet edhe jeta sentimentale.

Peshqit

Situata në çift do të jetë e bukur. Gjërat mes jush do të funksionojnë për mrekulli. Në lidhje me financat, do të arrini të kryeni te gjitha shpenzimet e nevojshme.

LEXO TE PLOTE