Connect with Us

Merr fund telenovela “Muçi”, zbulohet e ardhmja e talentin bardheblu

Sport

Merr fund telenovela “Muçi”, zbulohet e ardhmja e talentin bardheblu

Publikuar

-

Tirana ka bindur sulmuesin e tij Ernest Muçin të qëndrojë edhe për një sezon në shtëpinë bardheblu. Lajmi u dha nga 25-herë kampionët e Shqipërisë në faqen zyrtare.

Pas një periudhe të gjatë negociatash, ku përflitej se Muçi mund të transferohej jashtë vendit drejtuesit e kampionëve të Shqipërisë ia dolën të sigurojnë edhe për një sezon shërbimet e futbollit të Shqipërisë U21.

Muçi realizoi 7 gola në sezonin e fundit kampion të Tiranës, shumica duke i shënuar si lojtar zëvendësues. Pas largimit të Majkëll Ngosë, ai fitoi vendin e titullarit tek ekipi i Emanuel Egbosë. Kontributi i tij do të jetë mëse i vlefshëm edhe për këtë edicion për 25-herë kampionët e Shqipërisë.

Njoftimi i Tiranës

Tirana njofton rinovimin e kontratës me lojtarin Ernest Muçi.

Klubi i futbollit Tirana njofton vazhdimësinë e kontratës me Ernest Muçin. Pas një viti të suksesshëm me fanellën bardheblu, sulmuesi dhe presidenca kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe kanë vendosur të zgjasin bashkëpunimin mes tyre edhe në sezonin e ri. Lojtari i rritur në kampin e kampionëve vazhdon të furnizojë sulmin në skuadrën e tij të zemrës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Video/ Mbyllet pjesa e parë, Interi dhe Milani tundin 3 herë rrjetën

Publikuar

-

Nga

Inter-Milan 1-2

Romelu Lukaku ka rihapur derbin. Sulmuesi belg në minutën e 29-të ka dërguar topin në rrjetë pas një aksioni mode të zikaltërve.

Është zhbllokuar pas 12 minutash lojë derbi mes Interit dhe Milanit. Janë kuqezinjtë që fitojnë një penallti me Ibrahimovic pas ndërhyrjes së gabuar të Kolarov ndaj suedezit.

Ibra e merr përsipër vetë ta gjuajë penalltinë, por Handanovic e ndal në momentin e parë, por sulmuesi kuqezi godet sërish duke e dërguar në rrjetë. Në minutën e 15 është sërish Ibrahimovic që e dërgon në rrjetë duke dyfishuar ndeshjen.

LEXO TE PLOTE

Sport

Reja nuk e preferoi në Kombëtare, Balaj shënon në Austri

Publikuar

-

Nga

Bekim Balaj ishte një nga mungesat e rëndësishme në Kombëtare për dy ndeshjet e Nations League që kuqezinjtë luajtën ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë. Bomber shkodran u la jashtë nga trajeri Reja së bashku me disa futbollistë të tjerë për shkak se kishin thyer disiplinën duke shkuar në dasmën e Roshit.

Ditën e sotme Balaj e ka nisur ndeshjen si titullar në sfidën që Sturm Graz po luan në Kupë ndja Hohenems. Sulmuesi ka gjetur edhe rrugën e rrjetës në fillim të pjesës së dytë duke lënë gjurmë në këtë ndeshje. Një sinjal pozitiv nga Balaj që tregon formën e mirë që po kalon.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Video/ Reus nderon Dortmundin, Leipzig nuk ndalet. Ja rezultatet

Publikuar

-

Nga

Janë mbyllur sfidat e orës 15:30 në Bundesligën gjermane. Leipzig ka mposhtur pastër 0-2 në transfertë skuadrën e Ausburg, duke ruajtur kryesimin në kampionatin gjerman pas 4 javësh të luajtura, me 10 pikë.

Freiburg dhe Werder Bremen janë ndarë në barazim 1-1, ndërsa Stuttgart mposhti 0-2 ekipin e Hertha Berlin. Borussia Dortmund mori një fitore të vuajtur 0-1 në transfertë kundër Hoffeinhaim, me golin e vetëm që u shënua nga kapiteni Marco Reus.

GOLAT/ AUSBURG – LEIPZIG  0-2

GOLAT/ HOFFENHAIM – DORTMUND  0-1

LEXO TE PLOTE