Connect with Us

“Lufta” Qeveri-Presidencë/ Bamir Topi: Rama përdor gjuhë vulgare, ja pse Meta nuk i bën dot ballë

Politikë

“Lufta” Qeveri-Presidencë/ Bamir Topi: Rama përdor gjuhë vulgare, ja pse Meta nuk i bën dot ballë

Publikuar

-

“Lufta” Qeveri-Presidencë/ Bamir Topi: Rama përdor gjuhë vulgare, ja pse Meta nuk i bën dot ballë

Ish-presidenti Bamir Topi ishte i ftuar pasditen e sotme në studion e “Kjo javë”, ku mes të tjerave ka komentuar dhe përplasjet Rama-Meta.

Topi deklaroi se gjuha e kreut të qeverisë i duket vulgare, duke shtuar se Meta nga ana tjetër tenton që të ruajë ekuilibrat, por e ka të vështirë, pasi Rama i ka të gjitha pushtetet e tjera nën”këmbët” e tij.

“Përplasjet në politikë janë normale. Me kalimin e viteve, është vulgarizuar gjuha për publikun. Ka pasur lider politik të ashpër, por nuk kanë përdorur gjuhë vulgare. Politika pranon pranimin e fakteve, pranon debatet e forta, por ka kaluar në vulgarizëm e gjitha. Ka 22 vjet që ka nisur vulgarizimi i gjuhës politike. Ka qenë viti 2000, kur Edi Rama ulëriste “Doktor Rrumpalla” etj.

Deri në atë kohë politika ka qenë e ashpër, është përdorur edhe arma në parlament, por fyerjet nisën në këtë vit. Sot pëlqehet më shumë ai që përdor gjuhë rruge. Replikat janë e marrëdhënies shkak – pasojë. Njeriu që ka përdorur gjuhë vulgare është Edi Rama. Meta ka një post, që ka kompetenca shumë të limituara. Kreu i shtetit tenton që të ekuilibrojë, por nga fuqia e madhe që ka Rama, është e pamundur që të bëjë balancim”, tha Topi./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

  1. Z

    17 Tetor, 2020 at 7:49 pm

    SHikoni ! Berisha eshte kriminel,Meta pothuaj ne nje shkalle me t , por ky,ish presidenti eshte nje njeri me mangesi te medha te intelektit!

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Biznesmeni ngre dyshime ndaj Ben Blushit për atentatin/ Berisha paralajmëron drejtorin e Top Channel

Publikuar

-

Nga

Çështja e detit/ Berisha: Ja ç’do bëja po të isha kryeministër

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar menjëherë sapo biznesmeni Andon Dhima drejtoi publikisht gishtin nga drejtori i Top Channel Ben Blushi për atentatin që iu bë dy ditë më parë.

Berisha dënon me ashpëri atentatin ndaj biznesmenit, ndërsa i kërkon Blushit t’i paguajë biznemenit borxhin prej 100 mijë eurosh që i ka marrë më parë.

Ndërkohë, kujtojmë se pak më parë, biznesmeni Andon Dhima hodhi dyshimet se Ben Blushi është porositësi i atentatit që iu bë dy netë më parë në hyrje të pallatit të tij.

Biznesmeni Andon Dhima akuzon direkt Arben Malaviten per atentatin per eleminimin e tij.

Ky eshte nje krim i shemtuar ne tentative natyrisht qe me urdher nga siper nuk do hetohet por duke denuar me ashpersine me te madhe kete akt te Arben Malavites, drejtorit te pergjithshem te teleblushit, i kerkoj atij te paguaj urgjent borxhin prej 100000 euro biznesmenit dhe e paralajmeroj se per çdo gje qe ti ndodhe Andon Dhimes do pergjigjet personalisht.

Lexoni ketu me poshte statusin qe ai ka postuar ne Facebook! sb”, shkruan ish-kryeministri në rrjetet sociale./ CNA.al

I shpëtoi atentatit/ Biznesmeni drejton gishtin nga Ben Blushi

“Më ndoqën nga pas”/ Zbardhen të tjera detaje nga sulmi, dëshmia e biznesmenit që denoncoi Blushin

Sulmi me armë ndaj biznesmenit/ Ben Blushi thirret në polici

Video ekskluzive-Sulmi ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Si i shpëtoi atentatit me armë

Sulmi ndaj bizesmenit/ Berisha paralajmëron Ben Blushin: Do përgjigjesh personalisht, kthe urgjentisht paratë

Denoncoi Ben Blushin në ambasadën e SHBA-ve/Biznesmeni sulmohet me armë nga maskat

Paditi Blushin/ Berisha dënon sulmin ndaj biznesmenit: Akt mafioz i bandave

LEXO TE PLOTE

Politikë

I shpëtoi atentatit/ Biznesmeni drejton gishtin nga Ben Blushi

Publikuar

-

Nga

Exclusive documents/ Ben Blushi is criminally charged for the house in Dardha

Biznesmeni Andon Dhima ka reaguar pak minuta më parë për atentatin që iu bë para dy netësh.

Andon Dhima ka drejtuar publikisht gishtin ndaj drejtorit të Top Channel Ben Blushit.

Ai ka publikuar edhe videot e ngjarjes, ku shihet që për rreth pesë deri në 7 sekonda i ka shpëtuar paq dy atentatorëve.

Ngjarja ka ndodhur tek stadiumi Dinamo, një nga zonat më të frekuentuara në orën 22, ndërsa për këtë çështje biznesmeni është marrë në pyetje në polici, janë marrë fëmijët e tij dhe është vënë në mbrojtje nga policia.

Ekspertët kanë konstatuar se ka qenë me fat që i ka shpëtuar një atentati që do t’i merrte jetën, ku duken qartë në video dy personat me armë në dorë.

Ndërkohë, Andon Dhima deklaron publikisht se nuk ka pasur asnjë konflikt apo përplasje me askënd përveç Ben Blushit, të cilin e akuzon si porositës të atentatit.

Te nderuar te aferm, miq dhe shoke. Ju falenderoj nga zemra per kurajon dhe mbeshtetjen ne keto momente te veshtira per mua dhe familjen time.

Nje atentat i deshtuar dhe dora e Zotit bene qe te jemi bashke pas nje ngjarjeje ende te pabesueshme.

Po e shkruaj publikisht ate qe ju kam thene oficereve te policise gjyqesore mbi dyshimet e mia.

Une nuk kam asnje perplasje dhe konflikt me askend ne kete bote dhe ata qe me njohin e dine mire kete gje.

Dyshimet e mia jane vetem tek nje emer dhe nje person te cilin e kam denoncuar publikisht.

Ai quhet Ben Blushi nje nga ish miqte e mi, qe prej kohesh po ben gjithcka per te me grabitur pronat.

Cdo denoncim ndaj tij e kam bere ne organet e drejtesise dhe ambasaden e SHBA-ve.

Ne rast se preket nje qime floku e femijeve te mi apo sulmohem une pas ketyre sulmeve une dyshoj vetem tek nje emer BEN BLUSHI.

Kete e kam thene ne polici po e them edhe publikisht.

Faleminderit te gjitheve per mbeshtetjen qe me jepni pas kesaj ngjarjeje ku jeta e njeriut duket se kushton vetem 5 sekonda.

Nje falenderim te vecante per te gjitha mediat qe po denoncojne kete rast dhe nuk po heshtin.

Me respekt Andoni”, shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA.al


“Më ndoqën nga pas”/ Zbardhen të tjera detaje nga sulmi, dëshmia e biznesmenit që denoncoi Blushin

Sulmi me armë ndaj biznesmenit/ Ben Blushi thirret në polici

Sulmi me armë ndaj biznesmenit/ Artan Hoxha plas “bombën” për Ben Blushin

Video ekskluzive-Sulmi ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Si i shpëtoi atentatit me armë

Sulmi ndaj bizesmenit/ Berisha paralajmëron Ben Blushin: Do përgjigjesh personalisht, kthe urgjentisht paratë

Atentati ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Artan Hoxha zbulon detajet shokuese: Do kishim dy viktima

Denoncoi Ben Blushin në ambasadën e SHBA-ve/Biznesmeni sulmohet me armë nga maskat

Paditi Blushin/ Berisha dënon sulmin ndaj biznesmenit: Akt mafioz i bandave

Atentat ndaj biznesmenit/ Mediat e kazanit heshtin

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kryemadhi nga Fieri/ Ngritja e inceneratorit ka shkaktuar shpopullim, edhe pleqtë drejt largimit

Publikuar

-

Nga

Kryemadhi nga Fieri/ Ngritja e inceneratorit ka shkaktuar shpopullim, edhe pleqtë drejt largimit

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, mbajti sot një takim me disa të rinj në qytetin e Fierit, ku hodhi një sërë akuzash ndaj qeverisë.

Kryemadhi foli gjithashtu edhe për inceneratorin e Fierit, për të cilin deklaroi se ka shkaktuar dëshpërim te banorët.

Sipas saj, ngritja e inceneratorit ka shkaktuar shpopullim dhe në Mbrostar kishin ngelur vetëm pleq që po shkonin drejt largimit.

“Ne sot ishim bashkë me Kejdin në Mbrostar paradite ku vajtëm në një takim me disa gra të fshatit Vërri, të cilat kanë qenë pjesë e protestës kundër ndërtimit të inceneratorit të Fierit, jo vetëm që në fytyrat e tyre shikoje dhimbjen, varfërimin e jetës së përditshme, por dëshpërimi më i madh që ndjemë ne me Kejdin në atë dhomë aq të vogël, por të mbushur me zemra të mëdha nënash, largimi e fëmijëve të tyre. Prej shumë muajsh fëmijët e tyre ishin larguar në emigracion dhe nuk ktheheshin më, sepse gjithçka po shkonte drejt përfundimit jo vetëm të jetës njerëzore, por edhe përsa i përket jetës natyrore që ndodh gjithmonë në një vend.

LEXO EDHE:  Rama publikon fotot/Tregon kantieret e rilindura të Durrësit

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë e Bashës/ Rama po kërkon viktima

Ngritja e inceneratorit kishte shkaktuar shpopullim dhe kishin ngelur vetëm pleq që po shkonin drejt largimit. Të njëjtë gjë shikon në fshatra të tjera, shikon në të gjithë zonat bujqësore, ku çdo ditë e më shumë shpopullimi po vjen duke u bërë me ritme shumë të larta. Atje punojnë përsëri në sera, në bujqësi. Pra e gjithë rinia jonë, edhe pse profesioni i bujqësisë është një nga më të vështirit, përsëri largohen dhe punojnë në bujqësi në Greqi apo Itali”, u shpreh ajo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE