Connect with Us

Ish-sulmuesi i Skënderbeut nuk përmbahet, shënon 3 gola në kampionat

Sport

Ish-sulmuesi i Skënderbeut nuk përmbahet, shënon 3 gola në kampionat

Publikuar

-

Ish-sulmuesi i Skënderbeut Oto Xhon ka qenë i papërmbajtshëm në sfidën e sotme Prishtina-Besa. Futbollisti nigerian realizoi tripletë personale ndaj Besës duke treguar se mbetet një nga sulmuesit më të mirë të Superligës së Kosovës.

22-vjeçari shënoi në minutat 3’, 24’ dhe 60’. Xhon ka rival direkt për “Këpucën e Artë” të këtij sezoni në Superligën e Kosovës futbollistin e Ballkanit Mirlind Daku, i cili ka realizuar në 6 ndeshje 12 gola, ndërsa nigeriani ka realizuar 5 herë.

Në sfidën tjetër të javës së gjatë të kampionatit në Kosovë, Drenica befasoi Llapin duke e mundur me rezultatin 0-1.

Kujtojmë që Prishtina këtë sezon ka në përbërje shumë lojtarë nga Kategoria Superiore në Shqipëri, si: Sabien Lilaj, Gledi Mici, Enis Gavazaj, Gentjan Muça.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Video/ Milan thyen tersin, Ibra mund i vetëm Interin në derbi

Publikuar

-

Nga

Është mbyllur me rezultatin 1-2 derbi Inter-Milan. Kuqezinjtë kanë arritur të thyejnë Interi në derbi pas shumë rezultatesh negative dhe gjithçka vendoset nga Ibrahimovic.

Sulmuesi suedez shënon dy gola për 3 minuta në pjesën e parë, ndërsa Lukaku rihapi ndeshjen. Pjesa e dytë solli shumë rastë për shënim nga të dyja, por në fund sfida u mbyll me rezultatin 1-2. Me këtë fitore Milani marshon në krye me 12 pikë në 4 ndeshje, ndërsa Interi 7 pikë në vendin e 6-të.

LEXO TE PLOTE

Sport

Merr fund telenovela “Muçi”, zbulohet e ardhmja e talentin bardheblu

Publikuar

-

Nga

Tirana ka bindur sulmuesin e tij Ernest Muçin të qëndrojë edhe për një sezon në shtëpinë bardheblu. Lajmi u dha nga 25-herë kampionët e Shqipërisë në faqen zyrtare.

Pas një periudhe të gjatë negociatash, ku përflitej se Muçi mund të transferohej jashtë vendit drejtuesit e kampionëve të Shqipërisë ia dolën të sigurojnë edhe për një sezon shërbimet e futbollit të Shqipërisë U21.

Muçi realizoi 7 gola në sezonin e fundit kampion të Tiranës, shumica duke i shënuar si lojtar zëvendësues. Pas largimit të Majkëll Ngosë, ai fitoi vendin e titullarit tek ekipi i Emanuel Egbosë. Kontributi i tij do të jetë mëse i vlefshëm edhe për këtë edicion për 25-herë kampionët e Shqipërisë.

Njoftimi i Tiranës

Tirana njofton rinovimin e kontratës me lojtarin Ernest Muçi.

Klubi i futbollit Tirana njofton vazhdimësinë e kontratës me Ernest Muçin. Pas një viti të suksesshëm me fanellën bardheblu, sulmuesi dhe presidenca kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe kanë vendosur të zgjasin bashkëpunimin mes tyre edhe në sezonin e ri. Lojtari i rritur në kampin e kampionëve vazhdon të furnizojë sulmin në skuadrën e tij të zemrës.

LEXO TE PLOTE

Sport

Reja nuk e preferoi në Kombëtare, Balaj shënon në Austri

Publikuar

-

Nga

Bekim Balaj ishte një nga mungesat e rëndësishme në Kombëtare për dy ndeshjet e Nations League që kuqezinjtë luajtën ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë. Bomber shkodran u la jashtë nga trajeri Reja së bashku me disa futbollistë të tjerë për shkak se kishin thyer disiplinën duke shkuar në dasmën e Roshit.

Ditën e sotme Balaj e ka nisur ndeshjen si titullar në sfidën që Sturm Graz po luan në Kupë ndja Hohenems. Sulmuesi ka gjetur edhe rrugën e rrjetës në fillim të pjesës së dytë duke lënë gjurmë në këtë ndeshje. Një sinjal pozitiv nga Balaj që tregon formën e mirë që po kalon.

LEXO TE PLOTE