Connect with Us

Horoskopi i ditës, 15 tetor 2020

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 15 tetor 2020

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 15 tetor 2020
DASHI 21. mars – 20. prill

Nesër do të ndjeni keqardhje për ata që ju rrethojnë, sidomos për ata persona të cilët duket se nuk po u buzëqesh fati aq shumë sa ju. Nëse keni gjë në dorë do të keni tendencën për ta ndarë me ta. Pavarësisht se një xhest për t’u vlerësuar bëni kujdes dhe mos neglizhoni veten.

DEMI 21. prill – 21. maj

Në bisedat që do të keni me partnerin apo miq të ngushtë do të preferoni të diskutoni për tema të pazakonta nesër, si gjëra të çuditshme e mistere që nuk kanë shpjegim, pasi ju duket shumë intriguese.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Nëse një koleg ndan me nesër për një problem apo një shqetësim që ka, do të keni tendencën për t’u përfshirë dhe do të përpiqeni ta ndihmoni. Sigurohuni që personi për të cilin do të shpenzoni kohë e mund t’ua dijë për faleminderit.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Kjo është një ditë shumë e mirë për ata që punojnë me art, pasi imagjinata do të jetë në gjendjen e saj më të mirë. Do të bëni gjëra të reja dhe do të kërkoni që të tjerët të bëhen pjesë e ditës tuaj.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Në shtëpi nesër të gjithë do të bashkëpunojnë me njëri-tjetrin dhe do të kenë një frymë pozitive për t’u gjendur pranë. Nëse dikush kërkon që ta dëgjoni dhe t’i qëndroni pranë, mos refuzoni. Nesër mund të keni ju nevojë për ta.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Kjo është një ditë e mirë për të lënë pas gjërat e përditshme që ju bëjnë me dhimbje koke dhe për t’ia lënë vendin fantazisë, ëndrrave dhe ideve. Mos e mendoni si humbje kohe, sepse të gjithë kemi nevojë për të ëndërruar, është fakt. Bëni pak pushim, pa u ndjerë në faj.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Nëse do të dilni për pazar, do të keni tendencën për të shpenzuar para në gjëra të pazakonta dhe jo praktike, por argëtuese. Sa kohë që nuk zbrazni llogarinë tuaj bankare, jepjani vetes këtë kënaqësi.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Për shkak të planeteve nesër do të jeni më të ndjeshëm se zakonisht dhe ato që do të ndodhin rreth e rrotull do t’ju prekin. Mund të keni gjithashtu tendencën për të ëndërruar një tjetër jetë për veten tjetërkund. Është bukur të ëndërrosh.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Kjo është një ditë e mirë për t’iu përkushtuar gjërave të lëna pezull. Nëse dikush kërkon që ta ndihmoni me punë që nuk ju pëlqen apo nuk bën pjesë në axhendën tuaj, mos u ndjeni të detyruar dhe tregohuni të drejtpërdrejtë me ta.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Ajo që duhet të bëni nesër është që t’u tregoni atyre që ju rrethojnë se nuk ua keni nevojën. Mos u shqetësoni, nuk do t’u shembet tavani mbi kokë. Ju njohin mirë dhe janë të ndërgjegjshëm që nuk e keni problem të thoni të vërtetën ashtu siç është.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Nesër do të vini në pikëpyetje jetën tuaj dhe atë që dëshironi për veten në të ardhmen. Nëse nuk jeni të kënaqur me atë që keni, mos kini frikë të guxoni. Kurrë nuk është vonë.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Jepini vetes kohën dhe kënaqësinë për të shijuar gjërat e bukura nesër. Dilni, vizitoni vende të reja e interesante. Do të keni mundësinë gjithashtu të njihni njerëz të rinj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Tensione, emocione, dashuri/ Paolo Fox parashikon se çfarë ju pret këtë fundjavë

Publikuar

-

Nga

Tensione, emocione, dashuri/ Paolo Fox parashikon se çfarë ju pret këtë fundjavë

Dashi

Këtë fundjavë do të ndjeni një tension të fortë, por që në ditën e shtunë do të zhduket plotësisht.Sigurisht, këto parashikime janë tregues i një gjendje trazire që ka shumë të ngjarë të korrespondojë me jetën tuaj të përditshme. Në fund të vitit do të ketë këtë çlirim të madh, pa dramatizuar mund të jetë thjesht se keni në mendje projekte që do të zhvillohen vetëm për disa muaj . Duhet pak më shumë kujdes për aftësinë fizike, veçanërisht për ato që po përjetoni në nivelin e punës. Ka lajme në dashuri.

Demi

Ditën e sotme, të shtunën dhe të dielën duhet të bëni zgjedhje që nuk çojnë në polemikë: ka të ngjarë që deri në këtë mbrëmje të keni pjekur një lodhje të caktuar. Nuk është një ditë e keqe, por që nga pjesa e fundit e kësaj të Premte ju mund të ndjeni një moment të caktuar tensioni.

Binjakët

Ju mund të përfitoni nga kjo e Premte sepse sjell një marrëdhënie më të mirë me të tjerët. Unë mendoj se në fillim të javës, midis të hënës dhe të mërkurës ka pasur një diskutim, në disa raste edhe një luftë, kështu që të vendosësh gjithçka përsëri në lojë nuk është e lehtë, por ti je më i ekuilibruar sipas horoskopit Paolo Fox dhe ndoshta edhe i gatshëm të shpëtoj nje barre. Kjo fundjavë nuk është aq e mirë për dashurinë, por ju duket se keni gjetur fjalët më të mira për të shmangur polemikat e mëtejshme!

Gaforrja

Ju jeni pothuajse në fund të këtij evolucioni që zgjati gati dy vjet ; së shpejti do të shfaqesh një person i ri, me interesa të reja, sepse në një nivel praktik disa u është dashur të kërkojnë diçka ndryshe, të tjerët e dinë që vitin e ardhshëm do të mbërrijë një punë e re ose po punojnë për të. Në dashuri ka diçka më shumë gjatë kësaj fundjave!

Luani

Ju duhet ta përdorni këtë ditë të premte për të sqaruar çdo keqkuptim dhe mbi të gjitha për të rikuperuar energjinë që do të nevojitet midis të Shtunës dhe të Dielës, kur yjet do të rëndohen pak. Kjo është një e premte që funksionon, por deri sonte ju do të ndiheni pak më të lodhur dhe nervoz. Kini kujdes që të mos rrini me njerëz që kanë fuqinë t’ju zemërojnë, sidomos të shtunën dhe të dielën!

Virgjëresha

Ju mund të keni një sukses personal këtë fundjavë! Në këtë periudhë ju ndiheni aq të fortë sa mund të thoni ‘Po largohem, do ndryshoj ajrin’, nëse diçka që nuk ju pëlqen më. Por përpiquni të shmangni qëndrimet që nuk janë të përshtatshme për ju, sepse ju jeni shenja e masës dhe kur shkoni përtej masës nuk ndiheni të kënaqur. Fundjava premton emocione!

Peshorja

Të kesh Hënën në shenjën tënde do të thotë të udhëtosh në një mënyrë më të qetë. Sidoqoftë, kjo është një ditë që mund të përfshijë disa momente të vogla stresi në marrëdhëniet me të afërmit, në marrëdhëniet e punës: keni jetuar gjatë uljeve dhe ngritjeve për një kohë të gjatë dhe këshillohet të shmangni çdo lloj stresi të tepruar.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 5 janar 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 23 mars 2020

Akrepi

Duhet të përqendroheni në këtë fundjavë sepse do të kemi një Hënë të bukur në shenjë dhe mbi të gjitha emocione më bindëse! Ju gjithashtu mund të gjeni dëshirën për të kryer një projekt të shkëlqyeshëm që keni lënë mënjanë me partnerin tuaj. Sidoqoftë, nëse keni disa lëndë të prapambetura ose nëse jeni në mosmarrëveshje me një kompani, me një person dhe po prisni një përgjigje, e ardhmja do të jetë një kohë shumë e rëndësishme. Paolo Fox nuk përjashton lajmet e mira.

Shigjetari

Ju jeni pak i zemëruar sepse nuk keni qenë ende të kënaqur me projekte të caktuara që keni pjekur për disa kohë. Duket se disa njerëz janë kthyer kundër jush: ndonjëherë ju duket se keni pak bashkëpunim, është sikur ju duhet të luftoni dhe të luftoni kundër një muri gome . Gjëja e rëndësishme është të mbash nën kontroll emocionet sepse dashuria mund të paguajë çmimin për gjithë këtë agjitacion: ose sepse është e largët ose sepse nuk është më siç e imagjinonit.

Bricjapi

Ju jeni pak i mërzitur në një fundjavë që ende ju gjen në vendin e parë midis shenjave të ndryshme të zodiakut! Sigurisht, kjo javë ka sjellë disa mundime, mbase një projekt që edhe ju jeni përballur ta ndryshoni, ta përtërini, ishte më i lodhshëm se sa pritej! Ju zakonisht jeni aq kokëfortë sa kohët e fundit e keni gjetur veten duke bërë gjëra të reja ose ndoshta jeni detyruar t’i bëni ato! E rëndësishme është të qëndroni të qetë, edhe në shtëpi!

Ujori

Ju jetoni një të Premte të rëndësishme ndërsa midis të Shtunës dhe të Dielës lodhja dhe tensioni mund të rishfaqen. Mund të ndodhë që të keni angazhime të mëdha midis të Premtes në mbrëmje dhe të hënën në mëngjes, gjëja e rëndësishme është të qëndroni të qetë dhe mbi të gjitha, nëse ka ndonjë sëmundje të vogël ‘mos ikni’, në kuptimin që nëse ka ndonjë shqetësim fizik duhet të përballeni me të. Në dashuri ata janë yje neutrale.

Peshqit

Gjatë gjithë muajit tetor do të jeni shumë të kujdesshëm në dashuri: kjo do të thotë që do të ketë ditë të pasionuara, si ato që do të kemi midis të shtunës dhe të dielës, por gjithashtu do të thotë të keni jetuar ditë shumë të rënda, siç janë ato të martën e kaluar dhe të mërkurën. Ju gjithashtu mund t’i jepni një ultimatum dikujt që ju intereson. Në punë po shëroheni shumë dhe vërtet dëshironi të riktheheni në lojë!/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 16 tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 15 tetor 2020

Dashi

Bëni kujdes me paratë apo transfertat bankare nesër. Çfarëdolloj gjëje të nisni, mundësitë që të jeni të suksesshëm nuk janë të mëdha. Nëse blini diçka, do ta përdorni shumë pak herë e më pas do të mbledhë pluhur. Ndaj mos shpenzoni para kot.

Demi

Lexo edhe :  Parashikimi i motit, njihuni me temperaturat për ditën e sotme

Hëna është në shenjën tuaj nesër. Rezistojini tundimit për të dalë për pazar, ashtu
sikurse tundimit për të marrë vendime, apo për të patur takime të rëndësishme. Thjesht lërini gjërat të rrjedhin vetë.

Binjakët

Do të jeni të pavendosur nesër dhe të pasigurt se çfarë hapash duhet të ndiqni më pas. Megjithatë do të jeni krijues dhe do të merrni edhe vlerësime për punën që do të bëni.

Gaforrja

Dita e nesërme do të jetë shumë konstruktive dhe nëse keni ndonjë bisedë të cilën
dëshironi ta bëni me dikë të afërt, bëjeni. Biseda do të kalojë në tema të tjera të cilat do t’ju japin një perspektivë pozitive dhe do t’ju bëjnë t’i shihni gjërat me sy tjetër.

Luani

Mos merrni përsipër dhe mos bini dakord me asgjë të rëndësishme nesër. Jeni të tensionuar dhe disa gjëra nuk i keni ende të qarta, ndaj jepini kohë vetes. Ditët që do të vijnë situata do të përmirësohet ndaj bëni durim.

Virgjëresha

Vlerësimi juaj për të bukurën do të jetë shumë i lartë nesër. Do të jeni të tunduar për të guxuar në ide të pazakonta dhe në drejtime të reja. Megjithatë nesër nuk është dita e duhur për ta bërë një gjë të tillë. Shijojeni fantazinë por mos merrni vendime të rëndësishme dhe mos shpenzoni para.

Lexo edhe :  Horoskopi javor nga Paolo Fox

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 23 mars 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 26 janar 2018

Bëni kujdes me paratë. Ditët e fundit keni bërë shumë shpenzime, shpesh edhe të
panevojshme. Nuk ka nevojë që të ofroheni gjithnjë ju për të nxjerrë të tjerët nga
situata.

Akrepi

Dëgjojeni një mik apo të afërm që ka nevojë për një këshillë dhe një shpatull për t’u mbështetur, por mos u përfshini më shumë sa duhet. Mos e prishni ditën për shkak të zgjedhjeve të gabuara të të tjerëve.

Shigjetari

Mos kërkoni shumë nga vetja nesër, as nga ata që ju rrethojnë në punë. Nuk është momenti më i mirë për të marrë përsipër gjëra që ndoshta nuk do të keni mundësinë t’i bëni siç duhet. Përmbyllni punët që keni në dorë, bëni pak pushim pastaj mendoni për të tjerat.

Bricjapi

Dita e nesërme do të jetë shumë frytdhënëse sa i përket të krijuarit dhe artit në
përgjithësi. Shfrytëzojeni për punë të bukura, apo për t’i bërë përshtypje dikujt me
pozitë. Fati është në anën tuaj.

Ujori

Nesër fokusohuni në shtëpi dhe familje. Merruni me gjëra që ndoshta i keni lënë pasdore. Pse jo bisedoni më shumë me anëtarët e familjes, dilni me ta. Dedikojani një ditë, edhe ata kanë nevojë për ju.

Peshqit

Merreni ditën si të vijë, por në asnjë moment mos merrni vendime të rëndësishme që nesër mund të sjellin pasoja të paparashikuara. Edhe debatet përpiquni t’i evitoni, sidomos në punë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 15 tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 15 tetor 2020

Dashi
Megjithëse Mërkuri është në një orbitë jo edhe aq të favorshme, sot në aspektin krijues do keni stimuj të mjaftueshëm për t’u angazhuar në këtë aspekt. Raportet me partnerin priten të jenë intensive.

Demi
Pak nervozizëm dhe ndoshta edhe pak mërzitje do të spikasin në ditën e sotme duke bërë që në momente të caktuara të dilni nga natyra juaj. A nuk ju duket se e teproni ca me të ngrënët?.

Binjakët
Është pikërisht kalimi i Mërkurit një orbitë të “butë”në shenjën tuaj që do të harmonizojë edhe veprimet tuaja. Ky ndikim bën që nga ana financiare edhe nga ana sentimentale të shkojë gjithçka mirë.

Gaforrja
Asgjë e re gjatë ditës së sotme që pritet të jetë e qetë. Momente melankolike për shkak të Hënës dominuese, ndërsa në mbrëmje, ardhja e dikujt do të bëjë që gjendja shpirtërore të përmirësohet.

Luani
Qielli juaj edhe sot është shumë pozitiv, sidomos në aspektin ekonomik, ku pritet të korrni frutet e një pune që ju ka munduar shumë. Në mbrëmje do të keni mundësi të reflektoni mbi gjithçka.

Virgjëresha
Janë pasioni dhe dëshira për të punuar dhe për të arritur qëllimet tuaja që do të sjellë edhe një zhvillim pozitiv nga ana profesionale. Nuk do t’ju mungojnë shanset edhe në aspektin sentimental.

Peshorja
Disi hezitues dhe të pavendosur për disa çështje të rëndësishme që kërkojnë një përqendrim maksimal nga ana juaj. Mundohuni të reagoni me gjakftohtësi edhe atëherë kur ju sulmojnë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 11 qershor 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 23 mars 2020

Akrepi
Afërdita në shenjë ju bën të jeni shumë tërheqës jo vetëm në sytë e partnerit por edhe në sytë e kolegëve që punojnë me ju dhe që më së fundi mund të bashkëpunojnë në projekte të rëndësishme.

Shigjetari
Hëna dhe Mërkuri bashkëveprojnë në mënyrë shumë pozitive për ju. Është momenti i duhur për të shpalosur idetë tuaja. Një udhëtim i shkurtër do t’ju vlejë shumë për punën tuaj në të ardhmen e afërt.

Bricjapi
Dukeni disi të lodhur me gjithë përpjekjet që po bëni për të realizuar projektet që tashmë presin për t’u vënë në zbatim. Jeta në çift duket paksa e trazuar, por është vetëm diçka kalimtare.

Ujori
Sot do të keni mbështethen e Merkurit dhe prandaj do t’ju karakterizojë një entuziazëm dhe një dëshirë për të ndërmarrë gjëra dhe vendime të rëndësishme. Është ky shpirti i duhur për të ecur përpara.

Peshqit
Krijimtaria juaj dhe intuita që herë pas here spikasin ju bëjnë shpesh që të fitoni pikë, që do të thotë edhe punë, rjedhimisht para dhe sukses. Idetë e reja nuk ju mungojnë, por duhet të dini t’i parashtroni.

LEXO TE PLOTE