Connect with Us

Ekzekutohet me armë zjarri biznesmeni

Kronika

Ekzekutohet me armë zjarri biznesmeni

Publikuar

-

Të shtënat me armë në Shkodër/ Plagoset shefi i policisë së Malësisë së Madhe dhe një person

Nja ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 09:00 të mëngjesit të sotëm në Himarë, ku është ekzekutuar me armë zjarri ndërtuesi Niko Goro si dhe një tjeter person ka mbetur i plagosur.

Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur ndërsa bashkëshortet Goro po shëtisnin në shetitorën e Himarës.

Paraprakisht dyshohet se autorët kanë qenë në këmbë kur kanë qëlluar.  Në vendin e ngjarjes ndodhet policia e cila ka nisur hetimet./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Qytetarët lëvizin pa maska/ Policia bën namin me gjoba, 10 shoqërohen në komisariat

Publikuar

-

Nga

Policia bën namin me gjoba për qytetarët që lëvizin pa maska/ 10 shoqërohen në komisariat

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse, e cila është detyrim për të gjithë qytetarët, që në momentin që dalin nga shtëpia.

Në zbatim të masave anticovid, gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin, nga Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë, 727 qytetarë që janë konstatuar pa maskat mbrojtëse.

Gjithashtu, gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 10 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit apo nuk e kanë pasur atë me vete, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.

Policia e Shtetit falënderon qytetarët që respektojnë këtë masë mbrojtëse dhe apelon që të gjithë të vendosin maskat mbrojtëse, të respektohet me rigorozitet vetëkarantinimi i detyrueshëm nga ata qytetarë që janë të prekur me COVID-19, pronarët e lokaleve të respektojnë protokollet e sigurisë dhe të mos kundërshtojnë urdhrin e punonjësve të Policisë, pasi Policia e Shtetit është në shërbim të qytetarëve, për të mbrojtur jetën dhe shëndetin e tyre, ndaj dhe është i rëndësishëm zbatimi i kësaj mase mbrojtëse sepse parandalon infektimin me COVID-19./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Grabitet me armë një dyqan në Roskovec

Publikuar

-

Nga

“Të shtënat me armë në Peqin”/ Merr tjetër kthesë ngjarja, çfarë thotë policia

Dy persona kanë grabitur mesditën e sotme me armë një dyqan në Roskovec të Fierit.

Pronarja e dyqanit ka deklaruar se autorët i kanë grabitur një çantë me sende personale e disa bizhuteri.

Ajo ka njoftuar menjëherë policinë, ndërsa blutë kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes.

Ndërkohë, policia po kreh zonën për identifikimin dhe kapjen e autorëve, si dhe po kqyr kamerat në zonën përreth./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kanosi një shtetas për dëshmi të rreme para drejtësisë/ E pëson keq 46-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Kanosi një shtetas për dëshmi të rreme para drejtësisë/ E pëson keq 46-vjeçari

Një 46-vjeçar ka rënë në pranga e policisë së Beratit, pasi akuzohet se ka kanosur një person, për të dhënë dëshmi të rreme para drejtësisë.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi: L. Z. (P.), 46 vjeç, banues në lagjen “Çlirim”, Berat.

Sipas uniformave blu, kapja dhe ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Berat ka caktuar ndalimin e tij, për veprën penale “Kanosja për deklarim a dëshmi të rreme”.

Ky shtetas ka qenë në proces gjyqësor për shkatërrim prone me zjarr dhe në datën 28.10.2020 ka kanosur shtetasin A. B., në mënyrë që ky i fundit të deklaronte dëshmi të rreme para organeve të drejtësisë.

LEXO EDHE:  Gërmimet në Himarë/ Arkeologët zbulojnë varrezën e epokës së Bronzit

LEXO EDHE:  Ekzekutimi i Sokol Ramës/ Shoku pranon krimin

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE