Connect with Us

E zbulon Teuta, ja kur do të fillojë Superliga

Sport

E zbulon Teuta, ja kur do të fillojë Superliga

Publikuar

-

Ekipet e Superiores, ai anëtare të Ligës Profesioniste, prej më shumë se një jave kanë bojkotuar kampionatin, ndërsa janë duke luajtur një “kampionat” miqësoresh.

Kështu, shumë skuadra pothuajse të Kategorisë Superiore, të së Parës, së Dytës apo U-21 dhe U-19 janë përballur mes tyre gjatë kësaj periudhe kur nuk ka pasur aktivitet zyrtar.

Por, duket se në një postim të skuadrës së Teutës në profilin e vet në “Facebook” është zbuluar se pritet që të fillojë gara zyrtare javën që vjen. Më poshtë do të gjeni postimin në faqen zyrtare të durrsakëve…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Broja nuk ndalet, sulmuesi i Shqipërisë shënon sërish në Holandë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Shqipërisë Armando Broja ka gjetur sërish rrugën e rrjetës në kampionatin holandez. Futbollisti i Çelsit, i cili është huazuar këtë sezon te Vitese shënoi golin e avantazhit për skuadrën në takimin e javës së shtatë kundër Vilemit në kampionatin holandez.

Pas një aksioni të gjatë, futbollisti i Shqipërisë kombinohet me shokun e skuadrës Manhoef dhe godet me të parën krosimin e hedhur drejt tij në minutën e 63-të duke e ndryshuar rezultatin në 1-2 për Vitesen.

Deri tani, Broja ka shënuar 4 gola në kampionatin holandez duke rritur pretendimet për të qenë në të ardhmen sulmuesi kryesor i Shqipërisë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Kokëdhima: Na sulmuan disa zagarë të pushtetit, por bojkoti ia arriti qëllimit

Publikuar

-

Nga

Koço Kokëdhima mbledh Apoloninë. Në ambientet e akademisë, dje pasdite presidenti ka zhvilluar një takim me përfaqësues të klubit, stafit teknik dhe skuadrën. Tematikë ka qenë startimi i sezonit, situata dhe objektivat. Në një deklaratë të dhënë për gazetën, kreu i klubit komenton fillimisht arritjen e marrëveshjes dhe fundin e bojkotit.

“Ne kishim të drejtë dhe i arritëm qëllimet tona. Ne na sulmuan disa zagarë të pushtetit, por në fund të gjithë kundërshtarët u dorëzuan dhe pranuan projektin tonë. Dhe projekti ynë është pranuar i plotë. Ia vlejtën të gjitha sakrificat dhe bojkoti dha rezultatet e duhura. Ka qenë një fitore jo vetëm për futbollin, por për të gjitha sportet në Shqipëri”, u shpreh numri një i fierakëve.

Ai u ndal tek ekipi dhe pritshmëritë që ka nga ky sezon.

“Apolonia do të jetë ‘Hirushja’ e kampionatit. Të gjitha skuadrat e klubit tonë do të vazhdojnë të bëjnë prezenca të nivelit të lartë në kampionatet përkatëse, duke pasqyruar vlerat më të mira që ka akademia jonë. Unë jam i bindur që edhe ekipi i parë do të jetë një surprizë e këndshme në elitë. Do t’ia shtojë bukurinë dhe cilësinë garës. Ne këtë sezon luajmë me objektiva të qartë e aspak modestë. Si klub dhe si skuadër, Apolonia do të vazhdojë të mbetet një nga modelet më pozitive në Shqipëri”, përfundoi Kokëdhima.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Video/ Asist fantastik i Shaqirit, Liverpool shënon me përmbysje

Publikuar

-

Nga

Diogo Jota është sërish heroi i Liverpoolit. Skuadra e Klopp triumfoi 2-1 me përmbysje në transfertën ndaj West Ham. “The Reds” u befasuan që në start, teksa në minutën e 10-të, miqtë arritën që të gjejnë rrugën e rrjetë me Fornals, që shfrytëzon më së miri një top në hyrje të zonës.

3 minuta nga fundi i fraksionit të parë, Salah fitoi një penallti që do ta kthente po vetë në gol. Më pas në pjesën e dytë protagonist si gjithmonë bëhet Diogo Jota, i cili shënon dy herë, por në njërin rast goli i anulohet nga arbitri.

Një ndeshje shumë e mirë edhe për Shaqirin, i cili shërbeu asistin për golin e dytë. Liverpooli mban kryesimin me 16 pikë, 3 më shumë se Everton.

LEXO TE PLOTE