Connect with Us

Tronditet Bayerni, Boateng rrezikon 4 vite burg

BundesLiga

Tronditet Bayerni, Boateng rrezikon 4 vite burg

Publikuar

-

Zherome Boateng do të jetë para drejtësisë më datë 10 dhjetor teksa akuzohet për dhunë ndaj ish-gruas së tij. Ngjarja daton në vitin 2018, ku gjatë pushimëve, mbrojtësi akuzohet se ka lëshuar në drejtim të ish-grua një mbajtësesë qiriri.

Kështu, Boateng akuzohet për agresion, ndërsa duket se ndaj tij ekziston edhe një video e cila do të përdoret në gjykatë dhe që me sigur do t’i japë të drejtë ish-gruas së futbollistit.

Boateng rrezikon deri në pesë vite burg, megjithatë pritet që t’ia hedhë duke paguar një gjobë të majme e në këtë formë mund të mbajë lirinë e tij dhe të vazhdojë të ushtrojë profesionin në fushën e gjelbër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Altin Lala zbulon të ardhmen e Milot Rashicës

Publikuar

-

Nga

Menaxheri i Milot Rashicës, Altin Lala, ka thënë se ylli i Kosovës pritet të largohet nga Werder Bremeni në fund të sezonit

“Për fat të keq ka pasur dy lëndime, një në fillim të stinorit dhe një para se të përfundonte faza e parë dhe ai tashmë është rikthyer në formën e tij më të mirë. Në lojën e fundit ishte lojtari më i mirë. Shpresoj që të vazhdojë me këto hapa. Unë mendoj se në fund të këtij sezoni me shumë gjasa do të ndryshojë skuadër”, ka thënë Lala për “KosovaPress”.

Lala nuk ka dashur të përmend emrat e skuadrave të interesuara për yllin e Përfaqësueses së Kosovës në futboll.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

VIDEO/ Kampionët e Bayern-it bien në Frankfurt, rihapet gara për titull në Gjermani

Publikuar

-

Nga

Eintracht Frankfurt thyen Bayern Munchen dhe rihap garën për titull në Gjermani. Kuqezinjtë fituan 2-1 në shtëpi kundër kampionëve në fuqi, duke regjistruar suksesin e pestë radhazi në Bundesligë.

 

Vendasit zhvilluan një pjesë të parë fantastike dhe shënuan dy herë me anë të japonezit Daichi Kamada dhe Amin Younes (eurogol i sulmuesit gjerman).

Bayerni reagoi në fraksionin e dytë. Leroy Sane dhuroi “show” në krahun e djathtë në minutën e 53-të dhe dha një asist për Robert Lewandowskin, me polakun që gjeti golin e 26-të sezonal në Bundesligë.

Eintracht ia doli të ruante avantazhin, siguroi tre pikë super dhe tani numëron 42 pikë, shtatë më pak se bavarezët kryesues. Tre ndeshjet e tjera u mbyllën me fitoret e ekipeve udhëtuese: Mainz, Stuttgart dhe Union Berlin.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bayernin e marrin mësysh, ndalet nga Arminia

Publikuar

-

Nga

Pas suksesit në Botërorin e Klubeve, trofeu i gjashtë sezonal, Bayern Munchen ndalet në Bundesligë.

Kampionët e Gjermanisë u ndalën në një barazim 3-3 në “Allianz Arena” përballë Arminia Bielefeld.

Një rezultat deri diku i kënaqshëm për rrjedhën që mori ndeshja.

Në fundin e pjesë së parë, miqtë ishin në avantazhin e 2 golave, por në fund gjithçka u mbyll në barazim.

Pas 21 javësh kampionat Bayern Munchen kryeson Bundesligën në kuotën e 49 pikëve, 5 më shumë Leipzig i vendit të dytë.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: