Connect with Us

Tensione, emocione, dashuri/ Paolo Fox parashikon se çfarë ju pret këtë fundjavë

Horoskopi

Tensione, emocione, dashuri/ Paolo Fox parashikon se çfarë ju pret këtë fundjavë

Publikuar

-

Tensione, emocione, dashuri/ Paolo Fox parashikon se çfarë ju pret këtë fundjavë

Dashi

Këtë fundjavë do të ndjeni një tension të fortë, por që në ditën e shtunë do të zhduket plotësisht.Sigurisht, këto parashikime janë tregues i një gjendje trazire që ka shumë të ngjarë të korrespondojë me jetën tuaj të përditshme. Në fund të vitit do të ketë këtë çlirim të madh, pa dramatizuar mund të jetë thjesht se keni në mendje projekte që do të zhvillohen vetëm për disa muaj . Duhet pak më shumë kujdes për aftësinë fizike, veçanërisht për ato që po përjetoni në nivelin e punës. Ka lajme në dashuri.

Demi

Ditën e sotme, të shtunën dhe të dielën duhet të bëni zgjedhje që nuk çojnë në polemikë: ka të ngjarë që deri në këtë mbrëmje të keni pjekur një lodhje të caktuar. Nuk është një ditë e keqe, por që nga pjesa e fundit e kësaj të Premte ju mund të ndjeni një moment të caktuar tensioni.

Binjakët

Ju mund të përfitoni nga kjo e Premte sepse sjell një marrëdhënie më të mirë me të tjerët. Unë mendoj se në fillim të javës, midis të hënës dhe të mërkurës ka pasur një diskutim, në disa raste edhe një luftë, kështu që të vendosësh gjithçka përsëri në lojë nuk është e lehtë, por ti je më i ekuilibruar sipas horoskopit Paolo Fox dhe ndoshta edhe i gatshëm të shpëtoj nje barre. Kjo fundjavë nuk është aq e mirë për dashurinë, por ju duket se keni gjetur fjalët më të mira për të shmangur polemikat e mëtejshme!

Gaforrja

Ju jeni pothuajse në fund të këtij evolucioni që zgjati gati dy vjet ; së shpejti do të shfaqesh një person i ri, me interesa të reja, sepse në një nivel praktik disa u është dashur të kërkojnë diçka ndryshe, të tjerët e dinë që vitin e ardhshëm do të mbërrijë një punë e re ose po punojnë për të. Në dashuri ka diçka më shumë gjatë kësaj fundjave!

Luani

Ju duhet ta përdorni këtë ditë të premte për të sqaruar çdo keqkuptim dhe mbi të gjitha për të rikuperuar energjinë që do të nevojitet midis të Shtunës dhe të Dielës, kur yjet do të rëndohen pak. Kjo është një e premte që funksionon, por deri sonte ju do të ndiheni pak më të lodhur dhe nervoz. Kini kujdes që të mos rrini me njerëz që kanë fuqinë t’ju zemërojnë, sidomos të shtunën dhe të dielën!

Virgjëresha

Ju mund të keni një sukses personal këtë fundjavë! Në këtë periudhë ju ndiheni aq të fortë sa mund të thoni ‘Po largohem, do ndryshoj ajrin’, nëse diçka që nuk ju pëlqen më. Por përpiquni të shmangni qëndrimet që nuk janë të përshtatshme për ju, sepse ju jeni shenja e masës dhe kur shkoni përtej masës nuk ndiheni të kënaqur. Fundjava premton emocione!

Peshorja

Të kesh Hënën në shenjën tënde do të thotë të udhëtosh në një mënyrë më të qetë. Sidoqoftë, kjo është një ditë që mund të përfshijë disa momente të vogla stresi në marrëdhëniet me të afërmit, në marrëdhëniet e punës: keni jetuar gjatë uljeve dhe ngritjeve për një kohë të gjatë dhe këshillohet të shmangni çdo lloj stresi të tepruar.

LEXO EDHE:  Këtyre shenjave të horoskopit, do t’u buzëqeshë  fati në 2019-tën

Akrepi

Duhet të përqendroheni në këtë fundjavë sepse do të kemi një Hënë të bukur në shenjë dhe mbi të gjitha emocione më bindëse! Ju gjithashtu mund të gjeni dëshirën për të kryer një projekt të shkëlqyeshëm që keni lënë mënjanë me partnerin tuaj. Sidoqoftë, nëse keni disa lëndë të prapambetura ose nëse jeni në mosmarrëveshje me një kompani, me një person dhe po prisni një përgjigje, e ardhmja do të jetë një kohë shumë e rëndësishme. Paolo Fox nuk përjashton lajmet e mira.

Shigjetari

Ju jeni pak i zemëruar sepse nuk keni qenë ende të kënaqur me projekte të caktuara që keni pjekur për disa kohë. Duket se disa njerëz janë kthyer kundër jush: ndonjëherë ju duket se keni pak bashkëpunim, është sikur ju duhet të luftoni dhe të luftoni kundër një muri gome . Gjëja e rëndësishme është të mbash nën kontroll emocionet sepse dashuria mund të paguajë çmimin për gjithë këtë agjitacion: ose sepse është e largët ose sepse nuk është më siç e imagjinonit.

Bricjapi

Ju jeni pak i mërzitur në një fundjavë që ende ju gjen në vendin e parë midis shenjave të ndryshme të zodiakut! Sigurisht, kjo javë ka sjellë disa mundime, mbase një projekt që edhe ju jeni përballur ta ndryshoni, ta përtërini, ishte më i lodhshëm se sa pritej! Ju zakonisht jeni aq kokëfortë sa kohët e fundit e keni gjetur veten duke bërë gjëra të reja ose ndoshta jeni detyruar t’i bëni ato! E rëndësishme është të qëndroni të qetë, edhe në shtëpi!

Ujori

Ju jetoni një të Premte të rëndësishme ndërsa midis të Shtunës dhe të Dielës lodhja dhe tensioni mund të rishfaqen. Mund të ndodhë që të keni angazhime të mëdha midis të Premtes në mbrëmje dhe të hënën në mëngjes, gjëja e rëndësishme është të qëndroni të qetë dhe mbi të gjitha, nëse ka ndonjë sëmundje të vogël ‘mos ikni’, në kuptimin që nëse ka ndonjë shqetësim fizik duhet të përballeni me të. Në dashuri ata janë yje neutrale.

Peshqit

Gjatë gjithë muajit tetor do të jeni shumë të kujdesshëm në dashuri: kjo do të thotë që do të ketë ditë të pasionuara, si ato që do të kemi midis të shtunës dhe të dielës, por gjithashtu do të thotë të keni jetuar ditë shumë të rënda, siç janë ato të martën e kaluar dhe të mërkurën. Ju gjithashtu mund t’i jepni një ultimatum dikujt që ju intereson. Në punë po shëroheni shumë dhe vërtet dëshironi të riktheheni në lojë!/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Paolo Fox zbulon surprizat e ditës së sotme

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Paolo Fox zbulon surprizat e ditës së sotme

Dashi

Situatë e mirë astrologjike me Hënën në një aspekt të shkëlqyeshëm. Ka akoma probleme por ju jeni gati të kapërceni pengesat. Kjo është një fazë e organizimit për të ardhmen.

Demi

Ky fillim i javës flet për disa kontraste , sidomos sot. Nëse duhet të zgjidhni një problem në familjen tuaj, është më mirë ta bëni deri të shtunën. Kujdes nga xhelozia.

Binjakët

Ju jeni akoma pak i mërzitur, mbase edhe nervoz sepse do të donit përgjigje të menjëhershme. Ajo që mund të ju zemërojë këto ditë janë saktësisht informacionet e bllokuara, mesazhet që nuk mbërrijnë.

Gaforrja

Nga tani deri në mes të dhjetorit mund të përjetoni konflikte të vogla sidomos me veten. Tani horoskopi Paolo Fox rekomandon që të filloni të kënaqeni më shumë. Ndryshoni diçka në punë.

Luani

Ju duhet të përfitoni nga kjo periudhë interesante për të marrë atë që dëshironi. Shumë prej jush janë të prirur të bëjnë gjithnjë e më shumë, për të rritur fuqinë tuaj, për të pasur një rol më të mirë.

Virgjëresha

Qielli juaj tregon se jeni ende nën një presion të vogël : kjo javë ka filluar në një mënyrë të egër. Mundohuni të jeni të kujdesshëm në marrëdhëniet ndërpersonale.

Peshorja

LEXO EDHE:  “Çmenduritë” e motit s’kanë fund!/Çfarë pritet nesër

LEXO EDHE:  Rikthehen reshjet e shiut/ Kapriciot e motit për fundjavën

Kjo është një ditë e rëndësishme në një kohë që do të jetë vendimtare për ju. Në këtë të martë ju jeni shumë i fortë. Deri në fund të vitit do të ketë rishikime ose shkurtime që do të bëhen.

Akrepi

Këto ditë duhet të keni kujdes me shpenzimet. Kjo është një e martë e mirë, mund të gjeni bashkëpunim në marrëdhëniet me Ujorin dhe Peshoren.

Shigjetari

Duhet ta përmbani energjinë dhe zemërimin që ndjeni brenda vetes . Nëse po ndiheni nervoz kjo është për shkak se keni një projekt në rrezik.

Bricjapi

Ju dëshironi të jeni në qendër të vëmendjes dhe që fjala juaj të dëgjohet. Diçka në vendin tuaj të punës po ndryshon dhe kjo ka ndikuar edhe tek ju.

Ujori

Po jetoni një javë disi të veçantë dhe keni kaq shumë dyshime saqë po përpiqeni të zbërtheheni. Dita e sotme iu fton të jeni më të fortë.

Peshqit

Ju jeni shumë të mërzitur dhe ky shqetësim pasqyrohet menjëherë në fytyrën tuaj. Ju duhet të përpiqeni të reagoni me forcë ndaj gjithë kësaj dhe të përpiqeni të mos ndikoheni nga ngjarjet e jashtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 20 tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 20 tetor 2020

Dashi

Të dashuruarit do të kalojnë një ditë të veçantë pasi do marrin një propozim fantastik nga partneri. Në lidhje me financat, të ardhurat do të jenë të mira dhe mund të kryeni pa frikë shpenzimet tuaja më të domosdoshme.

Demi

Do të keni shumë dyshime për partnerin tuaj gjatë gjithë kësaj dite dhe do të mundoheni ta kontrolloni atë. Nuk këshillohet ta bëni këtë gjë. Në planin financiar po nuk kursyet keni për të pasur probleme serioze.

Binjakët

Ata që janë në një lidhje shpesh do të bëhen xhelozë ndaj partnerit. Në planin financiar do të keni vështirësi të njëpasnjëshme.

Gaforrja

Do të jetë një ditë pozitive kjo e nesërme për të gjithë të dashuruarit. Do të kaloni momente romantike. Në planin financiar bëjini me kujdes llogaritë para se të shpenzoni dhe nuk do keni probleme.

Luani

Nesër do t’ia shprehni ndjenjat partnerit/es ashtu siç ju dini dhe do të kaloni çaste të bukura. Në planin financiar do të jeni shumë të kujdesshëm dhe nuk do të keni tronditje.

Virgjëresha

Do të shqetësoheni për disa situata në të cilat do të udhëhiqeni të bëni një zgjedhje. Partneri do ju mbështesë në të gjitha zgjedhjet tuaja dhe gjithashtu do t’ju japë këshilla të vlefshme. Në aspektin profesional do të merrni lajme pozitive.

Peshorja

LEXO EDHE:  Puna/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju këtë javë

LEXO EDHE:  Rikthehen reshjet e shiut/ Kapriciot e motit për fundjavën

Do të jetë një ditë e bezdisshme dhe do ta lini veten të ndikoheni nga reagime impulsive. Në punë është koha që t’i jepni më shumë hapësirë interesave dhe përparësive tuaja.

Akrepi

Nesër do të keni mosmarrëveshje me partnerin tuaj dhe nuk do bini dakord për asgjë. Në lidhje me financat, buxheti do të fillojë të ekuilibrohet.

Shigjetari

Nesër do të kaloni një ditë të mrekullueshme dhe gëzimi do të mbizotërojë gjithë kohës. Në lidhje me financat, shpenzoni vetëm për gjërat e nevojshme.

Bricjapi

Ditë e bukur për të dashuruarit. Do të merrni vendime të rëndësishme. Në lidhje me profesionin, edhe këtu do të jetë një ditë pozitive sepse do të keni sukses në projekte.

Ujori

Të lindurit e kësaj shenje nesër mund të jenë vërtet të privilegjuar, sepse nuk ndodh gjithmonë që Afërdita, Marsi, Jupiteri dhe Urani të jenë kaq “dashamirës”. Interesante parashikohet edhe jeta sentimentale.

Peshqit

Situata në çift do të jetë e bukur. Gjërat mes jush do të funksionojnë për mrekulli. Në lidhje me financat, do të arrini të kryeni te gjitha shpenzimet e nevojshme.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Formojnë dyshen perfekte/ Këto janë shenjat më të përputhshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Formojnë dyshen perfekte/ Këto janë shenjat më të përputhshme të horoskopit

Gaforrja-Bricjapi

Gaforrja kërkon gjithmonë siguri, Bricjapi e do jetën dhe dashurinë, pa tepri. Së bashku ata bëjnë shkëndija, edhe pse ndonjëherë ata që kanë lindur nën shenjën e Gaforres mund të ndihen të lënë pas dore, ndërsa ata të Bricjapit pak të “mbytur”. Më mirë të flisni dhe t’i sqaroni pozicionet reciproke. Herë pas here, nëse do të bëhet ndonjë pushim i vogël, do të ketë me siguri efekt pozitiv.

Luani-Ujori

I pari ndihet mbret, i dyti është shpërfillës dhe aspak i nënshtruar. Takimi midis tyre do të jetë shpërthyes, por pozitiv. Luani pretendon vëmendje, ndërsa Ujori nuk është shumë i gatshëm për këtë dhe ka tendencë të qëndrojë larg “madhërisë së tij”, që mundohet në çdo mënyrë për ta bërë atë xheloz. Për të riekuilibruar raportin është e nevojshme që çifti të “izolohet”, të rigjenden mes katër mureve pa asnjë ndërhyrje nga jashtë.

LEXO EDHE:  Rikthehen reshjet e shiut/ Kapriciot e motit për fundjavën

LEXO EDHE:  "Çmenduritë" e motit s'kanë fund!/Çfarë pritet nesër

Demi-Akrepi

Dy shenja shumë të ndryshme, deri të kundërta, por plotësuese të njëra-tjetrës. Demi është i qetë, ndërsa Akrepi është i zjarrtë dhe gjithë pasion. Dy mënyra të ndryshme për të përballuar jetën që mund të bien ndesh dhe të krijojnë tensione. Por zgjidhja është gjithmonë në dorën tuaj, mjafton të largoni çdo presion, t’i kushtoni pak kohë jetës në çift dhe gjithçka zgjidhet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE