Shënim/ Disa pyetje për bashkinë e Elbasanit që nuk ka marrë ende çelsat e inceneratorit

Bashkia e Elbasanit ka reaguar sot lidhur me inceneratorin e Elbasanit, pas deklaratave të bëra mbrëmjen e djeshme në “Opinion” nga kryeministri Rama. Në reagimin e saj, bashkia theksonte se ky incenerator është në punë që prej vitit 2017 dhe prodhon energji elektrike, mjaftueshme për veten e saj si edhe për ta dërguar në rrjet. … Continue reading Shënim/ Disa pyetje për bashkinë e Elbasanit që nuk ka marrë ende çelsat e inceneratorit