Connect with Us

Nuk ka qetësi, një tjetër lojtar i Kosovës infektohet me COVID-19

Sport

Nuk ka qetësi, një tjetër lojtar i Kosovës infektohet me COVID-19

Publikuar

-

Një tjetër lojtar i kombëtares U21 të Kosovës ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Bëhet fjalë për lojtarin e Servette, Alban Ajdini. Faqja zyrtare e këtij klubi njofton se lojtari është në mesin e të infektuarve me virusin.

Lojtari ka shkuar në vet-izolim dhe nuk ka pasur kontakt me shokët e skuadrës së tij në Gjenevë. Njoftimi i Servette bën të ditur se lojtari rezultoi pozitiv pas kthimit nga grumbullimi me Kosovën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Broja nuk ndalet, sulmuesi i Shqipërisë shënon sërish në Holandë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Shqipërisë Armando Broja ka gjetur sërish rrugën e rrjetës në kampionatin holandez. Futbollisti i Çelsit, i cili është huazuar këtë sezon te Vitese shënoi golin e avantazhit për skuadrën në takimin e javës së shtatë kundër Vilemit në kampionatin holandez.

Pas një aksioni të gjatë, futbollisti i Shqipërisë kombinohet me shokun e skuadrës Manhoef dhe godet me të parën krosimin e hedhur drejt tij në minutën e 63-të duke e ndryshuar rezultatin në 1-2 për Vitesen.

Deri tani, Broja ka shënuar 4 gola në kampionatin holandez duke rritur pretendimet për të qenë në të ardhmen sulmuesi kryesor i Shqipërisë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Kokëdhima: Na sulmuan disa zagarë të pushtetit, por bojkoti ia arriti qëllimit

Publikuar

-

Nga

Koço Kokëdhima mbledh Apoloninë. Në ambientet e akademisë, dje pasdite presidenti ka zhvilluar një takim me përfaqësues të klubit, stafit teknik dhe skuadrën. Tematikë ka qenë startimi i sezonit, situata dhe objektivat. Në një deklaratë të dhënë për gazetën, kreu i klubit komenton fillimisht arritjen e marrëveshjes dhe fundin e bojkotit.

“Ne kishim të drejtë dhe i arritëm qëllimet tona. Ne na sulmuan disa zagarë të pushtetit, por në fund të gjithë kundërshtarët u dorëzuan dhe pranuan projektin tonë. Dhe projekti ynë është pranuar i plotë. Ia vlejtën të gjitha sakrificat dhe bojkoti dha rezultatet e duhura. Ka qenë një fitore jo vetëm për futbollin, por për të gjitha sportet në Shqipëri”, u shpreh numri një i fierakëve.

Ai u ndal tek ekipi dhe pritshmëritë që ka nga ky sezon.

“Apolonia do të jetë ‘Hirushja’ e kampionatit. Të gjitha skuadrat e klubit tonë do të vazhdojnë të bëjnë prezenca të nivelit të lartë në kampionatet përkatëse, duke pasqyruar vlerat më të mira që ka akademia jonë. Unë jam i bindur që edhe ekipi i parë do të jetë një surprizë e këndshme në elitë. Do t’ia shtojë bukurinë dhe cilësinë garës. Ne këtë sezon luajmë me objektiva të qartë e aspak modestë. Si klub dhe si skuadër, Apolonia do të vazhdojë të mbetet një nga modelet më pozitive në Shqipëri”, përfundoi Kokëdhima.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Video/ Asist fantastik i Shaqirit, Liverpool shënon me përmbysje

Publikuar

-

Nga

Diogo Jota është sërish heroi i Liverpoolit. Skuadra e Klopp triumfoi 2-1 me përmbysje në transfertën ndaj West Ham. “The Reds” u befasuan që në start, teksa në minutën e 10-të, miqtë arritën që të gjejnë rrugën e rrjetë me Fornals, që shfrytëzon më së miri një top në hyrje të zonës.

3 minuta nga fundi i fraksionit të parë, Salah fitoi një penallti që do ta kthente po vetë në gol. Më pas në pjesën e dytë protagonist si gjithmonë bëhet Diogo Jota, i cili shënon dy herë, por në njërin rast goli i anulohet nga arbitri.

Një ndeshje shumë e mirë edhe për Shaqirin, i cili shërbeu asistin për golin e dytë. Liverpooli mban kryesimin me 16 pikë, 3 më shumë se Everton.

LEXO TE PLOTE