Connect with Us

Këngëtari i famshëm italian flet për të shkuarën e errët: Ja pse u bëra gay

Showbizz

Këngëtari i famshëm italian flet për të shkuarën e errët: Ja pse u bëra gay

Publikuar

-

Këngëtari i famshëm italian flet për të shkuarën e errët: Ja pse u bëra gay

Tiziano Ferro është një nga këngëtarët më të famshëm italian. Kohë më parë ai shokoi fansat teksa deklaroi se ishte gay. Së fundi këngëtari ka realizuar një dokumentar që titullohet Ferro ku ka folur për të shkuarën e tij të errët dhe se si bulizohej.

Ai është shprehur se ka qënë alkoolist dhe pinte çdo ditë për të mos menduar. Madje nga dhimbja dhe dëshpërimi, ka menduar edhe vetëvrasjen.

Ai ka zbuluar më shumë detaje se si u bë gay. “Isha thjesht një alkoolist, bulimik, gay, në depresion dhe i famshëm. Madje dhe ky epitet, i famshëm më dukej defekt, madje më i keqi.

LEXO EDHE:  “Çfarë duan gratë”/ Klajdi Haruni i përgjigjet pyetjes shekullore

Nuk kam qenë kurrë i pari i klasës, isha një anonim, aspak i bukur apo me trup atlet, përkundrazi isha i shëndoshë, i ndrojtur, të tjerët më thonin bullafiq, je si femër, pa fat. Isha gjithmonë në pritje të dikujt që të më dilte në krah, por nuk ndodhte kurrë. Jetoja nën frikë, i zemëruar dhe fyhesha gjithmonë. Më pas, fillova të këndoja dhe për herë të parë pashë që bota ndryshoi. Muzika ishte e vetmja gjë qe kisha. Ishte si një rrugë për t’u shprehur në një botë, e cila nuk më njihte”, ka kujtuar Tiziano./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Babai nxjerr këngëtaren nga “Vëllai i Madh”/ Flori e merr në shtëpi për t’u siguruar që është mirë

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Këngëtarja kosovare, Filloreta Raçi, e njohur si Fifi, la shtëpinë e “Big Brother”, pasi u vu në qendër të diskutimeve, për shkak të përfshirjes së saj në raportin e Sarës dhe Dj Pm.

Ajo kërkoi fillimisht atë mbrëmje të linte shtëpinë, pasi humbi ndjenjat gjatë spektaklit live, por bëhet me dije se ka qenë babai i Fifis, i cili i ka kërkuar produksionit ta nxjerrë urgjent atë nga shtëpia e “Big Brother VIP”, pasi siç e tha dhe vetë Fifi, prindërit ishin kundër që ajo të hynte në këtë shtëpi pikërisht për këtë arsye.

Në momentin që Fifi është rrëzuar pa ndjenja në transmetim live, i ati ka marrë masat dhe i ka kërkuar produksionit ta bindin atë që të dalë nga shtëpia menjëherë.

LEXO EDHE:  “Njerëzit testojnë çdo limit”/ Ish konkurrentja e “Përputhen” flet hapur për problemet me depresionin

LEXO EDHE:  “Çfarë duan gratë”/ Klajdi Haruni i përgjigjet pyetjes shekulloreDalja e saj u pasua me reagime të shumta, ku njerëz pranë saj shprehën mbështetje ndaj këngëtares, e një ndër to ishte edhe Flori Mumajesi.

Mësohet se Flori ka vendosur që ta strehojë Fifin në shtëpinë e tij ku ka dhe studion dhe madje të merret seriozisht për rehabilitimin e saj, pas tronditjeve emocionale dhe momenteve të vështira që kaloi gjatë qëndrimit të saj në shtëpinë e “Vëllait të Madh”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Mbeten pas mëritë e vjetra/ Merr fund armiqësia disa vjeçare mes Taynës dhe Fifit

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Tayna dhe Fifi prej disa vitesh kanë pasur një armiqësi shumë të madhe me njëra-tjetrën.

Përplasja e tyre vite më parë ishte ndër më të ashprat e estradës tonë.

E gjithë kjo ndodhi, kur rep-artisja vetëm sa kishte depërtuar fuqishëm në tregun muzikor shqiptar. Akuzat ishin aq të rënda sa patën degraduar edhe në nivele të ulëta personale.

LEXO EDHE:  Crosby e depresionuar nga ndarja

LEXO EDHE:  Një orar i parregullt i gjumit mund të rrisë rrezikun e depresionit

Por s8i duket kjo armiqësi ka marrë fund.FIfi e ka ndarë intron e albumit të Taynës, “Heroinat”, për 28 nëntor nën përshkrimin “Fuqia e grave” teksa pak minuta pas, të njëjtën ia ka kthyer Tayna duke i publikuar në Instagram demon e këngës “Diell”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Produksioni i “Big Brother” merr vendimin e prerë për dronët fluturues

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Ditët të fundit, disa dronë janë futur brenda shtëpisë më të madhe të ‘Big Brother Albania VIP’, si mbështetje nga familjarët për banorët brenda shtëpisë.

Në lidhje me këtë veprim i cili po kyhehet në traditë kohët e fundmit produksioni ka marrë vendim të cilin ia ka komunikuar publikut përmes postimit në faqen zyrtare në Instagram.

LEXO EDHE:  Këngëtari shqiptar bëhet baba: Vijnë në jetë binjakët dhe fotoja e parë nga spitali është dashuri

LEXO EDHE:  Këngëtari shqiptar bëhet baba për herë të dytë dhe zbulon emrin e veçantë

“Big Brother” ju lajmëron se duke filluar që nga ora 13:00 e ditës së sotme do të ndalohet lëvizja e çdo mjeti fluturues (dron) mbi shtëpi.Gjithashtu informojmë se në shtëpi janë instaluar pajisjet e specializuara që do të ndalojnë fluturimin e këtyre mjeteve“, shkruhet në njoftim./CNA.al

LEXO TE PLOTE