Connect with Us

Horoskopi i ditës, 16 tetor 2020

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 16 tetor 2020

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 16 tetor 2020

Dashi

Bëni kujdes me paratë apo transfertat bankare nesër. Çfarëdolloj gjëje të nisni, mundësitë që të jeni të suksesshëm nuk janë të mëdha. Nëse blini diçka, do ta përdorni shumë pak herë e më pas do të mbledhë pluhur. Ndaj mos shpenzoni para kot.

Demi

Lexo edhe :  Parashikimi i motit, njihuni me temperaturat për ditën e sotme

Hëna është në shenjën tuaj nesër. Rezistojini tundimit për të dalë për pazar, ashtu
sikurse tundimit për të marrë vendime, apo për të patur takime të rëndësishme. Thjesht lërini gjërat të rrjedhin vetë.

Binjakët

Do të jeni të pavendosur nesër dhe të pasigurt se çfarë hapash duhet të ndiqni më pas. Megjithatë do të jeni krijues dhe do të merrni edhe vlerësime për punën që do të bëni.

Gaforrja

Dita e nesërme do të jetë shumë konstruktive dhe nëse keni ndonjë bisedë të cilën
dëshironi ta bëni me dikë të afërt, bëjeni. Biseda do të kalojë në tema të tjera të cilat do t’ju japin një perspektivë pozitive dhe do t’ju bëjnë t’i shihni gjërat me sy tjetër.

Luani

Mos merrni përsipër dhe mos bini dakord me asgjë të rëndësishme nesër. Jeni të tensionuar dhe disa gjëra nuk i keni ende të qarta, ndaj jepini kohë vetes. Ditët që do të vijnë situata do të përmirësohet ndaj bëni durim.

Virgjëresha

Vlerësimi juaj për të bukurën do të jetë shumë i lartë nesër. Do të jeni të tunduar për të guxuar në ide të pazakonta dhe në drejtime të reja. Megjithatë nesër nuk është dita e duhur për ta bërë një gjë të tillë. Shijojeni fantazinë por mos merrni vendime të rëndësishme dhe mos shpenzoni para.

Lexo edhe :  Horoskopi javor nga Paolo Fox

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 27 gusht 2018

Bëni kujdes me paratë. Ditët e fundit keni bërë shumë shpenzime, shpesh edhe të
panevojshme. Nuk ka nevojë që të ofroheni gjithnjë ju për të nxjerrë të tjerët nga
situata.

Akrepi

Dëgjojeni një mik apo të afërm që ka nevojë për një këshillë dhe një shpatull për t’u mbështetur, por mos u përfshini më shumë sa duhet. Mos e prishni ditën për shkak të zgjedhjeve të gabuara të të tjerëve.

Shigjetari

Mos kërkoni shumë nga vetja nesër, as nga ata që ju rrethojnë në punë. Nuk është momenti më i mirë për të marrë përsipër gjëra që ndoshta nuk do të keni mundësinë t’i bëni siç duhet. Përmbyllni punët që keni në dorë, bëni pak pushim pastaj mendoni për të tjerat.

Bricjapi

Dita e nesërme do të jetë shumë frytdhënëse sa i përket të krijuarit dhe artit në
përgjithësi. Shfrytëzojeni për punë të bukura, apo për t’i bërë përshtypje dikujt me
pozitë. Fati është në anën tuaj.

Ujori

Nesër fokusohuni në shtëpi dhe familje. Merruni me gjëra që ndoshta i keni lënë pasdore. Pse jo bisedoni më shumë me anëtarët e familjes, dilni me ta. Dedikojani një ditë, edhe ata kanë nevojë për ju.

Peshqit

Merreni ditën si të vijë, por në asnjë moment mos merrni vendime të rëndësishme që nesër mund të sjellin pasoja të paparashikuara. Edhe debatet përpiquni t’i evitoni, sidomos në punë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 15 tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 16 tetor 2020

Dashi
Megjithëse Mërkuri është në një orbitë jo edhe aq të favorshme, sot në aspektin krijues do keni stimuj të mjaftueshëm për t’u angazhuar në këtë aspekt. Raportet me partnerin priten të jenë intensive.

Demi
Pak nervozizëm dhe ndoshta edhe pak mërzitje do të spikasin në ditën e sotme duke bërë që në momente të caktuara të dilni nga natyra juaj. A nuk ju duket se e teproni ca me të ngrënët?.

Binjakët
Është pikërisht kalimi i Mërkurit një orbitë të “butë”në shenjën tuaj që do të harmonizojë edhe veprimet tuaja. Ky ndikim bën që nga ana financiare edhe nga ana sentimentale të shkojë gjithçka mirë.

Gaforrja
Asgjë e re gjatë ditës së sotme që pritet të jetë e qetë. Momente melankolike për shkak të Hënës dominuese, ndërsa në mbrëmje, ardhja e dikujt do të bëjë që gjendja shpirtërore të përmirësohet.

Luani
Qielli juaj edhe sot është shumë pozitiv, sidomos në aspektin ekonomik, ku pritet të korrni frutet e një pune që ju ka munduar shumë. Në mbrëmje do të keni mundësi të reflektoni mbi gjithçka.

Virgjëresha
Janë pasioni dhe dëshira për të punuar dhe për të arritur qëllimet tuaja që do të sjellë edhe një zhvillim pozitiv nga ana profesionale. Nuk do t’ju mungojnë shanset edhe në aspektin sentimental.

Peshorja
Disi hezitues dhe të pavendosur për disa çështje të rëndësishme që kërkojnë një përqendrim maksimal nga ana juaj. Mundohuni të reagoni me gjakftohtësi edhe atëherë kur ju sulmojnë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 16 gusht 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 2 korrik 2019

Akrepi
Afërdita në shenjë ju bën të jeni shumë tërheqës jo vetëm në sytë e partnerit por edhe në sytë e kolegëve që punojnë me ju dhe që më së fundi mund të bashkëpunojnë në projekte të rëndësishme.

Shigjetari
Hëna dhe Mërkuri bashkëveprojnë në mënyrë shumë pozitive për ju. Është momenti i duhur për të shpalosur idetë tuaja. Një udhëtim i shkurtër do t’ju vlejë shumë për punën tuaj në të ardhmen e afërt.

Bricjapi
Dukeni disi të lodhur me gjithë përpjekjet që po bëni për të realizuar projektet që tashmë presin për t’u vënë në zbatim. Jeta në çift duket paksa e trazuar, por është vetëm diçka kalimtare.

Ujori
Sot do të keni mbështethen e Merkurit dhe prandaj do t’ju karakterizojë një entuziazëm dhe një dëshirë për të ndërmarrë gjëra dhe vendime të rëndësishme. Është ky shpirti i duhur për të ecur përpara.

Peshqit
Krijimtaria juaj dhe intuita që herë pas here spikasin ju bëjnë shpesh që të fitoni pikë, që do të thotë edhe punë, rjedhimisht para dhe sukses. Idetë e reja nuk ju mungojnë, por duhet të dini t’i parashtroni.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Dashuria dhe puna/ Horoskopi i ditës së sotme, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Publikuar

-

Nga

Dashuria dhe puna/ Horoskopi i ditës së sotme, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi

Tani keni zgjedhur një qëndrim mjaft të ashpër ndaj atyre që nuk përputhen në mënyrë të përsosur me standardet tuaja . Sidoqoftë, gjithmonë duhet të keni parasysh se ishit ju që u imponuat të tjerëve qëndrime të caktuara, por nuk është e sigurt se ato janë më korrekte nga të gjitha. Ju shpesh keni këtë prirje të mendoni se jeni mbi gjithçka , por është koha që ju të kuptoni se edhe ju jeni të gabueshëm dhe se mund ta ndryshoni mendjen dhe mënyrën e bërjes kur ia vlen.

Demi

Ndonjëherë, është shumë e vështirë për ju të kuptoni se si është e mundur që disa njerëz të pranojnë sjellje të caktuara dhe personalitete të caktuara. Në fakt, është shumë më e thjeshtë sesa mendoni , gjithçka ka të bëjë me mirëkuptimin dhe ndjeshmërinë.  Jo të gjithë ata që sillen gabimisht e bëjnë atë posaçërisht për të lënduar dikë. Gjithmonë ka përjashtime. Herë pas here mund t’i vlerësoni edhe ata , në vend që të jeni kaq të ngurtë, por, mbi të gjitha, të menduar

Binjakët

Gjithçka po ecën shumë ngadalë, veçanërisht me njerëzit pranë jush. Ata e kanë kuptuar shkëputjen tuaj dhe do të varet nga ju që t’i siguroni. Këtë herë nuk mund t’i lini të tjerët të kompensojnë mangësitë tuaja. Ju do të jeni në gjendje të orientoheni më mirë, pasi të keni shqyrtuar seriozisht të gjitha mundësitë që ju janë dhënë. Ende nuk jeni shkëputur plotësisht nga paragjykimet që ju karakterizojnë.

Gaforrja

Ju keni mundësi shumë të ndryshme në këtë ditë, në varësi të njerëzve që takoni. Do të varet nga ju që menjëherë të kuptoni se cilat mund t’ju japin më shumë informacion.  Fillimisht do të jeni pak të ndrojtur pasi do të udhëtoni në valën e pasigurisë, por më pas do të jeni në gjendje të bëheni të njohur dhe gjithçka do të jete shumë më e lehtë.

Luani

Mundohuni të mos jeni shumë egoist në këtë ditë, veçanërisht në sferën profesionale.. Të qenit në gjendje t’i besoni njëri-tjetrit është baza e çdo marrëdhënieje të mirë, e destinuar të rritet me kalimin e kohës dhe të prodhojë rezultate të mira . Ju kurrë nuk duhet të nënvlerësoni rëndësinë e kohezionit dhe bashkëpunimit.

Virgjëresha

Ju sigurisht që jeni të lehtësuar në fusha të caktuara, pasi që tashmë dini gjithçka në mënyrë të përsosur, por mund të ndodhë edhe e kundërta , domethënë nuk dini asgjë për atë që do të bëni.  Në këtë ditë mund të ndodhë dicka, por nuk duhet t’ju frikësojë, përkundrazi, do t’ju duhet ta merrni si një sfidë . Është e rëndësishme të provoni veten në jetë, edhe në situata që ju bëjnë të mos ndiheni rehat, sepse mund të rrisni vetëbesimin tuaj.

Peshorja

Ju keni disa aktivitete për të kryer në këtë ditë, por do t’ju duhet të zgjidhni atë më urgjente. Ju nuk mund të lejoni, edhe një herë, të lini atë që është me të vërtetë e rëndësishme në këtë moment historik.  Ju nuk do të duhet ta krahasoni veten me të tjerët, duke ndjerë zili apo xhelozi, do të duhet të ndiqni vetëm qëllimin tuaj , derisa ta keni arritur atë. Është mënyra më e mirë për të qenë tu kënaqur me veten.

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 20 shkurt 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 24 tetor 2018

Akrepi

Po pyesni kur mund të ktheheni përsëri duke bërë gjënë tuaj në mënyrë të sigurt, pa pasur nevojë të mbështeteni te palët e treta. Varësia nga dikush është gjithmonë një vështirësi e shtuar për ju. Ju nuk jeni mësuar të merrni ndihmë. Ju ndoshta nuk do të gjeni mundësi të tjera si kjo për t’u dhënë të tjerëve ndonjë përgjegjësi, të cilën duhet të kishit bërë për një kohë të gjatë . Ju nuk mund t’i arrini të gjithë dhe gjithçka.

Shigjetari

Sigurisht që do të jetë një ditë e veçantë, plot emocione dhe ndjesi për t’u zbuluar . Marrëdhëniet tuaja mund të përmirësohen, ose mund të përjetojnë një rritje të papritur. Mos u befasoni me asgjë, përpiquni të shkoni gjithmonë përpara. Qëndrimi juaj do të jetë thelbësor për të qenë në gjendje të vendosni të gjitha peripecitë e ndryshme të ditës në mënyrën e duhur . Pozitiviteti nuk është fortësia juaj, por duhet ta fitoni atë, herët a vonë, si një filozofi e jetës.

Bricjapi

Mund të përpiqesh të marrësh shtigje të ndryshme nga ato që ke ndjekur në të kaluarën, ose thjesht mund të kërkosh nga dikush tjetër të zgjidhë problemet e tua. Nuk do të ishte aq e gabuar, nuk është aq e turpshme.  Askush nuk do t’ju kritikojë për përpjekjen për të dhënë kuptim për gjithçka që keni luftuar dhe keni punuar shumë. Ndonjëherë ju gjithashtu duhet të jeni të vetëdijshëm për kufizimet tuaja.

Ujori

Ju keni zgjedhur një mënyrë krijuese për tu rikuperuar nga disa situata që i kanë ndodhur . Në këtë ditë dikush do t’ju kërkojë llogari, por ju përsëri do të jeni gati të justifikoni veten. Mos u zemëroni shumë nëse nuk ju kuptojnë në fillim, pasi është normale të dëshironi të merrni kohë për të analizuar gjithçka. Besimi që u keni dhënë të tjerëve herët a vonë do të shfaqet.

Peshqit

Bashkohuni me ndjenjat e njerëzve më të afërt për ju që përpiqen të komunikojnë me ju në mënyra të ndryshme. Ata kanë nevojë për të gjithë afërsinë tuaj , pasi vendndodhja e tyre mund të mos jetë e lehtë.  Tregoni ndjeshmëri, të cilën shpesh e predikoni. Tani keni mundësinë e duhur për të shprehur ndjenjat që keni mbajtur të fshehura, por që duhet të nxirrni jashtë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 14 tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 16 tetor 2020

Dashi

Ditët e fundit nuk kanë qenë të lehta. Sidomos në vendin e punës ka pasur shumë vështirësi, edhe sepse është e vështirë të komunikosh me të tjerët dhe të kuptosh njëri-tjetrin. Prandaj vëmendje gjatë fundjavës për takime ose krahasime të cilat mund të pasohen nga polemika dhe mosmarrëveshje.

Demi

Më në fund një ditë e relaksuar plot emocione të bukura. Ata që janë përpjekur për disa kohë për të krijuar një konfrontim me partnerin e tyre, ose për të gjetur mirëkuptim më të madh në jetën e një çifti, duhet të përfitojnë nga ditët e së Shtunës dhe të Dielës.

Binjakët

Mund të ketë ndonjë dyshim ose shqetësim shtesë rreth kësaj kohe. Në dashuri, megjithatë, mund të grindeni sepse nuk jeni plotësisht të kënaqur me jetën në çift. Rutina mund të bëhet jotolerante për një shenjë si e juaja që kërkon gjithmonë stimuj të rinj.

Gaforrja

Jeni më të sigurt, jo vetëm në dashuri, por edhe në punë kjo gjendje mund t’ju ndihmojë të merrni rezultate më të mira. Përfitoni nga dita e nesërme për të pushuar dhe relaksuar pak.

Luani

Ju mund të humbni durimin, të ndjeheni nën presion dhe jeta juaj në çift do të vuajë nga kjo trazirë. Për momentin ju jeni të detyruar të jeni në një fazë të pritjes dhe reflektimit.

Virgjëresha

Këto janë ditë të veçanta për ndjenjat, veçanërisht për historitë e sapo lindura. Ajo që ka rëndësi, sidoqoftë, është jo gjithmonë vendosja e interesave tuaja në flakën e pasme. Ju jeni gjithmonë shumë të dobishëm dhe mirëkuptues, kini kujdes nga ata që përpiqen të përfitojnë nga ky qëndrim mbrojtës.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 6 korrik 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 6 korrik 2018

Në punë, ambiciet tuaja nuk janë gjithmonë të kënaqura. Kjo është për shkak se ju keni pritje të mëdha edhe ndaj bashkëpunëtorëve dhe kolegëve, të cilët megjithatë kanë tendencë të mos jenë aq të vëmendshëm në detaje sa në rastin tuaj.

Akrepi

Javët e fundit ju kanë parë protagonist të një rikuperimi të shkëlqyeshëm. Ju keni mundësinë të jeni në gjendje të llogarisni përsëri këtë javë në aspektin e shkëlqyeshëm të Jupiterit, i cili i bën marrëdhëniet ndërpersonale të veçanta.

Shigjetari

Këto janë ditë interesante për ata që janë në pritje të një revanshi. Nuk është e lehtë të menaxhosh intolerancën e madhe që mund të ndiejnë të lindurit e shenjës që prej kohësh kërkojnë një mundësi për të kthyer faqen.

Bricjapi

Në familje dhe në jetën e një çifti është e mundur të kapërceni një moment të vështirë që ka sjellë një tendosje në marrëdhënien tuaj me të tjerët. Nga ana tjetër, ata që nuk kanë vuajtur nga një krizë ende mund të mbështeten në një mirëkuptim më të madh.

Ujori

Ngadalë ai shërohet, edhe nëse nuk është e lehtë të ktheni faqen papritmas. Ajo që ju penalizon është gjithmonë ky konfuzion i madh dhe kjo ndjenjë e pasigurisë.

Peshqit

Nuk mungojnë vështirësitë apo mendimet e dyta që mund t’ju ​​detyrojnë të ngadalësoni në punë, veçanërisht nëse jeni ngjitës i Peshores ose Dashit. Sidoqoftë, nuk është koha të ndaleni dhe të ndjeheni keq për veten tuaj, por duhet të reagoni.

LEXO TE PLOTE