Connect with Us

Hakan Calhanoglu kërkon rrogë të majme për të rinovuar me Milanin

Seria A

Hakan Calhanoglu kërkon rrogë të majme për të rinovuar me Milanin

Publikuar

-

Hakan Calhanoglu është gati të rinovojë kontratën me Milan. Mesfushori i kombëtares së Turqisë, ka qenë një nga lojtarët kyç të Milanit, që nga ardhja e Stefano Pioli.

Lojtari po afrohet me fundin e kontratës, por është gati për rinovim. Sipas raportimeve nga Italia, Hakan kërkon 6 milionë euro për sezon, për të vazhduar qëndrimin në ‘San Siro’.

Agjenti i Calhanoglu do të shkojë në Milano gjatë javëve të ardhshme për të diskutuar marrëveshjen për klientin e tij.

Thuhet se shumë skuadra janë të interesuara për shërbimet e turkut. Mbetet të shihet nëse Milan do të jenë të gatshëm t’i kënaqin kërkesat e lojtarit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Lazio në emergjencë totale, Inzaghi “kryqëzon gishtat”

Publikuar

-

Nga

Simone Inzaghi pret me ankth përgjigjet e tamponëve të futbollistëve të tij, pasi kur jemi pak më tepër se 24 orë larg ndeshjes me Torinon, bardhekaltrit numërojnë një listë të gjatë futbollistësh të padisponueshëm.

Në prag të transfertës ndaj Club Brugge në Europa League, testimet e UEFA-s konfirmuan si pozitivë futbollistë si Immobile, Luis Alberto, Lazzari e Anderson, të cilët iu shtuan emrave si Strakosha, Lucas Leiva, Luiz Felipe, Armini e Cataldi.

E si të mos mjaftonin këta, në klubin e Lazios janë të dëmtuar edhe futbollistë si Radu, Luliç e Escalante, ndërsa të enjten në mbrëmje listës iu shtuan edhe Fares e Patric, ndaj skuadra është në emergjencë totale para sfidës me Torinon.

Shpresat e drejtuesve të Lazios janë që testet e UEFA-s të kenë gabuar si të rastin e Hakimit të Interit një javë më parë dhe të rikuperojnë ndonjë nga futbollistët e prekur nga koronavirusit, pasi përndryshe Inzaghi do të ketë në pankinë vetëm futbollistë nga ekipi i të rinjve.

Klubi roman e kishte mundësinë të kërkonte shtyrjen e ndeshjes me Torinon, pasi protokolli e parashikon qartë që në rast se një klub ka 10 mungesa, mund të kërkojë vetëm një herë në sezon shtyrjen e ndeshjes, megjithatë Lotito e Tare kanë vlerësuar që përballja me skuadrën “granata” të luhet sipas kalendarit.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kumbulla në formacionin më të shtenjtë për talentët e Serisë A

Publikuar

-

Nga

Pas paraqitjeve pozitive dhe dy golave të tij me ekipin e Romës, Marash Kumbulla po jeton një ëndërr në karrierën e tij.

Kumbulla bën pjesën në formacionin më të shtrenjtë U-21 të Serisë të publikuar nga ʺTransfermarkt.deʺ  Mbrojtësi 20-vjeçar gjendet në atë 11-she, përkrah emrave të rëndësishëm si De Ligt, Hakimi, Bastoni Kartoni i tij vlerësohet nga faqja e specializuar “transfermarkt”, plot  25 milionë euro

Ajo që bie në sy është fakti se De Ligt  është futbollisti më i shtrenjtë me vlerën 70 milionë euro, më pas vjen Donaruma me 60 milionë euro, Hakimi i cili ka shkëlqyer me Interin në këtë fillim sezoni me vlerën 50 milionë euro, 10 milionë më shumë nga sa u ble nga Real Madrid.

Ozimhen sulmuesi i Napolit i cili u ble me bujë nga Lilë dhe po e shpërblen vlerën e tij pas golave të shënuar, ai vlerësohet 50 milionë euro. Bastoni, Kulusevski dhe Zaniolo vlerësohen me 45 milionë euro.

Tonali që Milani pret shumë prej tij vlerësohet me 32 milionë euro. Leao me 28 milionë euro dhe në fund Elijf Elmaz i Napolit me 18 milionë euro.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Një rast i ri me COVID-19 te Atalanta

Publikuar

-

Nga

Një anëtar i stafit teknik të skuadrës së Atalantës ka rezultuar me Koronavirus. Për këtë arsye konferenmca për shtyp e Xhanpiero Gasperinit është anuluar.

I gjithë grupi i lojtarëve dhe stafit teknik janë në pritje të tamponëve, përpara nisjes për të luajtur me Krotonen në transfertë.

Skuadrat italiane qëndrojnë në ankth pasi vala e dytë e koronavirusit ka mbërritur përsëri në Europë, ku dhe Italia ka filluar një karantinë të pjesshme me orare.

LEXO TE PLOTE