Connect with Us

Teatrot hapur, kinematë mbyllur/ Gent Zenelaj kritikon Ramën: Vendim për të sajuar rrëmujë, artistët të braktisur

Showbizz

Teatrot hapur, kinematë mbyllur/ Gent Zenelaj kritikon Ramën: Vendim për të sajuar rrëmujë, artistët të braktisur

Publikuar

-

Teatrot hapur, kinematë mbyllur/ Gent Zenelaj kritkon Ramën: Vendim për të sajuar rrëmujë, artistët të braktisur

Qeveria Rama ka firmosur urdhrin që lejon hapjen e kinemave. Pikërisht kur janë kthyer masat anticovid dhe maska është bërë tashmë e detyrueshme në Shqipëri, kinematë do të mirëpresin pas afro 7 muajsh ndërprerje të pasionuarit pas ekranit të madh.

Por ky vendim i qeverisë, nuk ka kaluar pa shkaktuar debat, pasi teatrot duhet të vazhdojnë të rrinë mbyllur. Artdashësit kanë ngelur të surprizuar nga ky vendim, në dukje kontradiktor.

Gentian Zenelaj tha se, vendimi i fundi është lajm i mirë për biznesin e kinemave dhe lajm i keq për të gjitha ata që ushqehen me artin.

“Jam pro çdo mase që bën të mundur frenimin e kësaj çmendurie që po ndodh, por mbase do të ishte mirë që qeveria ta rishikonte protokollin e rifutjes së njerëzve në teatër, psesë nëse njerëzit rrinë në një sallë kinemaje 2 orë, nuk ndodh asgjë nëse rrinë 1 orë e gjysmë në një sallë teatri”, tha aktor në Euronews Albania.

“Më duket pak e çuditshme dhe e pa menduar. Mund të jetë thjesht një vendim për të sajuar rrëmujë mediatike. Do të kisha dëshirë që ta rishikonin ose të bënin eksperiment. Po pres që të ketë një reflektim për këtë masë, që në një far forme është e njëanshme”, shtoi ai.

LEXO EDHE:  Vendimi i Gjykatës për protestuesit / Spaho: Rama së shpejti do të lërë karrigen

Gentian Zenelaj tha se artistët janë më të prekurit nga pandemia dhe se qeveria nuk ka ofruar për ta asnjë ndihmë.

“Nuk di që ndonjë koleg i imi të ketë marrë pagë lufte. Kemi një braktisje totale që i është bërë kësaj kategorie dhe po flas për të gjithë arstistët që nuk janë të përfshirë në bordero. Po bëhen 8 muaj dhe uroj që të bëhet diçka”, përfundoi aktori i njohur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Zeshkanja që do t’iu marrë mendjen me trupin e saj/ Fotot më tunduese të Steph Symonds

Publikuar

-

Nga

Zeshkanja që do t’iu marrë mendjen me trupin e saj/ Fotot më tunduese të Steph Symonds

Steph Symonds është padyshim një nga modelet më seksi të Instagramit.Zeshkanja nuk nguron në asnjë momenttë tregojë format e saj shpërthyese.

Steph reklamon më shumë bikini të firmave të njohura, falë të cilave ka arritur të fitojë shumë famë.

Symonds gjithashtu është një blogere që reklamon stilin e saj të jetesës. Asaj i pëlqen shumë të udhëtojë dhe të publikojë foto seksi nga udhëtimet.

LEXO EDHE:  Gazetarja: BE do të ndërhyjë për marrëveshje mes Ramës dhe Bashës

LEXO EDHE:  Vizita e Ramës në Durrës/ Berisha bën helaqe Kryeministrin

Për më tepër shihni galerië e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Bjondina me trupin perfekt/ Fotot më joshëse të modeles së Instagramit

Publikuar

-

Nga

Bjondina me trupin perfekt/ Fotot më joshëse të modeles së Instagramit

Noele Nathalia është një nga influencueset më seksi të Instagramit. Ajo ka një numër prej 1 milionë ndjekësish në rrjetet sociale.

Bjondina ngre temperaturat në rrjet teksa pozon vetëm me të brendshme.

Linjat perfekte të trupit kanë bërë që ajo të etë shumë e famshme dhe të tërheqë një numër të madh fansash.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Nxeh rrjetin me pozat provokuese/ Njihuni me modelen më s*ksi të momentit

Publikuar

-

Nga

Nxeh rrjetin me pozat provokuese/ Njihuni me modelen më s*ksi të momentit

Victoria Lane është një nga modelet më seksi të momentit. Bukuroshja amerikane ka një trup marramendës të cilin nuk nguron ta reklamojë në çdo foto.

Victoria ka një numër të madh ndjekësish me të cilët ndan pozat e saj të nxehta me të brendshme seksi.

Për më tepër ne kemi përzgjedhur fotot më seksi të Victoria Lane./ CNA.al

LEXO TE PLOTE