Connect with Us

Nga suksesi në Superligë te borxhet dhe abuzimet pafund, klubi i njohur drejt shkrirjes

Sport

Nga suksesi në Superligë te borxhet dhe abuzimet pafund, klubi i njohur drejt shkrirjes

Publikuar

-

Një ekip që prej një muaji nuk ekziston, madje as skuadra U-19, e cila mund të ishte edhe shpresa e vetme në Gjirokastër, të paktën që Luftëtari të prezantohej me një ekip sa për të qenë në garën e këtij sezoni. Por, nuk ka as ekip të parë e as U-19…

Por, në Gjirokastër ka gjyqe të humbura pa fund në dëm të klubit dhe janë fatura të kripura që sot po i vuan emri i Luftëtarit, të gjitha nga ish-drejteus dhe ish-zyrtarë që kanë abuzuar, madje duke paguar trajnerë, zv.trajnerë e trajnerë portierësh të huaj, apo dhe ish-lojtarë më shuma marramendëse, por që u kanë mbetur muaj pa ua dhënë sipas premtimeve dhe duket se FIFA- nuk ka kursyer bluiznjtë!

Pra, borxhe pa fund dhe duket se Luftëtari në të tilla kushte duket i falimentuar. Askush nuk po i jep zgjidhje situatës, qoftë afatshkurtër, apo dhe afatgjatë, ndërsa flitet se janë duke u zhvilluar procese gjqyësore….

Me shumë gjasa, Luftëtari mund të mos nga Kategoria e Parë, çka do të ishte fatale për një nga klubet me histori shumë të madhe në futbollin shqiptar dhe me kontribut lojtarësh në Kombëtare deri pak vite më parë, me Xhumbën, Haxhin e Bellain…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Milani nuk di të ndalet/ Mposht edhe Celtic, shënon Hague

Publikuar

-

Nga

Milan ka marrë një fitore më të lehtë sesa është pritur kundër Celtic. Skuadra e Milan ka fituar 1-3 në transferte kundër skuadrës skoceze, ‘Rossoneri’ vulosën fitoren e tyre në pjesën e parë, kur gjetën golin dy herë.

Ishte fillimisht Krunic ai që shënoi me kokë, pas asistimit të Samu Castillejo, atëherë kur luhej minuta e 14’. Brahim Diaz e çoi skuadrën më të qetë në dhomat e zhveshjes kur në minutën e 42’ shënoi pë 0:2.

Celtic provuan të kthehen në lojë me golin e Elyounoussi (76’), por kjo ishte krejt çfarë nikoqirët bënë. Shpresat e skocezëve u shuan në minutën e 92′ nga goli i Hague, i cili vulosi rezultatin final.

Milan kanë shënuar kështu 2+ gola në 10 ndeshje radhazi për herë të parë që nga dhjetori i vitit 1964, pas 56 viteve. ‘Rossoneri’ e nisin kështu fazën e grupeve me tri pikë, kurse Celtic do të shpresojë për pikët e para në xhiron tjetër.

LEXO TE PLOTE

La Liga

“El Clasico”, caktohet arbitri që do vendosë drejtësi

Publikuar

-

Nga

Është mësuar gjyqtari për ndeshjen më të madhe në botën e futbollit. Këtë të shtunë, Barcelona pret Real Madridin në ‘Camp Nou’, për ndeshjen spektakolare.

Është mësuar se Martinez Munuera do të jetë gjyqtari që ndanë drejtësinë në këtë takim. Ndeshja mes Barcelonës dhe Real Madridit do të luhet me fillim nga ora 16:00.

Të dy skuadrat vijnë nga një formë jo e mirë në La Liga, kurse në Ligën e Kampionëve, Barcelona ka shënuar fitore të thellë, përkundër Realit që pësoi nga Shakhtar Donetsk. Mbetet të shihet se kujt do t’i sjell më shumë fat Munuera.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Përmbysi rezultatin me golin e tij/ Kumbulla habit gazetarin pas ndeshjes: Ja kujt ja dedikoj

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla ka realizuar një debutim ëndrrash në Europa League. Në të parën ndeshje jashtë Italisë arrin të shënojë gol. I pari në Europë dhe i pari me fanellën e Romës për të. E vlera i shtohet edhe më shumë nga fakti se mban peshën e fitores, pasi ishte pikërisht mbrojtësi shqiptar ai që i dha 3 pikët e para në Europa League verdhekuqve.

Në një intervistë për “Sky Sport” pas përfundimit të ndeshjes, “heroi” Kumbulla ka rrëfyer emocionet e golit, si dhe është shprehur se kalimin nga Verona në një skuadër si Roma po e menaxhon mjaft mirë vetëm për shkak të klubit verdhekuq.

“Ishte një debutim i pabesueshëm, shënova dhe falë golit tim fituam. Jam më i lumtur me ekipin sesa me golin personal. Në pjesën e parë ata bënë më shumë presion, ne luftuam por kjo është normale në këtë fushë. Në pjesën e dytë kemi pasur më shumë kontroll të lojës dhe më shumë shanse.

A jam ndjerë gati për kalimin te Roma? Kjo falë vetëm ekipit, trajnerit dhe stafit që më bëri të integrohem menjëherë: pa to nuk do të ishte e mundur. Golin ia dedikoj skuadrës, ne fituam në një fushë të vështirë”, ka thënë Marash Kumblla./Sport Ekspres

LEXO TE PLOTE