Connect with Us

Shqipëria zhgënjen sërish, barazon edhe ndaj Lituanisë

Kombëtare

Shqipëria zhgënjen sërish, barazon edhe ndaj Lituanisë

Publikuar

-

Kombetarja Shqiptare nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë nga përballja me kombëtaren modeste, Lituaninë. Ndeshja e zhvilluar në Vilnius mbrëmjen e sotme, e vlefshme për Ligën C në Ligën e Kombeve, ka përfunduar barazim, 0-0.

‘Kuqezinjtë’ ishin më të mirë në fushën e lojës, por dështuan të gjenin golin e avantazhit. Sulmuesi Taulant Seferi pati raste të mira shënimi, që nuk arriti t’i shndërronte në gol.

Në anën tjetër, pati edhe një rast kontestues për penallti në të mirë të Shqipërisë, por gjyqtari vendosi të heshte. Kujtojmë se me rezultat të njëjtë Shqipëria kishte barazuar edhe me Kazakistanin, tre ditë më parë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Po shohim në gjithë Europën për lojtarë”, Reja: Ja cili mi zgjidh problemet

Publikuar

-

Nga

Në Itali kërkojnë gjithmonë mendime nga trajneri i Shqipërisë, Reja, kur bëhet fjalë për zhvillimin e ndeshjeve në “Seria A” dhe “Champions League”. Një trajner me karrierë të mirënjohur që mund të bëjë analiza të sakta mbi situata të ndryshme. E teksa i kërkohet mendimi rreth Ibrahimoviç e Ronaldos, te “Radio Anch’io Sport” nuk mund të qëndrojnë pa e pyetur edhe për Shqipërinë.

“Ne jemi duke parë në gjithë Europën për të gjetur elementë të përshtatshëm për Shqipërinë. Lojtari ynë më i mirë? Cikalleshi është sulmuesi që zgjidh problemet e mia, tani për tani po më jep kënaqësinë më të madhe. Por nuk dua t’i heq asgjë pjesës tjetër, të një grupi shumë të mirë futbollistësh që po tejkalon të gjithë pritshmëritë. Ne jemi disi në vitin zero. Po planifikojmë punën për të rritur edhe shkallën e teknikëve të trajnerëve në Shqipëri”, u shpreh Reja.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Po shkëlqen në Champions League, por Myrto Uzunin e nxjerrin nga roli në kombëtare

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është një ndër lojtarët më premtues të Kombëtares shqiptare, por në skemat e Edi Rejës beratasi vuan shpeshherë.

Me përjashtim të ndeshjes miqësore kundër Kosovës, ku luajti si sulmues i deklaruar dhe regjistroi një gol dhe një asist, në ndeshjet e tjera 25-vjeçari ose ka luajtur pak, ose nuk ka dhënë më të mirën e tij.

Kur vendoset të luajë në krah dhe i kërkojnë që njëkohësisht të mbrojë e të sulmojë, atëherë ai nuk jep më të mirën.

E kundërta ndodh kur luan më pranë portës dhe këtë e ka treguar gjatë viteve të fundit me klubet ku ka luajtur.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Armando Broja rrëfen momentin më të vështirë: Mami më shkruajti menjëherë

Publikuar

-

Nga

Armando Broja nuk mund të harrojë momentin e vështirë që ka përjetuar ndaj Gronigenit.

Padyshim që flitet për rastin që i ka shkaktuar më shumë dhimbje në karrierën e tij. Duart të vendosura në kokë dhe me shprehinë e fytyrës si të kishte ndërruar jetë një person i afërt.

Të gjithë do të ngriheshin dhe do të futeshin në dhomat e zhveshjes kur arbitri dha vërshëllimën e trefishtë, ndërsa Broja qëndroi i ulur për një kohë të gjatë. Makthet që nuk e lanë të bënte gjumin e qetë, ndërsa kur i kthehet këtij momenti, sulmuesi shqiptar tregon se nuk ishte vetëm faji i tij.

“Padyshim që gabimi ndaj Gronigen është mundësia më e madhe që kam shpërdoruar në karrierën time. Unë vërtet që kam shpërdoruar edhe në kohën që luaja me të rinjtë, por kjo është një ndjesi tjetër. Të dëmton vërtet. Tani duhet që të drejtojë shpinën, të ngre kokën lartë dhe të vazhdoj. Menjëherë sapo kam shkuar në dhomën e zhveshjes ka mbërritur një tekst me mesazh nga mami im.

Prindërit e kishin parë të gjithë ndeshjen. Futbolli profesionist bën që të mësosh shumë dhe kjo më maturon shpejt. Bëra gjithçka mirë në atë rast.

Gjuaj gjithmonë me të djathtën, por këtë herë goditja më të majtë. Por nuk e shpërdorova mundësinë për këtë arsye. Topi kërceu përpara se unë të gjuaja dhe gjithçka ndodhi brenda një fraksioni sekondash, e kisha humbur fokusimin”, tha Broja.

 

LEXO TE PLOTE