Connect with Us

Dashuria dhe puna/ Horoskopi i ditës së sotme, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Horoskopi

Dashuria dhe puna/ Horoskopi i ditës së sotme, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Publikuar

-

Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni surprizat që ju presin këtë të shtunë dhe të dielë

Dashi

Tani keni zgjedhur një qëndrim mjaft të ashpër ndaj atyre që nuk përputhen në mënyrë të përsosur me standardet tuaja . Sidoqoftë, gjithmonë duhet të keni parasysh se ishit ju që u imponuat të tjerëve qëndrime të caktuara, por nuk është e sigurt se ato janë më korrekte nga të gjitha. Ju shpesh keni këtë prirje të mendoni se jeni mbi gjithçka , por është koha që ju të kuptoni se edhe ju jeni të gabueshëm dhe se mund ta ndryshoni mendjen dhe mënyrën e bërjes kur ia vlen.

Demi

Ndonjëherë, është shumë e vështirë për ju të kuptoni se si është e mundur që disa njerëz të pranojnë sjellje të caktuara dhe personalitete të caktuara. Në fakt, është shumë më e thjeshtë sesa mendoni , gjithçka ka të bëjë me mirëkuptimin dhe ndjeshmërinë.  Jo të gjithë ata që sillen gabimisht e bëjnë atë posaçërisht për të lënduar dikë. Gjithmonë ka përjashtime. Herë pas here mund t’i vlerësoni edhe ata , në vend që të jeni kaq të ngurtë, por, mbi të gjitha, të menduar

Binjakët

Gjithçka po ecën shumë ngadalë, veçanërisht me njerëzit pranë jush. Ata e kanë kuptuar shkëputjen tuaj dhe do të varet nga ju që t’i siguroni. Këtë herë nuk mund t’i lini të tjerët të kompensojnë mangësitë tuaja. Ju do të jeni në gjendje të orientoheni më mirë, pasi të keni shqyrtuar seriozisht të gjitha mundësitë që ju janë dhënë. Ende nuk jeni shkëputur plotësisht nga paragjykimet që ju karakterizojnë.

Gaforrja

Ju keni mundësi shumë të ndryshme në këtë ditë, në varësi të njerëzve që takoni. Do të varet nga ju që menjëherë të kuptoni se cilat mund t’ju japin më shumë informacion.  Fillimisht do të jeni pak të ndrojtur pasi do të udhëtoni në valën e pasigurisë, por më pas do të jeni në gjendje të bëheni të njohur dhe gjithçka do të jete shumë më e lehtë.

Luani

Mundohuni të mos jeni shumë egoist në këtë ditë, veçanërisht në sferën profesionale.. Të qenit në gjendje t’i besoni njëri-tjetrit është baza e çdo marrëdhënieje të mirë, e destinuar të rritet me kalimin e kohës dhe të prodhojë rezultate të mira . Ju kurrë nuk duhet të nënvlerësoni rëndësinë e kohezionit dhe bashkëpunimit.

Virgjëresha

Ju sigurisht që jeni të lehtësuar në fusha të caktuara, pasi që tashmë dini gjithçka në mënyrë të përsosur, por mund të ndodhë edhe e kundërta , domethënë nuk dini asgjë për atë që do të bëni.  Në këtë ditë mund të ndodhë dicka, por nuk duhet t’ju frikësojë, përkundrazi, do t’ju duhet ta merrni si një sfidë . Është e rëndësishme të provoni veten në jetë, edhe në situata që ju bëjnë të mos ndiheni rehat, sepse mund të rrisni vetëbesimin tuaj.

Peshorja

Ju keni disa aktivitete për të kryer në këtë ditë, por do t’ju duhet të zgjidhni atë më urgjente. Ju nuk mund të lejoni, edhe një herë, të lini atë që është me të vërtetë e rëndësishme në këtë moment historik.  Ju nuk do të duhet ta krahasoni veten me të tjerët, duke ndjerë zili apo xhelozi, do të duhet të ndiqni vetëm qëllimin tuaj , derisa ta keni arritur atë. Është mënyra më e mirë për të qenë tu kënaqur me veten.

LEXO EDHE:  Xhenet/Arzu zbulon tradhëtinë e Mahirit, Selim i shpreh ndjenjat Xhenetës

Akrepi

Po pyesni kur mund të ktheheni përsëri duke bërë gjënë tuaj në mënyrë të sigurt, pa pasur nevojë të mbështeteni te palët e treta. Varësia nga dikush është gjithmonë një vështirësi e shtuar për ju. Ju nuk jeni mësuar të merrni ndihmë. Ju ndoshta nuk do të gjeni mundësi të tjera si kjo për t’u dhënë të tjerëve ndonjë përgjegjësi, të cilën duhet të kishit bërë për një kohë të gjatë . Ju nuk mund t’i arrini të gjithë dhe gjithçka.

Shigjetari

Sigurisht që do të jetë një ditë e veçantë, plot emocione dhe ndjesi për t’u zbuluar . Marrëdhëniet tuaja mund të përmirësohen, ose mund të përjetojnë një rritje të papritur. Mos u befasoni me asgjë, përpiquni të shkoni gjithmonë përpara. Qëndrimi juaj do të jetë thelbësor për të qenë në gjendje të vendosni të gjitha peripecitë e ndryshme të ditës në mënyrën e duhur . Pozitiviteti nuk është fortësia juaj, por duhet ta fitoni atë, herët a vonë, si një filozofi e jetës.

Bricjapi

Mund të përpiqesh të marrësh shtigje të ndryshme nga ato që ke ndjekur në të kaluarën, ose thjesht mund të kërkosh nga dikush tjetër të zgjidhë problemet e tua. Nuk do të ishte aq e gabuar, nuk është aq e turpshme.  Askush nuk do t’ju kritikojë për përpjekjen për të dhënë kuptim për gjithçka që keni luftuar dhe keni punuar shumë. Ndonjëherë ju gjithashtu duhet të jeni të vetëdijshëm për kufizimet tuaja.

Ujori

Ju keni zgjedhur një mënyrë krijuese për tu rikuperuar nga disa situata që i kanë ndodhur . Në këtë ditë dikush do t’ju kërkojë llogari, por ju përsëri do të jeni gati të justifikoni veten. Mos u zemëroni shumë nëse nuk ju kuptojnë në fillim, pasi është normale të dëshironi të merrni kohë për të analizuar gjithçka. Besimi që u keni dhënë të tjerëve herët a vonë do të shfaqet.

Peshqit

Bashkohuni me ndjenjat e njerëzve më të afërt për ju që përpiqen të komunikojnë me ju në mënyra të ndryshme. Ata kanë nevojë për të gjithë afërsinë tuaj , pasi vendndodhja e tyre mund të mos jetë e lehtë.  Tregoni ndjeshmëri, të cilën shpesh e predikoni. Tani keni mundësinë e duhur për të shprehur ndjenjat që keni mbajtur të fshehura, por që duhet të nxirrni jashtë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Negativ dhe pesimist/ Këto janë 3 shenjat më të padurueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Luani

Nuk duhet të jetë për t’u habitur prania e Luanit në këtë listë, i cili gjithmonë është konsideruar si një profil i dashur, gazmor, por ndonjëherë edhe fëminor, i zhurmshëm dhe viktimist, të gjitha për shkak të egoizmit të thellë, në pamundësi për të toleruar mungesën e vëmendjes. Kur kjo të ndodhë, ai tregon një qëndrim të bezdisshëm dhe “të rëndë” për t’u mbajtur.

Virgjëresha

Një profil analitik dhe jo shumë instiktiv si Virgjëresha merr “hakmarrje” në një mënyrë mjaft agresive, dhe është në thelb është negativ, pesimist dhe duket se kënaqet duke treguar të gjithë ndikimin ndaj atyre që janë afër tyre, pa marrë parasysh nëse ishte ai / ajo ai që krijoi këtë situatë.

LEXO EDHE:  Çdo shenjë e horoskopit kërkon partner të ndryshëm dhe kualitete të caktuara te një partner

LEXO EDHE:  Çdo shenjë e horoskopit kërkon partner të ndryshëm dhe kualitete të caktuara te një partner

Peshqit

Një profil që nuk i pëlqen të shqetësojë drejtpërdrejt të tjerët kur vuan, por kjo ndjenjë e viktimës, ndjeshmërisë ekstreme dhe reagimeve të tepërta transmetohet në mënyrë të pashmangshme edhe tek të tjerët: nuk është një karakter i shtrirë, përkundrazi ka tendencë të mbyllet shumë dhe të shohë “gjithçka të zezë” me shumë, shumë frekuencë. Ne duhet të armatosemi me durim të madh dhe t’i trajtojmë ata me “doreza të bardha”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i fundjavës/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për secilën shenjë

Dashi

Jeni shumë të vendosur, por këshilla për ju është të mos impononi keqkuptime ose zgjidhje joreale . Sot do të konfirmoni një dëshirë të caktuar për të ndryshuar gjithçka. Keni shumë energji!

Demi

Fundjava e ardhshme do të jetë e rëndësishme , edhe kur bëhet fjalë për punë dhe para. Kjo mbetet një periudhë e një kaosi të madh për ju, kështu që është shumë e vështirë të shmangni lodhjen.

Binjakët

Fundjava e ardhshme do t’ju ftojë të zgjidhni një problem të vogël personal ose familjar . Të gjitha risitë kanë rëndësi, ndërsa çiftet duhet të rikuperohen nga çdo krizë.

Gaforrja

Sot do të jetë e veçantë për ju, edhe nëse dukeni pak të trazuar. Në marrëdhëniet me të tjerët është e nevojshme të jeni të kujdesshëm , edhe sepse mund të ndiheni të lodhur.

Luani

Këshilla për ju është që të trajtoni çdo problem sot , në vend që t’i tërheqni ato për në fundjavë. Ju keni një kapacitet të mirë për veprim, edhe kur bëhet fjalë për dashuri.

Virgjëresha

Fundjava e ardhshme do të jetë e rëndësishme për ju. Me Jupiterin dhe Saturnin në krah, ju jeni të ftuar të bëni diçka më shumë.

Peshorja

Ende ndiheni të trullosur , por fundjava përpara do t’ju lejojë të rikuperoheni . Deri të Mërkurën ju mund të keni debatuar me dikë dhe marrëdhëniet transgresive duken të vështira për tu menaxhuar.

LEXO EDHE:  Horoskopi mujor, qershor 2019/ Susan Miller tregon si do jetë ky muaj për 12 shenjat e zodiakut

LEXO EDHE:  Dinë vetëm të shohin shtrembër/ Këto janë shenjat më ziliqare të zodiakut

Akrepi

Kjo fundjavë ju fton të largoni mërzinë . Jo të gjithë do të kenë probleme në marrëdhëniet me të tjerët, por sepse jeni shumë i ndjeshëm rrezikoni të bëni shumë dhe të bëni gabime .

Shigjetari

Në muajin tjetër mund të përjetoni emocione të bukura . Të gjitha historitë që lindin në këto ditë nuk kanë asnjë lidhje me ato të jetuara deri më tani, kështu që ju gjithashtu mund të prisni disa marrëdhënie.

Bricjapi

Dita e sotme mund të jetë e rëndë ose e tundur dhe deri të enjten ju dukeni mjaft të lodhur. Fundjava do t’ju japë ende një rimëkëmbje të mirë . Probleme të mundshme në dashuri.

Ujori

Ju po ndiheni pak të mërzitur , ndoshta për shkak të diçkaje të pakëndshme që ka ndodhur në ditët e fundit. Këshilla për ju është të përpiqeni të mos jetoni me pendim dhe të mbani mend se e juaja është shenja e së ardhmes.

Peshqit

Fundjava e ardhshme do të jetë interesante për ju dhe në përgjithësi ky qiell ju fton të bëni projekte të rëndësishme për të ardhmen. Emocionet kthehen si protagonistë në dashuri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 30 tetor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 30 tetor 2020

Dashi
Parashikohet një ditë shumë intensive dhe me ritme që vërtet do ta keni të vështirë t’i përballoni. Një takim i papritur do të bëjë që në planin sentimental gjërat të ndryshojnë në favorin tuaj.

Demi
Mund të keni shumë mendime e ide, madje edhe shumë mënyra për t’i shfrytëzuar, por për këtë duhet t’u imponoheni eprorëve. Nuk ju lejohet më të hidhni hapa të gabuara në aspektin sentimental.

Binjakët
Sot Hëna “zevzeke” do të bëjë të jeni nervozë, e për pasojë të nervozizmit gabimet në vlerësimin e gjërave do të jenë më të pranishme. Nëse dëshironi të evitoni “përplasje” mundohuni të kontrolloni impulsivitetin tuaj.

Gaforrja
Mund të përforconi pozitat tuaja jo vetëm në shoqëri, por edhe në sektorin ku punoni, duke përfituar nga nëj rast i mirë që do t’ju paraqitet. Përse kaq shumë nënvleftësues ndaj partnerit?.

Luani
Me një kuadër yjor kaq të favorshëm, nuk do ta keni aspak të vështirë të korrni suksese në të gjitha fushat. Do të jeni tepër energjikë në punë dhe shumë pasionalë në dashuri. Një miqësi e re në horizont.

Virgjëresha
Jo gjithçka do të shkojë sipas parashikimeve tuaja, e kjo ndoshta do të ju dëshpërojë disi, por nuk ka asnjë arsye për t’u shqetësuar. Në fushën sentimentale gjërat do të shkojnë më mirë nëse tregoheni tolerantë.

Peshorja
Edhe pse sot Mërkuri e Marsi nuk janë shumë pozitivë në përgjithësi dita do të jetë mjaft e mirë dhe ndonjë moment tensioni të vogël do ta eliminoni me komunikueshmërinë tuaj. Sodisfaksione profesionale.

LEXO EDHE:  Xhenet/Arzu zbulon tradhëtinë e Mahirit, Selim i shpreh ndjenjat Xhenetës

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Akrepi
Qielli juaj nuk është edhe aq pozitiv, por megjithatë, falë aftësive tuaja të rralla për të dalë nga situatat edhe sot do t’ia dilni mbanë, ndonëse edhe për këtë do të ketë një kosto. Sa të ftohtë ndaj partnerit!

Shigjetari
Me Mërkurin dhe Saturnin pozitiv në shenjë, dita e sotme jo vetëm që do të jetë e mirë në përgjithësi, por do t’i japë një shans të madh krijueshmërisë suaj. Një njohje e re mund të shënojë fillimin e një pasioni të ri.

Bricjapi
Një problem i pazgjidhur akoma ju krijon jo pak vështirësi, por nëse e shihni dhe e shqyrtoni problemin nga një këndvështrim tjetër, atëherë do të zbuloni se ka zgjidhje shumë më optimale. Mirë shëndeti.

Ujori
Sot të gjitha energjitë tuaja duhet të jenë orientuar nga fusha profesionale, pasi është një kuadër yjor, me Uranin në krye, që favorizojnë së tepërmi këtë aspekt. Edhe në planin sentimental jeni joshës.

Peshqit
Me Hënën në një pozicion shumë të favorshëm, sot do të keni një aleat më shumë si në fushën profesionale, ku priten ndryshime pozitive, ashtu edhe në atë sentimentale. Ruhuni ngata që ju hiqen si miq.

LEXO TE PLOTE