Connect with Us

8 trendet më të veçanta nga “Sezoni i Pranverës” 2021

Fashion

8 trendet më të veçanta nga “Sezoni i Pranverës” 2021

Publikuar

-

Ndryshimi më i madh nga veshjet që shkëlqenin në ekranet tona është se, për herë të parë pas një kohe të gjatë, këto dukeshin si veshje që mund të visheshin. Ironia dhe mosrespektimi i të gjitha atyre sezoneve që vallëzojnë në buzën e një vullkani me fustane i ka lënë vendin diçkaje më të menduar dhe realiste këtë sezon.

Ekziston një intimitet në veshjet e trikotazhit të lëkurës që shihen në Rick Oëens dhe Thebe Magugu dhe në materialet strukturore dhe të punuara me dorë të përdorura nga Kenneth Ize dhe Jonathan Anderson i Loewe.

Fustanet janë me mëngë të rregullta dhe në mënyrë të ndërlikuar të viteve ’40 në Rodarte, Coach dhe Chopova Loëena, një siluetë mjaft e rehatshme për tu veshur në shtëpi dhe mjaft e bukur për tu veshur për një darkë të distancuar nga shoqëria./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Stili i viteve ‘90/ Veshjet që të famshmit i rikthyen sërish dhe shkëlqyen

Publikuar

-

Nga

Stili i viteve ‘90/ Veshjet që të famshmit i rikthyen sërish dhe shkëlqyen

Stili i viteve ’90 është tronditës, i guximshëm dhe i ndritshëm. Ishte koha e top modeleve dhe aktoreve që u bënë ikona të stilit të vërtetë.

Kjo periudhë është një burim perfekt frymëzimi për ata që duan të provojnë diçka të re për ta, por edhe diçka me një histori.

Bright Side ka hyrë në arkiva dhe kanë përmbledhur tendencat më të ndritshme të viteve ’90  dhe të famshmit që i kopjuan shumë vite më pas.

LEXO EDHE:  Aktori juaj i preferuar i shokon të gjithë me ndryshimin drastik

LEXO EDHE:  Foto/ Shikuesit e Blue Planet II befasohen si peshku 'transgender' ndryshon nga femër në mashkull

Julia Roberts (1991) – Zendaya (2019)

Naomi Campbell (1996) – Kim Kardashian (2019)

Claudia Schiffer (1994) – Margot Robbie (2020)

Naomi Campbell (1998) – Kim Kardashian (2018)

Julia Roberts (1990) – Kylie Jenner (2020)

Madonna (1991) – Dita Von Teese (2019)

Christy Turlington (1995) – Cindy Crawford (2018)

Princesha Diana (1997) – Hailey Bieber (2019)

LEXO TE PLOTE

Fashion

FOTOT- Modelet më të reja të flokëve për vitin 2021

Publikuar

-

Nga

FOTOT- Modelet më të reja të flokëve për vitin 2021

Viti i Ri 2021 është në prag dhe të gjithë jemi sy e veshë në trendet më të fundit që na tregojnë stilistët e flokëve.

Këtu do të gjeni prerjet ideale dhe modelet dhe ngjyrat që do të jenë më in vitin e ardhshëm.

Jo humë ndryshe nga ky vit, edhe në vitin 2021 do të kemi përdorimin e aksesorëve në flokë, një trend që u përhap shumë në masë dhe u kthye në një aksesor të pandashëm i vajzave.

LEXO EDHE:  5 ngjyrat që duhet të përdorim në veshjet e dasmave

LEXO EDHE:  Elvana shfaqet me një stil komplet ndryshe në premierën e filmit në Kosovë

Pë më tepër shihni galerinë e mëposhtme me modelet më të bukura të flokëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

FOTO-Rita Ora sjell trendin më të ri/ A do të guxonit ta provoni?

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora është vlerësuar shpesh herë si një nga personazhet që vishet më mirë dhe kreativë.

Së fundmi Rita ka tërhequr vëmendjen me disa fotografi që ka publikuar në Instagram teksa tregon ndryshimin e saj të fundit.

Rita ka ngjyrosur vetullat me ngjyrë të kuqe.  Sigurisht, kjo pamje e çuditshme ka rënë në sy të fansave të cilët e kanë pritur mirë ndryshimin e këngëtares. “Dukesh e mrekullueshme si gjithmonë”, shkruan një ndjekës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: