Connect with Us

Ronaldo pozitiv me COVID-19, Juventusi bie në bursë

Seria A

Ronaldo pozitiv me COVID-19, Juventusi bie në bursë

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv në testin e tij për COVID-19 dhe tani është në izolim. Ai do t’i mungojë Portugalisë në duelin kundër Suedisë, ndërsa te Juventusi pritet të mungojë në dy ndeshje.

Juventusi e ka pësuar edhe në një mënyrë tjetër mungesën e ylli të saj, pasi lajmi ka pasur edhe efekt ekonomik. Sapo doli lajmi se Cristiano Ronaldo është pozitiv me COVID-19, vlera e bursës së Juventusit ka rënë për 3 për qind.

Klubi bardhezi është i listuar në bursë dhe çdo thashetheme, transferim ose dëmtim serioz ndikon në vlerat e klubit. Ndikim ka edhe nëse rrezikohet shëndeti i ndonjë lojtari të rëndësishëm. Për çdo rast, shëndeti i Cristianos është i mirë, sipas mjekëve të ekipit portugez.

Lojtari është i izoluar dhe asimptomatik, por duhet të jetë në karantinë dhe duhet të dal negativ që të kthehet në punë me klubin e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Strakosha nuk është më me COVID-19, Inzaghi zbulon a do luajë në ndeshjen e radhës

Publikuar

-

Nga

Në konferencën për shtyp në vigjilje të sfidës ndaj Zenitit në ʺOlimpicoʺ, trajneri i Lacios, Simone Inzagi ka folur edhe për Tomas Strakoshën ku tregon gjendjen e tij dhe nëse do të jetë i gatshëm për ndeshjen e nesërme:

ʺNë stërvitjen e paradites, ai ka punuar me dy trajnerët e portierëve. Strakosha është portieri ynë, por nuk ka luajtur për një kohë të gjatë. Nesër do të jetë Reina në portë, më pas për të dielën do të shohim.ʺ, përfundon fjalën Inzagi.

Tomas Strakosha nuk aktivizohet me Lacion që më 20 tetor në sfidën ndaj Dortmundit në Champions.

Brenda një harku kohor 1 mujor, gardiani kuqezi ka humbur sfidat ndaj Bolonjas, Torinos, Juventusit dhe Krotones në kampionat, në Champions ka humbur sfidat ndaj Klub Bryzh dhe Zenitit, dhe me Kombëtaren shqiptare ndaj Kosovës në miqësore, dhe në Ligën e Kombeve ndaj Kazakistanit dhe Bjellorusisë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Zbulohet përgjigjia përfundimtare, ja sa do të mungojë Ibra

Publikuar

-

Nga

Milan humbet Zlatan Ibrahimoviç i cili dëmtua sfidën e djeshme në ʺSan Paoloʺ ndaj Napolit ku kuqezinjtë triumfuan 1-3 me dy gola të bomberit suedez.

Gjatë kontrolleve të kryera për të parë shkallën e dëmtimit, testet rezultuan se gjigandi suedez ka pësuar një tërheqje muskulore në kofshën e majtë të cilin do e mbajë larg fushave për 10 ditë.

Lajm i keq ky për kuqezinjtë pasi është e sigurt mungesa e Ibras në ndeshjet deçizive ndaj Lilës dhe Sëlltikut në Europa Ligë dhe Fiorentinës në kampionat.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Zërat e merkatos, Paratici zbulon të ardhmen e Ronaldos

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht zërave të ditëve të fundit për një transferim te Paris Saint Germain apo rikthim te Reali i Madridit, Cristiano Ronaldo do të vijojë të jetë pjesë e Juventusit deri në verën e 2022-shit dhe madje mund të rinovojë edhe më tej bashkëpunimin.

Ka qenë drejtuesi i bardhezinjve, Fabio Paratici ai që ka hedhur poshtë zërat e merkatos dhe ka theksuar se në klub besojnë shumë te portugezi, i cili nuk ka zhgënjyer asnjëherë në fushën e lojës dhe shpesh ka udhëhequr skuadrën drejt sukseseve.

Me Pirlon në pankinë Juventusi ka nisur një proces rinovimi, pasi janë bërë pjesë e ekipit shumë emra të rinj, që garantojnë cilësi për shumë vite në vazhdim, por njëkohësisht edhe frymëmarrje për arkat e klubit, pasi fitojnë më pak se emra të tjerë që kanë lënë Torinon së fundi.

Megjithatë, ndonëse Ronaldo do të mbushë 36 vjeç në shkurt, duke parë formën e mirë të portugezit dhe atë që Ibra po bën me Milanin ndonëse me 39 vite mbi supe, drejtuesit e Juves nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga CR7.

Përkundrazi, tani i mbetet detyrë Andrea Pirlos që të ndërtojë një formacion ku portugezi të marrë pjesë shumë më pak në fazën mbrojtëse të lojës, në mënyrë që të jetë më efektiv dhe i fortë në aksionet sulmuese.

LEXO TE PLOTE