Connect with Us

Një viktimë në 24 orë/ Rritet numri i të infektuarve me Covid në Kosovë

Kosova & Rajoni

Një viktimë në 24 orë/ Rritet numri i të infektuarve me Covid në Kosovë

Publikuar

-

Një viktimë në 24 orë/ Rritet numri i të infektuarve me Covid në Kosovë

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një viktimë si pasojë e Covid.

Bazuar në 685 mostra të testuara, janë konfirmuar edhe 98 persona të infektuar me koronavirus. IKSHPK thotë se nga sëmundja janë shëruar edhe 37 pacientë ndërsa raste aktive janë 1.291.

Që nga muaji mars kur në Kosovë u paraqitën rastet e para me koronavirus, deri më tani, janë infektuar gjithsej 16.345 persona, prej të cilëve 14.405 janë shëruar ndërsa 649 kanë humbur jetën./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Kosova vijon me shifra të larta/ 764 raste të reja dhe 12 viktima

Publikuar

-

Nga

Kosova vijon me shifra të larta/ 764 raste të reja dhe 12 viktima

Kosova vijon të mbetet me shifra të larta sa i takon viktimave dhe të infektuarve me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 764 raste të reja me Covid, ndërsa 12 të tjerë kanë humbur jetën.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.827 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 764 raste pozitive.

Brenda 24 orëve janë raportuar 12 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së./CNA.al.

 

LEXO EDHE:  “Raste me koronavirus ka pasur që në janar”/ Spaho: U munduan të na e shisnin si të parëndësishme

LEXO EDHE:  Koronavirusi nuk ka të ndalur/ Mbi 56 milionë të infektuar në botë, Japonia shënon rekorde

 

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Lajm i trishtë!/ Po kurohej për Covid, ndërron jetë gruaja shtatzënë

Publikuar

-

Nga

Lajm i trishtë! Po kurohej për Covid, ndërron jetë gruaja shtatzënë

Një grua shtatzënë nga Komuna e Prizrenit, ka humbur jetën sipasojë e Covid-19.

E reja ishte fillimisht ishte pranuar në Klinikën Infektive, por për shkak të komplikimeve, ishte transferuar në njësinë intensive Covid.

“Në ritestimin e datës 17 nëntor, ajo kishte rezultuar negativ, por vazhdonte të kishte gjendje të rënduar shëndetësore. Pavarësisht përpjekjeve maksimale nga stafi shëndetësor, ajo pas disa ditësh mjekimi nuk arriti të mbijetonte”, thuhet në njoftimin e QKUK-së.

LEXO EDHE:  Në kohën e krizës së koronavirusit, gjermanët i besojnë Merkelit

LEXO EDHE:  Në kohën e krizës së koronavirusit, gjermanët i besojnë Merkelit

Që prej 13 marsit – kur u paraqitën rastet e para me koronavirus – në Kosovë janë regjistruar 37.028 raste me COVID-19. Prej tyre 964 pacientë kanë vdekur. Raste aktive janë 13.375./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Greqia “nën ethet” e Covid/ Shënohen 99 viktima dhe mbi 2 mijë të infektuar

Publikuar

-

Nga

Greqia ka regjistruar 2 018 raste të reja dhe 99 viktima nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas raportimeve të Ministrisë së Shëndetësisë në Greqi numri total i të infektuarve ka arritur shifrën 99 306.
99 viktimat e shënura në 24 orët e fundit e kanë çuar numrin total të viktimave në 2 001.

Mosha mesatare e personave që kanë humbur jetën është 80 vjeç dhe 97.1% kishin një sëmundje bashkëshoqëruese.

LEXO EDHE:  “8 efektivë të prekur nga koronavirusi”/ Ardi Veliu flet për gjendjen e tyre shëndetësore

LEXO EDHE:  Shkon në 362 numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë/ Brenda 24 orëve konfirohen 79 raste të reja

Situata e koronavirusit vijon të jetë shumë shqetësuese ku dita ditës vijon të rritet numri i të infektuarve dhe viktimave nga koronavirusi./CNA.al

LEXO TE PLOTE