Connect with Us

“Ne kemi vetëm garipa”/ Manjani: Liderë janë Berisha dhe Rama, Meta i duhet opozitës

Politikë

“Ne kemi vetëm garipa”/ Manjani: Liderë janë Berisha dhe Rama, Meta i duhet opozitës

Publikuar

-

Ish-ministri: Do e kishim kaluar thjesht Covid, nëse udhëheqësit do kishin qepur haletë!

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, pretendon se në vendin tonë nuk ka shtet. Manjani tha se këtu ka pushtetarë dhe garipë, por jo shtetarë.

“Këtu ka pushtet, ka pushtetarë, ka garipë, ju quajini si të doni, por këtu nuk ka pushtetarë. Ne nuk e njohim se çfarë është shteti, ne kemi pushtet”, u shpreh ai në emisionin “Top Talk”.

Ish-ministri deklaroi më tej se Ilir Meta nuk i duhet vendit si president, por si opozitar përballë kryeministrit Edi Rama.

“Politikani Ilir Meta është diçka që duhet ta gjykojmë ndryshe. Ne planin politik ai mund të ketë të drejtë. Unë kam kohë që them që politikani Ilir Meta i mungon skenës politike dhe në mënyrë të vecantë opozitës shqiptare.

Për mua është humbje kohe e Ilir Metës në karrigen e Presidentit. Politikës i mungon Ilir Meta. Ne nuk kemi President në mënyrë efektive. Ai po humbet në opinionin politik. Kjo sjellje politike do ta vendoste Ilir Metën përballë kryemimistrit Edi Rama”, theksoi ai.

LEXO EDHE:  Kthehu holandez!

Sipas tij, Lulzim Basha nuk është lider, por liderë janë Sali Berisha dhe Edi Rama.

“Lider është Sali Berisha, mund të mos të të pëlqejë, lider është Edi Rama. Për Lulzim Bashën nuk mund të themi, edhe ai vetë nuk e thotë këtë gjë. Ne duhet të zgjedhim, ndoshta duhet të shkojmë drejt normales”, nënvizoi ish-ministri./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

A ka bërë Najada Çomo ndërhyrje në fytyrë? Flet kirurgu estetik

Publikuar

-

Nga

Panajot Papa është një kirurg estetik, i cili i ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e lirë” ka dhënë mendimin e tij për disa politikanë të njohur shqiptarë nëse kanë bërë ndërhyrje estetike në fytyrë apo jo.

Në ekran është shfaqur edhe fotoja e kandidates për deputete nga PS dhe mjekes Najada Çomo.

“Në këtë lloj rasti, fotografia e dytë ka më shumë ndriçim. Fotografia në këtë lloj rasti duket sikur ka bërë një trajtim, por duhet parë pacienti. Ekzistojnë disa filtra në Instagram që mund të arrihet një foto e tillë. Mund të ketë bërë botoks tek balli”, tha doktori./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sot biznesmen dhe politikan/ Agron Shehaj zbulon si e fitoi milionin e parë

Publikuar

-

Nga

Kandidati për deputet i PD, Agron Shehaj është pyetur se si e fitoi milionin e parë

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar fillimet e tij në biznes dhe ndihmën që i kanë dhënë prindërit.

“Në 2005 mora 40 mijë euro borxh tek prindërit, prindërit e mi ishin punëtor në Itali. Me shumë punë, janë edhe mjeshtra të kursimit, i mblodhën këto para. Si e kam bërë milionin e parë? Kjo është pyetja ime e preferuar. Është suksesi i parë ai që më jep më shumë kënaqësi. Me shumë punë, mund dhe duke rrezikuar. Është falë prindërve të mi që kam arritur sukseset që kam arritur. Me 40 mijë euro fillova biznesin, përballova shpenzimet e para, pastaj me shumë punë, bëra nja ca borxhe kuptohet. Biznesin e kam krijuar këtë për tregun italian. Babait ia ktheva paratë pas 3 vitesh”, tha Shehaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Publikuar

-

Nga

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me deklaratat e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, për shit-blerjen e votës.

Rama tha se Kim është përdorur në mënyrën më brutale nga opozita e Lulzim Bashës.

Kreu i qeverisë deklaroi në Vizion Plus se është shumë dakord me thirrjen e ambasadores për fenomenin e shit-blerjes së votës.

Ambasadorja amerikane është keqpërdorur në mënyrën më brutale, duke e kthyer krejt jashtë kontekstit, në ikonë propagande, të atyre që duan të kthehen në qeveri. Ambasadorja amerikane ka thënë një gjë që e dimë të gjithë, që jam 100% dakord, që ka bazë, lidhur me shit-blerjen e votës. Nuk ka fare diskutim! Nuk di çfarë të dhënash ka ajo, por nuk duhet të kesh të dhëna për të shprehur këtë shqetësim”, theksoi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE