Connect with Us

Kandidati i Bashës refuzon ofertën/ Nuk pranon kandidimin

Politikë

Kandidati i Bashës refuzon ofertën/ Nuk pranon kandidimin

Publikuar

-

Ish deputeti i PD akuza Bashës/ Po manipulon procesin e përzgjedhjes së kandidatëve

Gazetari dhe analisti Vehap Kola, ka refuzuar mbrëmjen e sotme publikisht kryetarin e Republikës së Re Lulzim Bashën.

Kola tha se PD i ka propozuar të bëhet kandidat për deputet, por theksoi se nuk do ta pranojë këtë ofertë.

Kandidati i Bashës deklaroi në Syri Tv se nuk beson se është gati të bëhet deputet dhe nuk e ka këtë si qëllim.

“Nuk kam hyrë në asnjë parti. Nuk jam anëtar i ndonjë partie. Më ka propozuar anëtarësia e PD. Jam akoma kandidat për kandidat. Nuk do ta vazhdoj garën pasi nuk kam qëllim të bëhem deputet.

LEXO EDHE:  Vranësira dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për sot

E kam marrë vendimin, nuk do ta vazhdoj këtë garë. Nuk besoj se kam një begraund të mjaftueshëm për të hyrë në politikën aktive, pasi kam qenë më shumë kritik i politikës. Nuk besoj se jam gati”, u shpreh ai në Syri Tv.

Ndërkohë, kujtojmë se Vehap Kola nuk është i vetmi kandidat i propozuar nga Basha që ka refuzuar ofertën e këtij të fundit, pasi më parë kryetarin e Republikës së Re e ka refuzuar edhe ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli dhe disa emra të njohur të politikës./ CNA.al

Kandidati i Bashës refuzon ofertën/ Nuk pranon kandidimin

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“95% e demokratëve më duan”/ Paloka ironizon keq Bashën: Meqë qenka kështu, na e hiq këtë siklet

Publikuar

-

Nga

“Ku do i gjej PD paratë për realizimin e programit”/ Paloka iu përgjigjet shërbëtorëve të Ramës

Pas deklaratës së Bashës se e mbështesin 95% e demokratëve, ka reaguar dhe nënkryetari Edi Paloka.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ai shprehet me ironi se meqë kryedemokrati paska këtë mbështetje të madhe atëherë të kërkojë votbesimin e tyre e të mos përcajë partinë për interesa personalë.

Paloka shkruan se meqë Basha është i bindur për këtë 95% ateherë ua heq të gjithëve sikletin në të cilin i ka futur.“Lul !

Ne se ke bindjen se 95% e demokrateve te mbeshtesin, atehere na e hiq kete siklet ku na ke futur te gjitheve . Mos jep doreheqje , ne se ke bindjen qe ke vepruar drejte dhe per kete ke mbeshtetjen e 95% te demokrateve , kerko votebesimin e tyre dhe ndale percarjen qe po thellohet cdo dite e me shume prej vendimit tend personal te 9 shtatorit ! Ne se 51 % e jo 95 % e demokrateve te mbeshtesin, ke gjithe legjitimitetin te vazhdosh ne krye te PD e te gjithe demokratet kane detyrimin te bashkohen per te bere betejen me ate qe eshte armiku jo vetem i demokrateve po i gjithe shqiptareve, Edvin Kristaq Ramen!

Po per kete , pas situates qe eshte krijuar, me pare duhet te marresh votebesimin e demokrateve. Vota e atyre qe perfaqesojme duhet te vendose per te gjithe ne !’/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

PS braktis mbledhjen e komisionit hetimor/ LSI: Kjo është arsyeja pse e bojkotuan

Publikuar

-

Nga

PS braktis mbledhjen e komisionit hetimor/ LSI: Kjo është arsyeja pse e bojkotuan

Anëtarët e Partisë Socialiste kanë bojkotuar mbledhjen e Komisionit Hetimor për Zgjedhjet e 25 prillit, e cila ishte parashikuar që të mbahej ditën e sotme në orën 15:00.

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili përmes një postimi në rrjetin social u shpreh se mbledhja është bojkotuar pa shkak, ndonëse ishte kërkuar nga vetë PS-ja.

Sipas tij, ky është një turp, duke akuzuar mazhorancën se ka frikë nga e vërteta.

LEXO EDHE:  Zbulohet lidhja e Bashës me avokaten e popullit

LEXO EDHE:  CNA denoncoi skandalin me inceneratorët/ Basha thirrje SPAK: Justifikoni ekzistencën tuaj

Çfare turpi!Rilindja bojkoton pa asnje shkak e arsye mbledhjen e Komisionit Hetimor per zbardhjen e zgjedhjeve te 25 prillit!

Mbledhjen e kerkuan po vete per sot ne 20 tetor!

Pengojne dhe zvarritin me cdo mjet zbardhjen e 25 prillit.

Kane shume frike nga e verteta!”, shkruan Vasili./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

‘PS bojkoton komisionin e hetimit të zgjedhjeve’/ Bardhi i hakërrehet qeverisë: Nuk na pengoni dot

Publikuar

-

Nga

“Pjerin Ndreu duhet të ishte në burg tani”/ Bardhi: Përfaqëson interesat e krimit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi bën me dije se PS ka bojkotuar mbledhjen e Komisionit Hetimor, i ngritur për zgjedhjet e 25 prillit.

Në një postim në rrjetet sociale, Bardhi shkruan se ata që vodhën zgjedhjet, përdorën krimin dhe paratë e korrupsionit për ti blerë , ndërsa shton se opozitën nuk do ta pengojnë dot që të ushtrojë të drejtën për hetimin parlamentar të masakrës së 25 prillit.“Bojkoti i Komisionit Hetimor për masakrën zgjedhore të 25 Prillit nga anëtarët e Partisë Socialiste është dëshmi e qartë e papërgjegjshmërisë së tyre në raport me interesin e qytetarëve. Edhe pse kërkuar vetë që mbledhja e Komisionit të vijonte në datën 20, sot zgjodhën bojkotin. Është e qartë që ato që vodhën zgjedhjet, përdorën krimin dhe paratë e korrupsionit për të blerë vota, që përdorën shtetin në zgjedhje, nuk kanë interes për të faktuar masakrën zgjedhore. Opozitën nuk e pengojnë dot në ushtrimin e të drejtave dhe përgjegjësive të saj për hetimin parlamentar të masakrës zgjedhore të 25 Prillit”, është shprehur Bardhi./CNA.al

LEXO TE PLOTE