Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Dashi

Emocionet janë të rëndësishme sot, por ju keni ende shumë nyje për të zgjidhur . Ligjërisht dhe financiarisht, ju ndoshta jeni duke pritur për përgjigje që nuk vijnë , por kur yjet kthehen përsëri pozitivë, shumë probleme ka të ngjarë të kapërcehen papritmas. Edhe nëse këto ditë jeni të lodhur dhe shihni që ka situata të vështira për tu menaxhuar duhet të shkoni përpara me guxim. Nuk do të të mungojë suksesi, por përsëri je pak i lodhur.

Demi

Hëna është në një aspekt të favorshëm së bashku me Jupiterin dhe Saturnin dhe e bëjnë ditën e sotme shumë të rëndësishme. Këshilla është të punoni shumë për të shmangur tensionet dhe të rikuperoheni në nivelin e punës . Sfera sentimentale është paksa e sheshtë në kuptimin që për disa ditë keni qenë shumë i lodhur dhe nën presion: lodhja e ka bërë vetveten të ndjerë dhe forma fizike është vënë në provë.

Binjakët

Sot jeni shumë nervoz dhe të gatshëm për të diskutuar dhe ky shqetësim do të mbetet deri nesër. Prandaj, këshilla është të shmangni polemikat. Nga e enjtja do të jeni në gjendje të rikuperoheni, por këto ditë çdo fjalë që thoni duhet të peshohet mirë për të shmangur keqkuptimet. Kur nervozoheni, në të vërtetë rrezikoni të humbni durimin. Këto janë ditë të komplikuara edhe në nivelin sentimental për çiftet që kanë përjetuar momente agjitacioni në të kaluarën.

Gaforrja

Ju mund të udhëtoni dhe të shkoni larg, edhe nëse vetëm me imagjinatën tuaj . Ju nuk keni pse të gënjeni veten, sepse po bëhet një përpunim i rëndësishëm i jetës tuaj. Të kesh Saturnin përballë për gati dy vjet (nga Dhjetori do të jesh i lirë) do të thotë të kesh kundërshtuar njerëzit që nuk e meritonin dhe të ishin ballafaquar me probleme të veshura me një lloj maske. Tani duhet të rikuperoni veten , edhe me koston e thënies së disa gjërave mjaft të rëndësishme.

Luani

Ju vuani nga disa çështje të lidhura me punën . Ndiheni të trazuar ndoshta për një punë me kohë të pjesshme ose sepse ende nuk keni arritur të vendosni në një rrugë të re. Kohët e fundit jeni marrë edhe me disa konflikte, kështu që këshilla është që të përshtateni me rrethanat. Ata që janë në role drejtuese mund të përjetojnë probleme për të sjellë rezultate në shtëpi, sepse në këtë kuptim ka një rënie të caktuar. Në dashuri, situata është e sheshtë , por dashuritë e lindura në shtator mund të vazhdojnë.

Virgjëresha

Në këtë moment sugjerimi i horoskopit i Paolo Fox është të kuptoni se çfarë dëshironi , sepse do të ishte turp të humbni kohën tuaj! Shumë nuk do të gjejnë rrethana të përshtatshme për t’u shprehur, por këta yje mund t’ju sjellin kënaqësi edhe në gjëra të vogla , për shembull në dashuri nëse tashmë keni një histori të mirë ose në punë nëse tashmë keni një vend të qëndrueshëm. Nëse doni të riktheheni në lojë, ajo që dëshironi të bëni është e rëndësishme, sepse edhe nëse yjet ofrojnë mundësi, ne duhet të dimë se si t’i kapim ato.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 21-27 Shtator/ Çfarë kanë parashikuar yjet për punën

Pjesa e mesme e javës do të jetë shumë interesante për ju, pasi do të përjetoni një rritje të energjisë deri të enjten. Kjo nuk do të thotë që të gjitha problemet më të afërta do të kapërcehen, por që ju do të jeni në gjendje të shikoni të ardhmen me më shumë interes dhe optimizëm . Kujtojmë në fakt se në verë ndiheshit shumë pak të kënaqur.

Akrepi

Këto ditë ju ftojnë të vlerësoni ose rivlerësoni disa zgjedhje biznesi . Tranziti i Merkurit në shenjën tuaj të zodiakut ju ofron mundësinë për të blerë diçka më shumë për sa i përket besimit ose për të shlyer disa llogari. Ata që janë duke pritur shuma të caktuara parash mund të shohin diçka të kthehet deri në fund të muajit. Nga ana sentimentale është një horoskop mjaft i qetë.

Shigjetari

Dita e sotme sheh shumë nervoz dhe të lodhur . Ndoshta në nivelin e punës po përjetoni situata ekstreme, jeni të pakënaqur me rezultate të caktuara ose disa përgjigje po vijnë me ngadalë. Kështu që rrezikon të shpërthesh! Në dashuri dhe në familje do të jetë e nevojshme të jeni veçanërisht të kujdesshëm , sepse mund të lindin konflikte. Do të jetë më mirë të presim të enjten për të bërë propozime dhe në përgjithësi është më mirë të shmangni përplasjet jo-diplomatike.

Bricjapi

Sot do të keni Hënën në krah, kështu që do të jeni në gjendje të regjistroni një energji të madhe dhe një dëshirë të madhe për të bërë gjëra që sjellin mençuri . Këta yje janë shumë të bukur dhe nuk duhet të harxhohen për dashuri të padobishme ose raprezalje të kota. Ju nga natyra e doni qetësinë, rreziku i vetëm është që të keni pak zili. Këshilla për ju është t’i kushtoni vëmendje aftësisë fizike , sepse për t’i bërë gjërat me nxitim mund të sëmureni. Në çdo rast, edhe trupi po rimëkëmbet.

Ujori

Ju jeni shumë më mirë sot sesa ishit dje, por në përgjithësi po kaloni një transformim të madh . Nga natyra, Ujorët janë shkelës dhe nuk duan të ndjekin turmën, por sa më afër që të jemi në fund të këtij 2020, aq më shumë do të kërkoni uniformitetin dhe ndarjen më të madhe të projekteve tuaja: ju do të dëshironi më shumë siguri rreth jush . Edhe ata që ishin pak viktima të ngjarjeve dhe u ndien të shtyrë për një kohë të gjatë do të jenë në gjendje të gjejnë energji pozitive.

Peshqit

Gjatë ditës së sotme do t’iu duhet të shmangni situatat që mund të bëhen të vështira për t’u menaxhuar . Nëse keni biznesin tuaj ose një rol drejtues, nuk do të jetë e lehtë të qëndroni në kurs, gjithashtu sepse në këtë moment është shumë e vështirë të bindësh njerëz të caktuar të bëjnë atë që duhet. Sidomos me të lindurit Virgjëreshë dhe Shigjetar mund të vëreni gjithashtu disa probleme. Këshilla për ju është t’i bëni gjërat me qetësi dhe nëse është e mundur të lini gjithçka t’ju ​​rrëshqasë edhe në dashuri./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i muajit Nëntor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket shëndetit

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i muajit Nëntor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket shëndetit

Dashi

Sigurisht që nuk do t’ju mungojë energjia. Kjo sepse Marsi kalon në Dash dhe do t’ju bëjë të paduruar të etur për të bërë një mijë gjëra , por edhe pak të ndjeshme dhe impulsive.

Demi

Ju jeni të lodhur dhe keni nevojë të pushoni, prandaj përpiquni të menaxhoni mirë angazhimet tuaja dhe përkëdheluni sa më shumë që të mundeni.

Binjakët

Plot energji , vullnet të mirë dhe vendosmëri, ju do të jeni në gjendje të punoni me sukses për të përmirësuar formën tuaj fizike dhe estetike.

Gaforrja

Nervozizmi dhe shumë mendime në kokë do të jenë përgjegjës për një gjendje të mirëqenies jo optimale. Energjitë tuaja mund të vazhdojnë . Pra, asnjëherë mos i neglizhoni praktikat e mira, kujdesuni për pushimin tuaj, si dhe për angazhimet tuaja të përditshme.

Luani

Ky muaj do t’ju japë energji përçarëse , shumë grintë dhe vullnet në nivelet më të larta.Me pak fjalë, gjithçka që ju nevojitet për t’u përballur me rutinën si fitues dhe të jeni në gjendje t’i përkushtoheni vazhdimisht mirëqenies dhe shëndetit tuaj.

Virgjëresha

Ky muaj do t’ju japë energji të qëndrueshme me disa momente në të cilat vitaliteti juaj do të jetë me të vërtetë në krye dhe të tjerët në vend të të cilave do të jeni në gjendje të angazhoheni në rutinën e përditshme.

Peshorja

Ky tranzit mund të ju nervozojë, t’ju bëjë të ndiheni nervoz, por gjithashtu t’ju bëjë impulsiv, të pasjellshëm dhe t’ju bëjë të shpërndani energjitë tuaja jo të shkëlqyera.

LEXO EDHE:  Nuk dini çfarë dhuratash të bëni për festa? Jua thotë horoskopi për çdo shenjë

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Astrologu jep këshilla: Këto shenja duhet të kenë kujdes

Akrepi

Vitaliteti dhe qartësia mendore do t’ju shoqërojnë me dorë gjatë gjithë këtij muaji, që për shumë prej jush është edhe koha e ditëlindjes tuaj. Ju do të dëshironi të përmirësoni pamjen tuaj , të mendoni për shëndetin dhe t’i jepni vetes diçka të veçantë që të ndiheni të veçantë: për një ndryshim të pamjes , megjithatë, prisni deri në fund të nëntorit.

Shigjetari

Energji e shkëlqyeshme, jetësore dhe në formë të shkëlqyeshme. Nëntori do t’ju shohë gjithmonë në vijën e frontit, të etur për të lëvizur, për të shfryrë energjitë fizike përçarëse dhe për të stimuluar mendjen duke i hapur asaj horizonte të reja me interesa të veçanta.Do të ndiheni mirë dhe gjithashtu do të vërehet nga jashtë: një kohë e mirë për estetikën, për të ndryshuar pamjen tuaj ose për të përmirësuar diçka.

Bricjapi

Jini të kujdesshëm dhe mos e teproni .Ky muaj do të përfshijë shumë nervozizëm dhe së bashku me mijëra mendime që do të rrotullohen nëpër kokën tuaj rrezikoni të shperndani energji negative.

Ujori

Duhet t’i kushtoni vëmendje mënyrës se si i përdorni energjitë tuaja: mos i harxhoni ato pa nevojë dhe mos harroni se edhe nëse jeni mirë gjithmonë keni nevojë për pushim.

Peshqit

Ky muaj do t’ju japë energji të qëndrueshme dhe shumë vullnet të mirë. Me pak fjalë, premisat e duhura për t’ju premtuar një periudhë të qetë, në emër të mirëqenies dhe vendosmërisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i financave për muajin Nëntor/ Çfarë kanë parashikuar yjet për xhepat tuaj

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i financave për muajin Nëntor/ Çfarë kanë parashikuar yjet për xhepat tuaj

Dashi

Në nëntor, shmangni konfliktet për para. Ju nuk do të fitoni. Dhe nëse humb diçka, nuk do ta marrësh përsëri. Kurseni emocionet dhe energjinë tuaj për gjëra më të mira.

Demi

Ju ndoshta do të duhet të shpenzoni më shumë para për shkak të pagesave të humbura ose detyrimeve financiare.

Binjakët

Vështirësitë e një natyre financiare (aty ku ato lindin) do të lidhen kryesisht me shpenzime të papritura për shtëpinë, fatura më të mëdha familjare, etj. Shpenzimi i mençur i buxhetit të familjes mund të shkaktojë tension në familje.

Gaforrja

Do të keni mundësi të mira financiare, por mos u ngutni të shpenzoni para që në të vërtetë do të ishte mirë të kurseni tani.

Luani

Shumë do të marrin para nga një qytet tjetër këtë muaj. Në nëntor, ju patjetër do të keni mundësinë për të ardhura shtesë, dhe për secilin prej jush burimi do të jetë i ndryshëm, por i një natyre ligjore. Sigurisht, kjo tendencë e favorshme vlen për ata prej jush që po kërkoni një mundësi të tillë me çdo kusht.

Virgjëresha

Do të ketë tension të përkohshëm rreth udhëtimit ose kostot që do të lindin rreth tij. Burrat do të planifikojnë një blerje të rëndësishme për ta dhe organizimin e mundshëm rreth saj.

Peshorja

Gjatë këtij muaji, shumë do të kenë mundësinë të gjejnë burime të reja të të ardhurave ose do të befasohen nga një fitim i papritur.

LEXO EDHE:  Keni plane për pushime në plazh?/ Mësoni parashikimin e motit për sot

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Astrologu jep këshilla: Këto shenja duhet të kenë kujdes

Akrepi

Në nëntor, shumica prej jush do të jetë në gjendje të presë para ose të fitojë nga dikush që jeton jashtë shtëpisë tuaj. Gjithashtu këtë muaj do të jeni të kënaqur me paratë në buxhetin tuaj të familjes, të cilat do të vijnë përmes një rritje në pagën e dikujt, pensionin, qiranë dhe më shumë.

Shigjetari

Do të keni probleme financiare ose do të duhet të ndihmojnë në zgjidhjen e tyre në shtëpinë e prindërve ose të afërmve. Kini kujdes se në çfarë shpenzoni paratë tuaja!

Bricjapi

Të ardhurat tuaja këtë muaj mund të rriten për sa kohë që keni dëshirën për të punuar. Do të ketë ide dhe mundësi.

Ujori

Në nëntor mund të prisni para përmes një dokumenti, përmes transferit bankar ose përmes një kontrate.Shumë prej jush do të kenë mundësinë të negociojnë një pagë më të lartë ose të bëjnë ndryshime në punën tuaj, duke krijuar kushte më të mira.Do të ketë një situatë të favorshme për ju në lidhje me zgjidhjen e një problemi financiar ose marrëdhënie të tjera të rëndësishme përmes një dokumenti.

Peshqit

Do të keni mundësi më të favorshme për të zhvilluar punët e tyre financiare. Paratë e papritura ose fitimet më të larta nuk përjashtohen nëse jeni tregtar, prodhues ose punoni në fushën e shërbimeve.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë muaji Nëntor për të dashuruarit

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë muaji Nëntor për të dashuruarit

Dashi

Dialog i hutuar, ide të paqarta, shumë ndjeshmëri nga ana juaj (dhe jo vetëm). Këto janë premisat që mund t’ju ofrojnë një periudhë jo shumë lineare për zemrën, e stisur me mendime të dyta, nervozizëm, por edhe shumë pasion, entuziazëm, erotizëm të fortë, të atyre që janë vërtet dehëse . Me pak fjalë, një gjë është krejt e sigurt: që kurrë nuk do të mërziteni!

Demi

Kohë të çuditshme me zemrën! Ndoshta sepse do t’ju duhet të përshtateni me ndryshimet e papritura dhe kjo do të krijojë një farë hutimi që në mënyrë të pashmangshme mund të ndikojë edhe në emocione . Vështirë të thuash se çfarë do të ndodhë, me Uranin në Dem shumë të stresuar nga tranzitet në Akrep. Mund të jetë koha për zgjedhje, për dashuri të mëdha ose për revolucione të mëdha. Por edhe të pasigurive, dyshimeve dhe mendimeve të dyta. Në çdo rast, dëgjoni zemrën, por vendosni edhe me kokën tuaj. Dhe jini realist, siç jeni zakonisht.

Binjakët

Nuk ka shpesh raste kur zemra, mendja dhe shqisat udhëtojnë në një harmoni të përsosur. Për këtë, duhet të shfrytëzoni mundësinë që do t’ju ofrojë një muaj i favorshëm si nëntori.Përfitoni nga ajo për të qenë të lumtur, për të bërë ato ndryshime të nevojshme për të kurorëzuar ëndrrat tuaja , për të ndërmarrë veprime për ta bërë dashurinë më dinamike dhe pasionin më të shijshëm .Një minimum angazhimi, i kombinuar me guximin dhe shkathtësinë, do të jetë i mjaftueshëm që ky muaj të jetë me të vërtetë i pari i një serie të gjatë suksesesh dashurore dhe erotike.

Gaforrja

Ju pret një periudhë mjaft e trazuar , midis emocioneve kontradiktore dhe dialogut të hutuar (si dhe ideve mjaft të mjegullta).Prandaj më mirë të qëndroni në dritare, të shmangni marrjen e vendimeve të rëndësishme për dashurinë tani dhe të përpiqeni të merrni të gjitha të mirat që do të gjeni edhe në situata komplekse. Jetoni në të tashmen, por me siguri se e nesërmja juaj do të jetë më lineare.Nga fundi i nëntorit qielli juaj përmirësohet dhe do t’ju japë ndjenja më lineare dhe të kuptueshme.

Luani

Me Marsin në Dash , pasioni dhe guximi nuk do të dështojnë kurrë.Sensual, por ndoshta pak i vrullshëm, këtë muaj do të merrni mbështetjen e Venusit që do t’ju bëjë më të ëmbël dhe të dashur.Një tranzit që do të sjellë ndjenjat më të mira dhe do të nxjerrë në pah zemrën tuaj bujare . Komunikimi do të jetë i qartë në fillim të muajit; atëherë me shumë gjasë do të duhet të përballeni me një sërë keqkuptimesh që vetëm në fund të muajit mund të destabilizojnë ndjenjat.Në këtë fazë, kujdes për ngulmimin ose do të thuash diçka të papërshtatshme.

Virgjëresha

Nëntori do t’ju ofrojë shumë përparësi për shumë zona, por ndoshta me dashuri do të ketë një krah të shkurtër . Por mos mendoni se po kaloni një periudhë të pafavorshme. Përveç se emocionet do të mungojnë, konfirmimet do të mbërrijnë vonë dhe gjithçka që ëndërroni mund të mbetet si në një harresë të pezulluar në një zonë gri dhe mjegull , duke pritur që dielli të lindë dhe të sqarojë konturet e situatave .Më në fund do të kuptoni dhe vendosni dhe do të veproni në përputhje me rrethanat.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Lexoni parashikimin e yjeve për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Dashuria dhe puna në fokus, zbuloni si do të jetë kjo ditë për ju

Çfarë muaji i pazakontë! Ju do të alternoni momente të një ëmbëlsie të madhe me të tjerët në të cilat do të jeni më të thartë sesa një limon i shtrydhur. Thjeshtë faji i tranzitit ambivalent që do ta gjeni duke përjetuar këtë nëntor, të cilat nëse nga njëra anë do të duan të privilegjojnë ndjenjat, nga ana tjetër me Marsin në Dash, do t’ju bëjnë të ndjeshëm dhe vërtet nervozë. Prandaj, kushtoji vëmendje asaj që thua dhe përpiqu të jesh aq diplomatik sa të pikturojnë manualet e astrologjisë.

Akrepi

Për dashurinë nuk do të jetë një nga ata qiejt e paharrueshëm. Sidoqoftë, do të jetë një kohë e shkëlqyeshme për të vendosur baza të forta , të pranoni dëshirat tuaja dhe të kuptoni sesi të bëni dashuri sa më afër ëndrrave tuaja.Transitet do të ndizen vetëm në fund të Nëntorit, por kjo nuk do të thotë që duhet të jeni të mërzitur për pjesën tjetër të muajit.Kjo do të thotë se shumë do të varen nga shkathtësia juaj, nga dëshira për pasion që digjet në zemrat tuaja dhe nga zgjedhjet tuaja. Bëni ato të duhurat!

Shigjetari

Kush e di që një pjesë e madhe e energjisë tuaj nuk buron nga dashuria! Një lumë emocionesh pozitive do të rrjedhin në zemrën tuaj dhe do t’ju japin ndjesi të thella dhe autentike. Romantik dhe mjaft i ëmbël, do të jeni edhe shumë pikant dhe i nxehtë , gjë që mund ta bëjë erotizmin shumë të shijshëm . Nëse dashuria lëngon, këtu është koha e duhur për të zgjuar shqisat dhe për t’i tundur ato me një frymë lajmi të shijshëm . Do të jeni të guximshëm, të shkathët dhe magnetik: me pak fjalë, asgjë nuk do të mungojë.

Bricjapi

Në një muaj që karakterizohet nga turbulenca dhe nervozizmi, është e vështirë që dashuria të mos përfundojë e prekur nga humori juaj. Pak nuk do të jeni në dispozicion, marrë nga mendimet tuaja, pak, megjithatë, mund të jenë edhe rrethanat që t’ju bezdisin.Bëni kujdes në rastin e fundit, sepse rrezikoni një reagim joproporcional , të diktuar më shumë nga humori dhe nervozizmi sesa nga një qëllim i vërtetë për të qenë shkatërrues.Sigurisht, ju do të dini si ta vlerësoni atë, veçanërisht nga mesi i muajit kur ngadalë situata juaj duket se po përmirësohet.

Ujori

Marsi do t’ju bëjë shumë të pasionuar, të ashpër nga jashtë por me Venusin në favor ju do të jeni të butë brenda!Me pak fjalë, ju dukeni si një reklamë të cilën shumë nuk do të presin ta shijojnë .Nëse erotizmi duket shumë i favorizuar, përveç qëndrueshmërisë së qëllimeve tuaja, të cilat mund të kenë të njëjtën lëvizje të lirë si një … Erë!Me pak fjalë, do të vëreheni, do të dalloheni dhe madje mund të argëtoheni, nëse dini të merrni çdo ngjarje lehtë dhe filozofikisht .

Peshqit

Nëntori do të jetë një periudhë e çuditshme, e pazakontë për dashurinë, në të cilën arsyet e mendjes së shëndoshë do të mbizotërojnë mbi ato të zemrës.Kjo është arsyeja pse ajo mund të jetë e çuditshme, sepse Peshqit zakonisht favorizojnë zemrën, por nga tani ju do të tregoni kujdes pasi gjithmonë përfundoni duke u zhgënjyer nga mosmirënjohesit dhe pamundësite për të dhënë dashuri te njerëzit e tjerë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE