Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për këtë fillim jave

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për këtë fillim jave

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për këtë fillim jave

Dashi

Kjo javë e re fillon me një Hënë interesante: duhet thënë se kjo është një kohë në të cilën duhet të përballeni me shumë vështirësi. Pra, në një renditje hipotetike të zodiakut nuk jeni në krye por nga tani deri në fund të dhjetorit do të ketë një ndryshim të madh në ekzistencën tuaj. Nëse edhe ju është dashur të merreni me ndryshime personale dhe të punës që kanë ndodhur kohët e fundit, përpjekja ka qenë e madhe, por ne e dimë që projekte të shkëlqyera mund të lindin nga situatat më të vështira. Në dashuri ju jeni në një gjendje vëzhgimi sesa në veprim.

Demi

Dita e sotme fillon me disa pengesa të vogla. Gjithashtu të martën do të ketë një bezdi të vogël të çastit, por sigurisht nuk mund të thuhet që këto ditë nuk keni planetë të favorshëm: Venusi, Jupiteri dhe Saturni janë të gjithë me ju dhe këtu duhet të kuptoni se çfarë keni të bëni me jetën tuaj! Në dashuri ky tetor lejon diçka më shumë.

Binjakët

Nga fundi i dhjetorit e tutje do të ketë një projekt të shkëlqyeshëm për t’u rivlerësuar, një situatë e favorshme për t’u shfrytëzuar, por tani duhet të jemi të kujdesshëm. Kjo është një javë që sidomos deri të Mërkurën sjell disa tensione që duhen qetësuar: në dashuri duhet të jeni shumë të kujdesshëm për të mos u grindur.

Gaforrja

Ju jeni gati të hiqni qafe një barrë të madhe! Gjatë dy viteve të fundit sipas astrologut, me këtë Saturn të kundërt, ju keni treguar një anë që nuk ju përkiste ose ju është dashur të bëni më të mirën e një situate të keqe dhe tani nuk pranoni më të jetoni atë që nuk dëshironi, dhe për këtë arsye bëheni shumë më shumë i guximshëm, i fortë dhe i vëmendshëm ndaj realitetit. Këto janë ditë që paraqesin dyshime por ofrojnë zgjidhje.

Luani

Kjo e hënë ju sheh shumë energjik!Hëna në shenjë mbart edhe një forcë të madhe që e keni pritur për një kohë të gjatë! Ky është një moment në të cilin në një nivel pune ose në çdo rast kontakti mund të keni disa mundësi edhe nëse tjetri do të jetë një vit që do të detyrojë shumë të rishikojnë rolin e tyre. Nëse keni një punë menaxheriale ose duhet të organizoni diçka, ju e dini që kohët e fundit jo gjithçka ka shkuar mjaft siç do të donit.

Virgjëresha

Mbani një nga shenjat e preferuara të zodiakut deri në pikën që edhe kjo ditë do të jetë vërtet interesante, atëherë do të kemi dy ditë të tjera shumë aktive të martën dhe të mërkurën. Kur kemi një horoskop të mirë, duhet të përfshihemi dhe padyshim që aftësia jonë për veprim vlen: të kesh yje të mirë nuk është e mjaftueshme për të marrë më shumë! Në çdo rast, këto ditë ju jeni më konkret në zgjedhjet tuaja: edhe në dashuri mund të bëni diçka më shumë!

Peshorja

E juaja është një shenjë se po ndryshon jetën e saj, e cila këto ditë po përballet me shumë probleme, duke u përpjekur të ruajë një sens të mirë të ‘diplomacisë’. Në këtë moment nuk është e lehtë të ecësh përpara, ka akoma disa hutime , por një nga shenjat që mund të bie në sy në 2021 është e jotja! Shtë e qartë që ju jeni në formë të shkëlqyeshme dhe mbi të gjitha dëshironi të kompensoni kohën e humbur!

LEXO EDHE:  Moti “sfidon” vjeshtën/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

Akrepi

Këtë të hënë duhet të përpiqeni të jeni më pak kritik , të shikoni me kujdes se çfarë po ndodh rreth jush, por pa e ekzagjeruar, duke kërkuar zgjidhje që nuk janë tani tani. Nga këndvështrimi i dashurisë, mbase është më mirë të pranojmë atë që është atje pa pritur asgjë më shumë. Në çdo rast, është një horoskop më i qetë për ndjenjat sesa në shtator. Mërkuri i favorshëm njofton, brenda 2 ose më së voni 3 javëve, kthimin e shumave që keni humbur në të kaluarën ose në çdo rast disa para shtesë.

Shigjetari

Ju nuk jeni plotësisht të bindur për atë që po bëni. Tashmë në fillim të shtatorit Paolo Fox kishte thënë se të gjitha projektet e reja, të gjitha eksperimentet e reja do të kishin filluar në heshtje. Ka edhe nga ata që kanë qëndruar në vend dhe janë duke pritur për të arritur një telefonatë. Ashtu si me shenjat e tjera, 2021 do të jetë një vit i rëndësishëm për ju, por midis tani dhe fundit të dhjetorit ne duhet të ndryshojmë, të përtërijmë dhe ndoshta të kuptojmë nëse ka diçka për të shkuar përpara me më shumë gjallëri. Në dashuri ndiheni më pak të mbështetur ose ka distancë.

Bricjapi

Këtë të hënë ju jeni shumë i fortë : kjo është një javë shumë e rëndësishme. Ditët e vetme paksa të përafërt do të jenë ato e Enjte dhe e Premte, por sigurisht jo për sa i përket rezultateve, sepse në këtë moment mund të keni më shumë besim sesa në të kaluarën . Ata që punojnë si punonjës mund të kenë lajme të mira ose të paktën ca më shumë shpresë se në pjesën e parë të vitit. Punëtorët e pavarur gjithashtu mund të eksperimentojnë me projekte të reja.

Ujori

Ju po përjetoni kontradikta të thella: ky shqetësim mund të çojë gjithashtu në një rënie fizike dhe stresi i grumbulluar në muajt e fundit mund të ndihet në një mënyrë të ekzagjeruar. Ne fillojmë me disa dyshime por arrijmë në një fundjavë të rëndësishme sidomos për marrëdhëniet. Është e dobishme për ju të kontrolloni forcën e një ndjenje: dhe tani kjo është pikërisht ajo që duhet të bëni, ose ndoshta tashmë po e bëni atë!

Peshqit

Në dashuri duhet të keni kujdes të paktën deri të Mërkurën. Kjo është ende një javë e trazuar për historitë që kanë pasur probleme në të kaluarën e afërt, të cilat kanë përjetuar muajt e fundit në një mënyrë konfliktuale. Për historitë e reja të dashurisë ka gjithmonë disa dyshime: nëse duhet të rikuperoni një marrëdhënie padyshim që ditët e para të javës nuk janë shumë të mira. Ndoshta edhe nga pikëpamja emocionale nuk ndiheni të fortë! Situata është e ndryshme për punën dhe studimin; mund të keni intuita të lumtura, mund të filloni përsëri dhe mund të keni diçka më shumë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i muajit Nëntor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket shëndetit

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i muajit Nëntor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket shëndetit

Dashi

Sigurisht që nuk do t’ju mungojë energjia. Kjo sepse Marsi kalon në Dash dhe do t’ju bëjë të paduruar të etur për të bërë një mijë gjëra , por edhe pak të ndjeshme dhe impulsive.

Demi

Ju jeni të lodhur dhe keni nevojë të pushoni, prandaj përpiquni të menaxhoni mirë angazhimet tuaja dhe përkëdheluni sa më shumë që të mundeni.

Binjakët

Plot energji , vullnet të mirë dhe vendosmëri, ju do të jeni në gjendje të punoni me sukses për të përmirësuar formën tuaj fizike dhe estetike.

Gaforrja

Nervozizmi dhe shumë mendime në kokë do të jenë përgjegjës për një gjendje të mirëqenies jo optimale. Energjitë tuaja mund të vazhdojnë . Pra, asnjëherë mos i neglizhoni praktikat e mira, kujdesuni për pushimin tuaj, si dhe për angazhimet tuaja të përditshme.

Luani

Ky muaj do t’ju japë energji përçarëse , shumë grintë dhe vullnet në nivelet më të larta.Me pak fjalë, gjithçka që ju nevojitet për t’u përballur me rutinën si fitues dhe të jeni në gjendje t’i përkushtoheni vazhdimisht mirëqenies dhe shëndetit tuaj.

Virgjëresha

Ky muaj do t’ju japë energji të qëndrueshme me disa momente në të cilat vitaliteti juaj do të jetë me të vërtetë në krye dhe të tjerët në vend të të cilave do të jeni në gjendje të angazhoheni në rutinën e përditshme.

Peshorja

Ky tranzit mund të ju nervozojë, t’ju bëjë të ndiheni nervoz, por gjithashtu t’ju bëjë impulsiv, të pasjellshëm dhe t’ju bëjë të shpërndani energjitë tuaja jo të shkëlqyera.

LEXO EDHE:  Kanë një shpirt sakrifikues dhe vetëmohues/ Kjo është shenja më e ëmbël e horoskopit

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Si pritet të jenë temperaturat për ditën e sotme

Akrepi

Vitaliteti dhe qartësia mendore do t’ju shoqërojnë me dorë gjatë gjithë këtij muaji, që për shumë prej jush është edhe koha e ditëlindjes tuaj. Ju do të dëshironi të përmirësoni pamjen tuaj , të mendoni për shëndetin dhe t’i jepni vetes diçka të veçantë që të ndiheni të veçantë: për një ndryshim të pamjes , megjithatë, prisni deri në fund të nëntorit.

Shigjetari

Energji e shkëlqyeshme, jetësore dhe në formë të shkëlqyeshme. Nëntori do t’ju shohë gjithmonë në vijën e frontit, të etur për të lëvizur, për të shfryrë energjitë fizike përçarëse dhe për të stimuluar mendjen duke i hapur asaj horizonte të reja me interesa të veçanta.Do të ndiheni mirë dhe gjithashtu do të vërehet nga jashtë: një kohë e mirë për estetikën, për të ndryshuar pamjen tuaj ose për të përmirësuar diçka.

Bricjapi

Jini të kujdesshëm dhe mos e teproni .Ky muaj do të përfshijë shumë nervozizëm dhe së bashku me mijëra mendime që do të rrotullohen nëpër kokën tuaj rrezikoni të shperndani energji negative.

Ujori

Duhet t’i kushtoni vëmendje mënyrës se si i përdorni energjitë tuaja: mos i harxhoni ato pa nevojë dhe mos harroni se edhe nëse jeni mirë gjithmonë keni nevojë për pushim.

Peshqit

Ky muaj do t’ju japë energji të qëndrueshme dhe shumë vullnet të mirë. Me pak fjalë, premisat e duhura për t’ju premtuar një periudhë të qetë, në emër të mirëqenies dhe vendosmërisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i financave për muajin Nëntor/ Çfarë kanë parashikuar yjet për xhepat tuaj

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i financave për muajin Nëntor/ Çfarë kanë parashikuar yjet për xhepat tuaj

Dashi

Në nëntor, shmangni konfliktet për para. Ju nuk do të fitoni. Dhe nëse humb diçka, nuk do ta marrësh përsëri. Kurseni emocionet dhe energjinë tuaj për gjëra më të mira.

Demi

Ju ndoshta do të duhet të shpenzoni më shumë para për shkak të pagesave të humbura ose detyrimeve financiare.

Binjakët

Vështirësitë e një natyre financiare (aty ku ato lindin) do të lidhen kryesisht me shpenzime të papritura për shtëpinë, fatura më të mëdha familjare, etj. Shpenzimi i mençur i buxhetit të familjes mund të shkaktojë tension në familje.

Gaforrja

Do të keni mundësi të mira financiare, por mos u ngutni të shpenzoni para që në të vërtetë do të ishte mirë të kurseni tani.

Luani

Shumë do të marrin para nga një qytet tjetër këtë muaj. Në nëntor, ju patjetër do të keni mundësinë për të ardhura shtesë, dhe për secilin prej jush burimi do të jetë i ndryshëm, por i një natyre ligjore. Sigurisht, kjo tendencë e favorshme vlen për ata prej jush që po kërkoni një mundësi të tillë me çdo kusht.

Virgjëresha

Do të ketë tension të përkohshëm rreth udhëtimit ose kostot që do të lindin rreth tij. Burrat do të planifikojnë një blerje të rëndësishme për ta dhe organizimin e mundshëm rreth saj.

Peshorja

Gjatë këtij muaji, shumë do të kenë mundësinë të gjejnë burime të reja të të ardhurave ose do të befasohen nga një fitim i papritur.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Deri më sot keni lexuar horoskopin e gabuar sepse yjet janë zhvendosur/ Kjo është shenja juaj e vërtetë e zodiakut

Akrepi

Në nëntor, shumica prej jush do të jetë në gjendje të presë para ose të fitojë nga dikush që jeton jashtë shtëpisë tuaj. Gjithashtu këtë muaj do të jeni të kënaqur me paratë në buxhetin tuaj të familjes, të cilat do të vijnë përmes një rritje në pagën e dikujt, pensionin, qiranë dhe më shumë.

Shigjetari

Do të keni probleme financiare ose do të duhet të ndihmojnë në zgjidhjen e tyre në shtëpinë e prindërve ose të afërmve. Kini kujdes se në çfarë shpenzoni paratë tuaja!

Bricjapi

Të ardhurat tuaja këtë muaj mund të rriten për sa kohë që keni dëshirën për të punuar. Do të ketë ide dhe mundësi.

Ujori

Në nëntor mund të prisni para përmes një dokumenti, përmes transferit bankar ose përmes një kontrate.Shumë prej jush do të kenë mundësinë të negociojnë një pagë më të lartë ose të bëjnë ndryshime në punën tuaj, duke krijuar kushte më të mira.Do të ketë një situatë të favorshme për ju në lidhje me zgjidhjen e një problemi financiar ose marrëdhënie të tjera të rëndësishme përmes një dokumenti.

Peshqit

Do të keni mundësi më të favorshme për të zhvilluar punët e tyre financiare. Paratë e papritura ose fitimet më të larta nuk përjashtohen nëse jeni tregtar, prodhues ose punoni në fushën e shërbimeve.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë muaji Nëntor për të dashuruarit

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë muaji Nëntor për të dashuruarit

Dashi

Dialog i hutuar, ide të paqarta, shumë ndjeshmëri nga ana juaj (dhe jo vetëm). Këto janë premisat që mund t’ju ofrojnë një periudhë jo shumë lineare për zemrën, e stisur me mendime të dyta, nervozizëm, por edhe shumë pasion, entuziazëm, erotizëm të fortë, të atyre që janë vërtet dehëse . Me pak fjalë, një gjë është krejt e sigurt: që kurrë nuk do të mërziteni!

Demi

Kohë të çuditshme me zemrën! Ndoshta sepse do t’ju duhet të përshtateni me ndryshimet e papritura dhe kjo do të krijojë një farë hutimi që në mënyrë të pashmangshme mund të ndikojë edhe në emocione . Vështirë të thuash se çfarë do të ndodhë, me Uranin në Dem shumë të stresuar nga tranzitet në Akrep. Mund të jetë koha për zgjedhje, për dashuri të mëdha ose për revolucione të mëdha. Por edhe të pasigurive, dyshimeve dhe mendimeve të dyta. Në çdo rast, dëgjoni zemrën, por vendosni edhe me kokën tuaj. Dhe jini realist, siç jeni zakonisht.

Binjakët

Nuk ka shpesh raste kur zemra, mendja dhe shqisat udhëtojnë në një harmoni të përsosur. Për këtë, duhet të shfrytëzoni mundësinë që do t’ju ofrojë një muaj i favorshëm si nëntori.Përfitoni nga ajo për të qenë të lumtur, për të bërë ato ndryshime të nevojshme për të kurorëzuar ëndrrat tuaja , për të ndërmarrë veprime për ta bërë dashurinë më dinamike dhe pasionin më të shijshëm .Një minimum angazhimi, i kombinuar me guximin dhe shkathtësinë, do të jetë i mjaftueshëm që ky muaj të jetë me të vërtetë i pari i një serie të gjatë suksesesh dashurore dhe erotike.

Gaforrja

Ju pret një periudhë mjaft e trazuar , midis emocioneve kontradiktore dhe dialogut të hutuar (si dhe ideve mjaft të mjegullta).Prandaj më mirë të qëndroni në dritare, të shmangni marrjen e vendimeve të rëndësishme për dashurinë tani dhe të përpiqeni të merrni të gjitha të mirat që do të gjeni edhe në situata komplekse. Jetoni në të tashmen, por me siguri se e nesërmja juaj do të jetë më lineare.Nga fundi i nëntorit qielli juaj përmirësohet dhe do t’ju japë ndjenja më lineare dhe të kuptueshme.

Luani

Me Marsin në Dash , pasioni dhe guximi nuk do të dështojnë kurrë.Sensual, por ndoshta pak i vrullshëm, këtë muaj do të merrni mbështetjen e Venusit që do t’ju bëjë më të ëmbël dhe të dashur.Një tranzit që do të sjellë ndjenjat më të mira dhe do të nxjerrë në pah zemrën tuaj bujare . Komunikimi do të jetë i qartë në fillim të muajit; atëherë me shumë gjasë do të duhet të përballeni me një sërë keqkuptimesh që vetëm në fund të muajit mund të destabilizojnë ndjenjat.Në këtë fazë, kujdes për ngulmimin ose do të thuash diçka të papërshtatshme.

Virgjëresha

Nëntori do t’ju ofrojë shumë përparësi për shumë zona, por ndoshta me dashuri do të ketë një krah të shkurtër . Por mos mendoni se po kaloni një periudhë të pafavorshme. Përveç se emocionet do të mungojnë, konfirmimet do të mbërrijnë vonë dhe gjithçka që ëndërroni mund të mbetet si në një harresë të pezulluar në një zonë gri dhe mjegull , duke pritur që dielli të lindë dhe të sqarojë konturet e situatave .Më në fund do të kuptoni dhe vendosni dhe do të veproni në përputhje me rrethanat.

Peshorja

LEXO EDHE:  “Piku është kaluar”/ Tomini: Parashikojmë rritje të të infektuarve nëse…

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat e yjeve për ditën e sotme

Çfarë muaji i pazakontë! Ju do të alternoni momente të një ëmbëlsie të madhe me të tjerët në të cilat do të jeni më të thartë sesa një limon i shtrydhur. Thjeshtë faji i tranzitit ambivalent që do ta gjeni duke përjetuar këtë nëntor, të cilat nëse nga njëra anë do të duan të privilegjojnë ndjenjat, nga ana tjetër me Marsin në Dash, do t’ju bëjnë të ndjeshëm dhe vërtet nervozë. Prandaj, kushtoji vëmendje asaj që thua dhe përpiqu të jesh aq diplomatik sa të pikturojnë manualet e astrologjisë.

Akrepi

Për dashurinë nuk do të jetë një nga ata qiejt e paharrueshëm. Sidoqoftë, do të jetë një kohë e shkëlqyeshme për të vendosur baza të forta , të pranoni dëshirat tuaja dhe të kuptoni sesi të bëni dashuri sa më afër ëndrrave tuaja.Transitet do të ndizen vetëm në fund të Nëntorit, por kjo nuk do të thotë që duhet të jeni të mërzitur për pjesën tjetër të muajit.Kjo do të thotë se shumë do të varen nga shkathtësia juaj, nga dëshira për pasion që digjet në zemrat tuaja dhe nga zgjedhjet tuaja. Bëni ato të duhurat!

Shigjetari

Kush e di që një pjesë e madhe e energjisë tuaj nuk buron nga dashuria! Një lumë emocionesh pozitive do të rrjedhin në zemrën tuaj dhe do t’ju japin ndjesi të thella dhe autentike. Romantik dhe mjaft i ëmbël, do të jeni edhe shumë pikant dhe i nxehtë , gjë që mund ta bëjë erotizmin shumë të shijshëm . Nëse dashuria lëngon, këtu është koha e duhur për të zgjuar shqisat dhe për t’i tundur ato me një frymë lajmi të shijshëm . Do të jeni të guximshëm, të shkathët dhe magnetik: me pak fjalë, asgjë nuk do të mungojë.

Bricjapi

Në një muaj që karakterizohet nga turbulenca dhe nervozizmi, është e vështirë që dashuria të mos përfundojë e prekur nga humori juaj. Pak nuk do të jeni në dispozicion, marrë nga mendimet tuaja, pak, megjithatë, mund të jenë edhe rrethanat që t’ju bezdisin.Bëni kujdes në rastin e fundit, sepse rrezikoni një reagim joproporcional , të diktuar më shumë nga humori dhe nervozizmi sesa nga një qëllim i vërtetë për të qenë shkatërrues.Sigurisht, ju do të dini si ta vlerësoni atë, veçanërisht nga mesi i muajit kur ngadalë situata juaj duket se po përmirësohet.

Ujori

Marsi do t’ju bëjë shumë të pasionuar, të ashpër nga jashtë por me Venusin në favor ju do të jeni të butë brenda!Me pak fjalë, ju dukeni si një reklamë të cilën shumë nuk do të presin ta shijojnë .Nëse erotizmi duket shumë i favorizuar, përveç qëndrueshmërisë së qëllimeve tuaja, të cilat mund të kenë të njëjtën lëvizje të lirë si një … Erë!Me pak fjalë, do të vëreheni, do të dalloheni dhe madje mund të argëtoheni, nëse dini të merrni çdo ngjarje lehtë dhe filozofikisht .

Peshqit

Nëntori do të jetë një periudhë e çuditshme, e pazakontë për dashurinë, në të cilën arsyet e mendjes së shëndoshë do të mbizotërojnë mbi ato të zemrës.Kjo është arsyeja pse ajo mund të jetë e çuditshme, sepse Peshqit zakonisht favorizojnë zemrën, por nga tani ju do të tregoni kujdes pasi gjithmonë përfundoni duke u zhgënjyer nga mosmirënjohesit dhe pamundësite për të dhënë dashuri te njerëzit e tjerë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE