Connect with Us

Artan Hoxha tregon çmimin/ Sa kushton një kilogram kanabis

Kronika

Artan Hoxha tregon çmimin/ Sa kushton një kilogram kanabis

Publikuar

-

Operacioni italo-shqiptar me 37 të arrestar/ Artan Hoxha zbulon si u shit politikisht

Gazetari Artan Hoxha deklaroi mbrëmjen e sotme se këtë vit kanabisi ka çmim shumë të lartë, madje më të lartë se në vitet e tjera.

Hoxha tha se në një vend në jug çmimi minimal për një kilogram kanabis ishte 1300 euro.

“Gjëja që bie shumë në sy sivjet, është fakti që kanabisi ka një çmim shumë të lartë, si asnjëherë tjetër. Unë kam rastisur në një vend në jug, minimumi që mund të gjeje kanabis aty ishte 1300 euro kilogrami dhe nëse gjeje cilësi si ajo bima që isha unë, ajo shkon 1600 euro. Fara ishte shumë e mirë. Në varësi të shërbimit që i bën bimës varet edhe sasia”, u shpreh ai në emisionin “Opinion”.

LEXO EDHE:  Makina përplas këmbësorin në Korçë/ Dërgohet me urgjencë drejt spitalit adoleshenti

Gazetari investigativ tregoi një bimë prodhon duke filluar nga 200 gramë kanabis, ndërsa zbuloi se bima me të cilën publikoi foto disa ditë më parë mund të kishte deri në 3 kilogramë kanabis.

“Bima bën nga 200 deri në 500 gramë. Këto janë bimë që japing shumë. Ajo që isha unë jepte edhe dy kile për rrënjë, edhe dega e fundit ishte sa krahu. Ato bimë shkonin edhe më shumë se 2 kilogramë, shkonin deri në 3 kilogramë, pasi ishte shumë e shëndetshme bima”, deklaroi Hoxha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Korçë, përgjaken rrugët/ Humb jetën 29 vjeçarja

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një 29 vjeçare ka  humbur jetën pas një aksidenti fatal ndodhur në Maliq të Korçës.

Sipas uniformave blu, shtetasja me iniciale Xh.H. 29 vjeç,nga fshati Shqitas, Maliq të Korçës ishte duke udhëtuar në një automjet tip Ford, që drejtohej nga shtetasi K.G. 42 vjeç.

Makina ka dalë nga rruga në segmentin Grunjas-Kakaç, dhe për pasojë ka mbetur e plagosur e reja 29 vjeçare. Ajo ka humbur jeten rrugës ndërsa po transportohej në spitalin e Tiranës. kur makinaNjoftimi i policisë:

Në vijim të informacionit paraprak datë 07.10.2021, i cili bën fjalë për një aksident rrugor, strukturat e lartpërmendura, filluan procedimin penal për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, ndaj shtetasit K. G., 42 vjeç, banues në fshatin Shqitas, Maliq, pasi në segmentin rrugor Grunjas-Kakaç, ky shtetas duke drejtuar mjetin tip “Ford”, ka dalë nga rruga dhe për pasojë kanë marrë dëmtime pasagjerja, shtetasja Xh. H., 29 vjeçe, banuese në fshatin Shqitas, Maliq, e cila gjatë transportimit për mjekim më të specializuar në Tiranë, ka ndërruar jetë, si edhe drejtuesi i mjetit K. G., i cili ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë, nën kujdesin e mjekëve./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Nuk iu bind urdhërit të policisë/ Plagoset një shqiptar në Greqi

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një ngjarje e rëndë  ka tronditur kryeqytetin grek.

Një shtetas shqiptar ka mbetur i plagosur, pasi është qëlluar nga policia rrugore.

I riu shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet I ditur, është ndaluar fillimisht nga policia në qendër të Athinës.

Policia konstatoi se makina me të cilën udhëtonte i riu, tip Peugeot, rezultoi të ishte e vjedhur.Në këtë moment shqiptari, ka shtyrë një nga oficerët e policisë dhe ka tentuar të largohej me makinën e tij.

LEXO EDHE:  A mund të ripërdoren maskat kirurgjikale? Ja çfarë thonë shkencëtarët

LEXO EDHE:  Makina përplas këmbësorin në Korçë/ Dërgohet me urgjencë drejt spitalit adoleshenti

Sipas mediave greke, policia i ka bërë thirrje të ndalojë, dhe kur ai nuk është bindur kanë qëlluar drejt tij 2 herë.

Një nga plumbat e kanë kapur të riun në këmbë duke e plagosur. Shqiptari është ndaluar dhe është dërguar në spital./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Fara është blerë në Spanjë”/ Artan Hoxha zbulon plantacionin gjigant të kannabisit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbuluar një plantacion kannabisi që ndodhet në Shqipëri.

I ftuar në emisionin Opinion, Hoxha zbulon se fara për këtë lloj të kanabissit është blerë në Spanjë.

Gazetari tregoi se ky lloj kannabisi është për tu dërguar jashtë.

Hoxha zbuloi më tej se në këtë zonë është e pamundr të shkohet pasi të dyja anët e rrugës që të çojnë në këtë vend janë të bllokuara.

LEXO EDHE:  Kthesa e motit/ Si parashikohen temperaturat nesër

LEXO EDHE:  Miratuan ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Gjiknuri: Nuk jemi aq të trashë, s’kemi bërë asnjë gabimËshtë farë që është blerë në Spanjë. Kjo është në Shqipëri, është një plantacion me kannabis, që kap vlerën e 4500 eurove. Ky është një prodhim për tu çuar jashtë.

Është e pamundr të shkosh atje pasi rruga fillon në anë të lumit ku s’ka rrugë dhe mbaron në anën tjetër që nuk ka rrugë përsëri”, ka thënë Hoxha./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE