Skandali me inceneratorët/ Basha: Mijëra euro për kompani fantazëm, përfitues dhe pronarë mediash

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, gjatë një deklarate për mediat, ditën e sotme është ndalur edhe tek koncesioni i inceneratorëve. Lulzim Basha ka theksuar se mijëra euro nga taksat e shqiptarëve po jepen për inceneratorë, që nuk ekzistojnë. Sipas tij, vetem ditet e fundit jane paguar 2 milione euro per inceneratoret ne Fier dhe … Continue reading Skandali me inceneratorët/ Basha: Mijëra euro për kompani fantazëm, përfitues dhe pronarë mediash