Sherefedin Shehu “masakron” Ramën/ Ai është një rrumpallë, mos e vrisni mendjen për gjobat

10 Tetor 2020, 13:21, Politikë CNA
Sherefedin Shehu “masakron” Ramën/ Ai është një

Eksperti i financave, dhe ish-deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu ka reaguar në lidhje me deklaratat e sotme të kryeministrit Edi Rama, i cili paralajëmroi se ata që nuk do vënë maskë, edhe në ambiente të hapura, do të ndëshkohen me gjobë.

Në një postim në rrjetet sociale, Sherefedin Shehu shkruan se Rama po tenton të na ?vërë në rrjesht për një?.

Sa i takon gjobave, ai thekson se Rama do i falë, me pretendimin se shqiptarët do ti japin një tjetër mandat në 25 prill 2021.

Gjithashtu ai thekson se Rama nuk di të bëjë shtet, por vetëm rrumpallë.

?Sot z. Rama paraljameroi se do t?ju ?ve ne rrjesht per nje? qe neser te kete mundesi qe te na thote shperndahuni dhe ne t?i themi faleminderit o Padishah.

Megjithate maskat vendosini per sigurine tuaj dhe te njerezve tuaj te dashur. Por, per gjobat qe paralajmeron z. Rama mos e vrisni mendjen. Edhe po te merrni ndonje gjobe do t?jua ?fale? ate me 1 Prill 2021 sepse e genjen mendja qe do te marre rroten per se dyti me 25 Prill.

Tani po na i heq gjobat qe na vuri ne Mars dhe Prill te ketij viti. Dhe na i vuri me ligj dhe po na i heq me vendim te tij (Qeverie) ose me “Maliq”. Sepse ai eshte edhe ligji edhe Maliqi per ne. Por ai eshte nje rrumpalle qe vetem shtet nuk di te beje dhe as qe ka ndermend qe te beje.?-shkruan Shehu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga