Connect with Us

Foto/ Silva Bino lë Spitalin Infektiv, fiton betejën me Covid-19

Kronika

Foto/ Silva Bino lë Spitalin Infektiv, fiton betejën me Covid-19

Publikuar

-

Foto/ Silva Bino lë Spitalin Infektiv, fiton betejën me Covid-19

Shefja e Shërbimit Epidemiologjik në ISHP, Silva Bino, ka lënë sot Spitalin Infektiv, pasi fitoi betejën me Covid-19.

Lajmin e mirë e ka dhënë ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu e cila ka ndarë një foto të Binos me  dr.Najada Çomo në rrjetet sociale.

Bino ka kaluar dy javë të vështira në Spitalin Infektiv, ku ishte shtruar me simptoma të rënda të koronavirusit./CNA.al

Më gëzoi pa masë lajmi i shërimit të prof. Silva Binos, gruas së fortë dhe profesionistes së rrallë, e cila sapo ka…

Gepostet von Ogerta Manastirliu am Samstag, 10. Oktober 2020

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Trupi i biznesmenit u gjet i mbuluar me zhavorr/ Dyshohet se u vra nga shoku i tij

Publikuar

-

Nga

Policia ka dalë me të dhëna zyrtare për gjetjen e trupit të pajetë të biznesmenit Ruzhdi Hoxha.

Si rezultat i kërkimeve dhe punës hetimore 10 ditore të bërë nga grupi hetimor në Sektorin për Krimet e Rënda në DVP Tiranë u bë e mundur grumbulllimi i provave për autorësinë e kësaj ngjarje dhe mesditën e djeshme si rezultat i kërkimeve, shërbimet e policisë bënë të mundur që në zonën e Dajtit të gjenin një xhup ku pas verifikimeve rezultoi se i përkiste shtetasit Ruzhdi Hoxha.

Nisur nga gjithë provat e grumbulluara, paraditen e sotme, Strukturat Hetimore të DVP Tiranë, Komisariati i Policisë Nr.4, Forcat Shqiponja, Fnsh dhe Instituti i qenëve të Policisë nën koordinimin e Depaatamentit të Policisë Kriminale dhe Departamentit për Sigurinë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit u zhvillua një operacion kërkimi masiv në të gjithë zonën e Dajtit.

Si rezultat edhe i kontrollit me qentë e gjurmës u bë e mundur që në Qafë-Mollë , mbrapa Dajtit, në një greminë, u gjet i mbuluar me zhavor e gurë trupi i pajetë i shtetasit Ruzhdi Hoxha.

LEXO EDHE:  Situata nga Covid/ Tritan Kalo: Kemi kaluar fazën kritike të pandemisë, tani duhet të ringrihemi ekonomikisht

LEXO EDHE:  Situata nga Covid në Shqipëri/ Rritet numri i infektimeve, shënohen 6 viktimaTrupi i pajetë do transportohet në morgun e spitalit për kryerjen e ekspertizës mjeko-ligjore për të përcaktuar shkakun e humbjes së jetës.

Ndërkohë, po si rezultat i punës hetimore të kryer nga Strukturat Hetimore të DVP Tiranë, është bërë e mundur zbardhja e autorësisë së kësaj ngjarje, ku dyshohet se shtetasi Fredi Rrushi , i arrestuar më datë 26 tetor 2021 nga DVP Tiranë , si person i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet ligjzbatuese italiane për veprën penale të trafikimit të narkotikëve, është autor i dyshuar i kësaj ngjarjeje.

Nën drejtimin e Prokurorisë po vijojnë veprimet hetimore për dokumentimin e plotë ligjore të kësaj ngjarje dhe të kryerjes se procedurave ligjore për ndalimin e autorit të kësaj ngjarje./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Biznesmeni u ekzekutua dhe u hodh në humnerë/ Klodiana Lala zbardh detaje nga krimi i rëndë

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

Biznesmeni Ruzhdi Hoxha, 43 vjeç, është gjetur i vrarë paraditen e sotme.

Ai kishte dy javë që ishte zhdukur dhe nuk dihej adresa  e tij.

Gazetarja Klodiana Lala ka raportuar se trupi i pajetë i 43-vjeçarit është gjetur në një humnerë në Qafë Mollë pas malit të Dajtit.

Sipas Lalës, hetuesit ndoqën itinerarin e mjetit të Rruzhdi Hoxhës.

Fillimisht është gjetur një xhup me njolla gjaku dhe nisur nga kjo provë ka vijuar kontrolli me qen të kërkimit të gjurmës, FNSH e dhjetëra forca të DVP Tiranë dhe është arritur tek trupi i viktimës.Burimet thanë se trupi i viktimës ka plagë me armë zjarri dhe dëmtime nga rrokullisja në humnerë”, është shprehur Lala.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha thirrje SPAK/ Të hetohen vetëvrasjet e pacientëve në spitalet Covid

LEXO EDHE:  Origjina e Covid/ Lindi nga natyra apo njeriu?

Denoncimi për zhdukjen e tij ishte bërë nga vëllai në komisariatin numër 5 më 24 tetor.

Gazetarja Klodiana Lala ka thënë më tej se Hoxha kishte qenë duke pirë kafe diku pranë autostradës Tiranë-Durrës pasi është telefonuar nga miku i tij Ferdinand Rrushi dhe kanë lëvizur me makinën e tij në drejtim të Zall Herrit.

Mësohet se pas denoncimit, policia ka shoqëruar mikun e tij, teksa po mbahet për llogari të drejtësisë italiane e cila kërkon për çështje droge. Rrushi ka pasur dhe takimin e fundit me 43-vjeçarin./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Krimi trondit Tiranën/ Gjendet i vrarë biznesmeni

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Gjendet i vrarë biznesmeni Ruzhdi Hoxha. Ai rezultonte i zhdukur që dy javë më parë dhe dje pasdite u gjet telefoni i tij, pranë zonës së njohur si Shkolla e Bashkuar në Tiranë.

Telefoni ka qenë i fikur, por grupi hetimor pas kërkimeve ka zbuluar vendndodhjen e tij.

Ruzhdi Hoxha, ishte zhdukur që prej datës 20 tetor, ndërsa për këtë rast ishte regjistruar edhe një procedim penal për veprën “Rrëmbim ose mbajtja peng e personit”.

Policia bëri dje të ditur se, “më datë 24.10.2021, shtetasi S. H. ka bërë kallëzim në Komisariatin e Policisë Nr.5, se më datë 20.10.2021, rreth orës 23:00, është larguar nga banesa babai i tij, shtetasi Ruzhdi Hoxha, 43 vjeç, banues në Paskuqan, dhe prej asaj kohe nuk kanë pasur më kontakt me të.

LEXO EDHE:  Nga Astrit Patozi/ Nuk na hyn në punë flamuri i partisë për Covid-19

LEXO EDHE:  Situata nga Covid në Shqipëri/ Rritet numri i infektimeve, shënohen 6 viktima“Menjëherë pas denoncimit të marrë, Sektori i Hetimit të Krimeve të Renda ndaj Jetës dhe Pronës në DVP Tiranë, në bashkëpunim me strukturat hetimore të Komisariatit të Policisë Nr.5, kanë vlerësuar maksimalisht denoncimin duke verifikuar çdo informacion dhe kanë kryer kërkime e kontrolle në ambiente e vende të ndryshme.

Veprimet procedurale shtesë i janë dërguar Prokurorisë dhe mbi bazën e tyre është regjistruar procedimi penal Nr.7713, datë 27.10.2021, për veprën penale “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit”.

Nga strukturat e DVP Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, vazhdon puna e pandërprerë për gjetjen e shtetasit Ruzhdi Hoxha, si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorëve”, thuhej në njoftimin e Policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE