Connect with Us

Makina përplaset me motorin në Durrës/ Plagoset rëndë 65-vjeçari

Kronika

Makina përplaset me motorin në Durrës/ Plagoset rëndë 65-vjeçari

Publikuar

-

Makina përplaset me motorin në Durrës/ Plagoset rëndë 65-vjeçari

Një aksident i rëndë është regjistruar mëngjesin e kësaj të premtje në Durrës.

Mësohet se një automjet tip “Ford” është përplasur me një motor. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 09:55, në lagjen nr.5.

Për pasojë i lënduar ka mbetur një 65-vjeçar, ende i paidentifkuar. Ky i fundit është dërguar në spital nën kujdesin e mjekëve. Kurse, drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e Policisë për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë në Shkodër/Dy persona rrezikojnë jetën, njëri humb gjymtyrët

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përleshje të përgjakshme në burgun grek/ Katër të dënuar masakrojnë shqiptarin

Publikuar

-

Nga

Përleshje të përgjakshme në burgun grek/ Katër të dënuar masakrojnë shqiptarin

Pesë të dënuar janë përfshirë në një përleshje të përgjakshme në burgun Domokou në Greqi.

Mediat greke raportojnë se 4 të dënuar kanë sulmuan një shqiptar, 30 vjeç me sende të forta metalike dhe shkopinj.

I riu shqiptar i dënuar me burg të përjetshëm për vrasje ka dëmtime të shumta trupore.

Gjendja e tij u agravua dhe nga spitali i Lamias u transportua për në Athinë. Aktualisht ai ndodhet në spitalin “Evangelismos” ku po trajtohet dhe është jashtë rrezikut për jetën e tij./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Makina përfundon në lumin Gjanica/ Humb jetën një person

LEXO EDHE:  Nuk është Tirana/ Zbuloni qytetin me më shumë shofere gra në Shqipëri

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati, ndërron jetë në vend

Publikuar

-

Nga

Tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati, ndërron jetë në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Lezhë ku një grua rreth 42 vjeçe, është hedhur nga kati i dytë i pallatit dhe ka ndërruar jetë në vend.

Lezhë/Informacion paraprak

Rreth orës 16:22, në lagjen “Skënderbeg”, Lezhë, shtetasja M.K., 52 vjeçe dyshohet se në kushtet e depresionit është vetëhedhur nga kati dytë i banesës duke gjetur vdekjen.

Shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje po punojnë për sqarimin e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të ngjarjes./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sekuestrohen 8 pako me heroinë/ Policia jep detaje nga operacioni antidrogë në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Kështjella”.

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të trafikimit të drogave të forta, pas një hetimi njëmujor me metoda proaktive, specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Elbasan, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan dhe në bashkëpunim me Forcën Operacionale në DVP Elbasan, zhvilluan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Kështjella”.

Si rezultat i këtij operacioni, në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji, në një furgon që transportonte lëndë drusore, që drejtohej nga shtetasi G. B., 46 vjeç, banues në Elbasan, i cili është arrestuar në flagrancë, Policia gjeti dhe sekuestroi 8 pako me lëndë narkotike të dyshuar heroinë me peshë totale 4 kilogramë e 215 gramë heroinë dhe një sasi kanabisi.

Gjithashtu, në kuadër të operacionit janë arrestuar edhe disa persona të tjerë që dyshohet se kanë lidhje me këtë veprimtari kriminale.

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë në Shkodër/Dy persona rrezikojnë jetën, njëri humb gjymtyrët

LEXO EDHE:  Makina përfundon në lumin Gjanica/ Humb jetën një person

Operacioni vijon në Elbasan dhe në disa qytete të tjera dhe në përfundim të tij policia do japë informacionin e plotë./CNA.al

LEXO TE PLOTE