Connect with Us

“I neveritshëm”/ Këlliçi: E pafalshme nëse PD vjen në pushtet e Veliaj s’përfundon pas hekurave

Politikë

“I neveritshëm”/ Këlliçi: E pafalshme nëse PD vjen në pushtet e Veliaj s’përfundon pas hekurave

Publikuar

-

Shqipëria nën ujë/ Këlliçi rikujton vitin 2004: Kryeministri socialist harbohej në buzuqe greke

Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi ka hedhur akuza të forta ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj.

Sipas tij, Veliaj bën vetëm propagandë, ndërsa shtoi se, për stafin e tij të PR-it në bashki paguhen çdo muaj rreth 80 milionë lekë.

“Nga mëngjesi në darkë nuk ka fokus punën, por montimin e kasetave brenda Kinostudios së Re që ka ngritur brenda bashkisë ku harxhohen mesatarisht rreth 80 milionë lekë në muaj për stafin e tij prej 35 personash që punojnë për PR-in e tij, i cili nuk bën asgjë tjetër veçse marketingut dhe PR-it të tij.

Nuk është i fokusuar as te zhvillimi e as te hapja e vendeve të punës. Nuk është modern të falimentosh qytetarët, nuk është moderne të jesh 100% propaganda e të mos kesh thelb”, tha Këlliçi në një intervistë për Ora News.

“Realisht i neveritshëm dhe i pabesueshëm nga asnjë qytetar tashmë”, e etiketoi Këlliçi Veliajn.

LEXO EDHE:  Personaliteti i rëndësishëm e pranon publikisht/Zgjedhjet në PD kanë qenë skandal

Kryetari i FRPD bëri edhe një premtim publik teksa tha se nëse nesër PD vjen në pushtet dhe Erion Veliaj nuk dërgohet prapa hekurave.

“Është e pafalshme, edhe për mua si politikan i brezit të ri, nëse nesër PD vjen në pushtet dhe Erion Veliaj nuk dërgohet prapa hekurave. Është një bandit, një hajdut, një mashtrues, i cili përveç të gjithave që folëm sot, është i implikuar drejtëpërdrejt në vrasjen e të riut Ardit Gjoklaj, që e dime të gjithë si e ka mbuluar atë çështje dhe duhet të vijë dita që ky njeri duhet të jape llogari një më një”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Video-Basha tallet me tropojanët/ Tropojsa e tropojse…

Publikuar

-

Nga

Video-Basha tallet me tropojanët/ Tropojsa e tropojse…

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha ka vijuar takimet në sajë të fushatës elektorale të 25 prillit.

Sot ai është ndalur në qytetin e Tropojës, ku ka ofenduar dhe është tallur rëndë me banorët e qytetit verior.

Teksa kishte hipur mbi një poltron dhe po fliste para dhjetëra militantëve të PD-së, Basha ka ofenduar vendasit duke i quajtur tropojse dhe topojsa, ndërkohë që banorëve të kësaj zone i thërrasin të gjithë tropojanë.

Kjo tregon papërgjegjshmëri nga ana e kreut të opozitës, i cili pretendon të marrë mandatin e kryeministrit dhe të drejtojë qeverinë e këtij vendi.

LEXO EDHE:  Dhunohet shefi i regjimit të burgut 313

LEXO EDHE:  Foto+video-Fytyra mashtruese e Erion Veliajt/ Rruga ku të "përpijnë" gropat dhe balta

Basha shpeshherë ka bërë gafa në daljet publike, por deklarata e sotme mund të konsiderohet si më ofenduesja për shqiptarët dhe në veçanti tropojanët./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

KQZ letër partive: Hiqni materialet propagandistike nga fasadat e ndërtesave publike

Publikuar

-

Nga

“Zgjidh, voto, vendos”/ Celibashi bën thirrjen e fortë për të rinjtë

Megjithëse legjislacioni për afishimin e materialeve propagandistike gjatë fushatës elektorale ka ndryshuar, sërish partitë politike nuk e zbatojnë atë për të cilën kanë rënë dakord.

Në një shkresë që KQZ u ka dërguar Partisë Socialiste dhe asaj Demokratike, konstaton se ato nuk e kanë zbatuar udhëzimin e Komisionerit dhe Kodin Zgjedhor, duke vendosur materiale propagandistike në ambiente publike dhe fasada godinash të cilat ligji nuk i lejon.

Për këtë arsye Komisioni qendror i zgjedhjeve u ka kërkuar dy partive te mëdha të heqin posterat apo materiale të tjera propagandistike nga ndërtesat e institucioneve publikë. Konkretisht partisë demokratike nga fasada e Universitetit Politeknik të Tiranës, dhe Partisë Socialiste nga fasada e Bashkisë Gjirokastër.

Përveç kësaj, komisioneri Celibashi ka kërkuar nga Partia Socialiste që të shmangë gjuhen denigruese ndaj kundërshtarëve, duke treguar vetëpërmbajtje gjatë dhënies së mesazheve politike./euronews

LEXO EDHE:  Jepet masa e sigurisë për vrasësin e çiftit Kosta në Gjirokastër

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e Vuçiç/ Reagon Tedi Blushi: Pas 25 prillit…

Publikuar

-

Nga

Meta pranon skandalin/ “Unë fshihem pas bojkotit të AlbControl”

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta,Tedi Blushi, ka reaguar lidhur me qëndrimet publike të Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, i cili pretendon se pas Lulzim Bashës qëndron ish-kryeministri Sali Berisha.

Blushi ka thumbuar Edi Ramën, për të cilin thotë se dihet kukull e kujt është dhe e paralajmëron se më 25 prill do të marrë gjykimin e popullit.

Zëdhënësi i Metës deklaron se marrëdhëniet midis Shqipërisë dhe Serbisë do të jenë konstruktive dhe mbi baza respekti të ndërsjellë pas zgjedhjeve parlamentare.

“Më 25 prill 2021, Ndryshimi fiton mbi dy të tretat sipas të gjitha sondazheve të besueshme, që ka Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta.

LEXO EDHE:  Problemi në PD nuk është statuti, por mënyra e drejtimit nga Basha

LEXO EDHE:  Paloka: Ndërtuesit e Ramës vjedhin paratë e qytetarëve, Ta kthejmë këtë dimër në pranverën e shpresës

Se kukull e kujt është Rama kjo dihet, ndaj më 25 prill ai do të marrë gjykimin e popullit të Shqipërisë.

Marrëdhëniet midis Shqipërisë dhe Serbisë do të jenë konstruktive dhe mbi baza respekti të ndërsjellë pas 25 prillit 2021.

Përmes Referendumit të 25 prillit dhe Triumfit të Ndryshimit, shqiptarët heqin bllokuesin e çeljes së negociatave me Bashkimin Europian.

Anëtarësimi në BE është i vetmi projekt, që kemi”, thekson Blushi./ CNA.al

“Pas Bashës qëndron Berisha”/ Vuçiç flet për zgjedhjet e 25 prillit: Po i ndjek me vëmendje

LEXO TE PLOTE