Connect with Us

Foto+video-Ilir Meta tapë përballë Fevziut, zbulohet ku dhe me kë piu/ Flet Balliu dhe zëdhënës Blushi

Satire Politike

Foto+video-Ilir Meta tapë përballë Fevziut, zbulohet ku dhe me kë piu/ Flet Balliu dhe zëdhënës Blushi

Publikuar

-

Video+foto -Ilir Meta tapë përballë Fevziut/ Flet Balliu dhe zëdhënës Blushi

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, presidenti Ilir Meta u shfaq tapë.

I dehur nga gëzimi se po shikonte Fevziun apo nga dy gjëra të mëdha që po i ndodhin, si “dashuria” për Edi Ramën dhe tradhëtia e Lulzim Bashës, Ilir Meta tregoi edhe sarajet e tij te Kodra e Diellit apo edhe në Gjirin e Lalzit.

Pas drekës me Nar Kokën dhe Blushin e tij tek lokali i Gëzimit te kashtës ne ish bllok,  Ilir floriri i është vërsulur qeverisë si kurrë me parë nga emisioni i Blendi Fevziut, ndërsa ky i fundit po dehej gjatë intervistës nga avujt e Likes.

Për këtë situatë ka pasur edhe reagime të forta.

I pyetur për dehjen e presidentit Meta, gazetari Balliu tha se problemi i vërtertë i presidentit është tradhëtia që i ka bërë “gruaja”.

“Kur të tradhëton gruaja, ose do ta rrahësh, ose do ta divorcosh, ose do dehesh, ose do të vesh të ankohesh tek babai i gruas, për nusen”. Ilir Meta ka zgjedhur të pije dhe të shkojë tek “vjehrri” të qajë hallet.

Kjo është e vërteta e tradhëtisë së Lulzim Bashës, ndaj Metës sipas Balliut.

Por, një version tjetër ka pasur zëdhënës Blushi, për presidentin tonë. Ai ka mohuar që presidenti të jetë dehur për tradhëtinë e “gruas” së tij, Lulit të Republikës së re dhe ka theksuar se presidenti gjithçka e ka bërë nga lumturia, nga rikthimi i “dashurisë” së tij të vjetër, Edi Ramës.

“Dashuritë e mëdha, kanë edhe rikthime të mëdha, Ndaj dhe presidenti nuk ka sesi të mos e përjetojë këtë rikthim të madh”, saktësoi postuesi i statuseve t të Likes në fb.

LEXO EDHE:  Rama jep 15 milion euro pa tender, për firmën pranë Lulzim Bashës

Ndodhi dehja dje nga dashuria apo nga tradhëtia, kjo mbetet për t’u sqaruar nga Ilir Meta, në emisionet e ardhshme televizive.

Për të qarë dhe për të qeshur./ CNA.al


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

  1. goni

    9 Tetor, 2020 at 2:42 pm

    😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

Satirë për të mos u humbur/ Ç’do thonë për Ramën një ditë pas 25 prillit

Publikuar

-

Nga

Nga Agim Xhafka

Majko:- Më budalla nuk kisha ndeshur në jetën time. Ndaj i hapa rrugë kaq vjet.

Braçe:- Në asnjë mbledhje qeverie nuk mori pjesë. Se s’ia kishte haberin.

Shalsi:- Nuk vodhi me lezet siç premtuam.

Spiropali:- Skënderbeut ky t’i hajë kakën. As kalit nuk iu afrua.

Ulsiu:- Për pak morëm me qafë dhe Metën.

Ulqini:– Nuk më la të flisja njëherë pa do ia qr.

Ruçi:– Më vuri kryetar parlamenti pa më pyetur. Arrogant dhe i trashë.

Xhaçka:- Shyqyr që u prishën radarët se çdo dy minuta fiki, fiki më thosh.

Xhafaj:– Aq drogë sa kishte Surreli nuk kishte as Durrësi dhe as Vlora së bashku.

Tualeti:- Më detyroi 6 vjet që në 5 fjalë të thoja 6 gënjeshtra.

LEXO EDHE:  Lulzim Basha pazar me Veliajn për kullat e betonit në Tiranë

LEXO EDHE:  Meta: Të nxisim investimet private/ Zgjedhjet në parti, proces transparent

Gjiknuri:– Burrë legen, vetë na thosh vidhni vota, pastaj na inçizonte dhe ia çonte kasetat prokurorisë.

Fino:– M’u fry barku nga mashtrimet e tij.

Veliaj:- Na e mbushi Tiranën me kulla. Ec e prishi tani.

Lleshi:– Hidhu gaz helmues fëmijëve, më urdhëronte.

Balluku:– Shyqyr që theu qafën se në burg do përfundonim si parti.

Lame:– Donte të merrte edhe tapitë e tokave të Strugës. Budalla i lindur.

Top-Channel:- Theu qafën kryeministri më i paaftë dhe mashtruesi më i madh.

Klan:– Nga tani Shqipëria merr frymë lirisht.

Lorenci:- Një bq më pak.

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

“Amerikani i “marrë” në Golem”/ Mitro Çela rrëfen historinë e padëgjuar

Publikuar

-

Nga

Amerikani i “marrë” në Golem/ Mitro Çela rrëfen historinë e padëgjuar

Në Golem është një shkollë. Teknike. E lashtë me një histori amerikane.

Themelet e shkollës i hapi një amerikan: Charles Telford Erikson.

Në vitin 1908 Erikson erdhi në Tiranë. Turqit e përzunë në Elbasan. Bashkë me gruan dhe katër fëmijë. Ishte misionar i fesë protestante-evangjelist.

Zuri miqësi me Lef Nosin, Aqif Pashë Elbasanin.

Në vitin 1910 e përzuri nga Elbasani. U vendos në Manastir.

U kthye në Elbasan. Përsëri, person i pa dëshëruar, nga ushtria sërbe.

Në vitin 1919 shkoi në Koferencën e Paqes në Paris. Avokat i Shqipërisë tek Presidenti Willson. Delegat i “Vatrës” në SHBA.

Në vitin 1920 hapi dy shkolla për vajza: Në Tiranë dhe në Kavajë.

-Në vitin 1924 më ftoi Ahmet Zogu në vilën e tij në Durrës.-Kujton amerikani.- Më tha:

-Cilën shkollë do të hapësh tani?

-Institutin shqiptaro-amerikan për agrikulturë. Në Golem.

-Pse në Golem?-Pyeti Zogu.-

-Golemi është në qëndër: Tirana-Durrësi-Kavaja.- Karshi deti. Porti. Ka klimë dhe tokë të bekuar nga perëndia!

LEXO EDHE:  Konferenca e BSH/ Meta: Mangësi te modeli i rritjes ekonomike

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë/ Rama mbron të arratisurin nga Greqia, ja pse “kyç” gojën

Në vitin 1926 u hap shkolla. Një pjesë të fondeve i dhuroi Presidenti amerikan. Gjeti 5-6 mësues amerikanë.

Shkolla kishte një fermë me 300 ha tokë. Dy traktorë. Makina korrëse. Në atë kohë ne fushat e Shqipërisë “sundonte” parmënda?!

Në vitin 1927 Erikson mbajti një fjalim me nxënësit dhe mësuesit:

-Çdo punë e nisur, duhet të ketë një ide. Shkolla jonë e ka idenë e saj:

-Të mësoni të mbani mirë shtëpinë tuaj! Përparimi i një kombi, nis nga lulëzimi i çdo shtëpie!

Po fati i shkollës?

Erdhi fashizmi.

Shkolla ndryshoi tabelën: “Arnaldo Musolini”. Ruajti përmbajtjen.

Erdhi komunizmi: shkolla e ruajti emrin e mirë.

Erdhi demokracia: shkollës ju vu kazma?!

Vjet qeveria dha 250 milionë lekë. U bë shkolla. Tërmeti rrënoi konviktin e rrënuar. Po bëhet ndërtesë e re. Në dilemë pronësia për tokën.

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Foto-Afera 400 milionë euro e inceneratorëve “çmend” Ramën/ Shpërthejnë memet në rrjet  

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama është shfaqur mbrëmë në emisionin “Opinion”, ku ka tentuar të mbrojë aferën 400 milionë euro të koncesionit të inceneratorëve.

Por ndërsa Rama bënte avokatinë e një afere koruptive, për të cilën CAN.al ka publikuar një dosje të plotë investigative, me fakte dhe dokumente, ka pasur edhe një përplasje të fortë me gazetarët.

LEXO EDHE:  Lulzim Basha pazar me Veliajn për kullat e betonit në Tiranë

LEXO EDHE:  Shehi zbulon “planin” e Ramës për zgjedhjet e 2021/ Me çfarë do të financohen

Për më tepër, Rama “haroi” distancimin social, maskën, pandeminë dhe I shpërtheu pranë fytyrës gazetarit Robert Rakipllari.

“Tërbimi” i Ramës gjatë këtij emisioni ka bërë që rrjetet sociale të shpërthejnë në ironi.

Ndiqni më poshtë disa prej memeve më pikante:/ CNA.al

LEXO TE PLOTE