Connect with Us

Tërmet në Gjirin e Lalzit/ Ministria e Mbrojtjes jep detajet: U pasua nga 42 pasgoditje

Kronika

Tërmet në Gjirin e Lalzit/ Ministria e Mbrojtjes jep detajet: U pasua nga 42 pasgoditje

Publikuar

-

Toka nuk gjen qetësi/ Lëkundet sërish Shqipëria

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë detaje në lidhje me tërmetin me mangitudë 4.0 të shkallës rather, që goditi pak pas mesnate vendin tonë.

Sipas ministrisë tërmeti u regjistrua në orën 00:13, ndërsa epiqendra ka qenë deti Adriatik, pranë Gjirit të Lalzit.

Gjithashtu raportohet se nuk ka pasur dëme nga ky tërmet.

“Ne orën 00:13 eshte regjistruar nje termet me madhesi 4.0 ne det, perballe Gjirit te Lalzit. Eshte pasuar nga 42 pasgoditje, me e madhja 3.5. Nuk raportohen deme.”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Digjet një banesë në mes të Korçës/ Tre zjarrfikëse në luftë me flakët

Publikuar

-

Nga

Shkrumbohet nga flakët vila 3-katëshe në Fier

Një shtëpi private në Korçë është përfshirë mbrëmjen e sotme nga flakët.

Mësohet se banesa dy-katëshe ndodhet në afërsi të Muzeut Arkeologjik, pas Katedrales së qytetit.

Nga informacionet paraprake, raportohet se flakët kanë mbuluar banesën, ndërsa nuk dihet nëse ka persona të lënduar.

Dyshohet se banesa ka shpërthyer në flakë për shkak të pakujdesisë, ndërsa në vendngjarje kanë shkuar tre zjarrfikëse, të cilat po luftojnë me flakët.

LEXO EDHE:  Bilanci i dëmeve nga tërmeti/ Voda: 1735 banesa të pabanueshme, ja sa do të shemben

LEXO EDHE:  Nga Andi Përmeti/ Tre kulmet e 2019 dhe tre sfidat e 2020

Sakaq, pritet që policia të hedhë më shumë dritë mbi ngjarjen./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Mbyllet një shkollë 9-vjeçare në Sarandë/ Një pjesë e stafit e infektuar me Covid-19

Publikuar

-

Nga

Mbyllet një shkollë 9-vjeçare në Sarandë/ Një pjesë e stafit e infektuar me Covid-19

Covid-19 është përhapur masivisht edhe në shkolla, duke bërë që disa prej tyre të mbyllen.

Mësohet se sot është vendosur të mbyllet edhe shkolla 9-vjeçare ‘9 Tetori’ në Sarandë.

Raportohet se mbyllja e shkollës ka ardhur pas rasteve të shumta me COVID-19.

Nga informacionet paraprake, bëhet me dije se deri tani në këtë shkollë janë infektuar 5 mësues, një sanitare dhe një roje./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Të shtëna me armë në Vlorë/ Ngrihet policia në këmbë

Publikuar

-

Nga

Të shtëna me armë në Vlorë/ Ngrihet policia në këmbë

Disa të shtëna me armë janë regjistruar rreth 30 minuta më parë tek ‘Ura e Mifolit’ në Vlorë.

Nga informacionet paraprake, raportohet se të shtënat janë dëgjuar në Vlorë dhe në Fier.

Policitë e dy qyteteve kanë ngritur pika kontrolli në disa vende dhe po krehin zonën përreth.

Ende nuk bëhen me dije shkaqet dhe rrethanat e këtyre të shtënave që kanë alarmuar policinë dhe e kanë ngritur atë në këmbë.

LEXO EDHE:  Video/ Komuniteti shqiptaro-amerikan në Michigan lutet për jetët e humbura nga tërmeti

LEXO EDHE:  Zgjerimi detar i Greqisë/ Rama tregon dy telefonatat me kryeministrin grek

Blutë raportojnë se akomka nuk e kanë identifikuar me saktësi se nga kanë ardhur këto të shtëna, që dyshohet të kenë qenë tek ‘Ura e Bifolit’. Ndërkaq, pritet që policia të hedhë dritë mbi ngjarjen./ CNA.al

LEXO TE PLOTE