LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Skandal/ Meta del i dehur në Opinion

8 Tetor 2020, 19:31, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta është shfaqur sot në ekran ndryshe nga sa jemi mësuar ta shohim herët e tjera.

Në një intervistë me gazetarin Blendi Fevziu, Meta është i dehur dhe kjo duket mjaft qartë nga gjuha dhe mënyra sesi artikulon. Gjatë intervistës, Metës i është marrë shpesh goja ndërsa ka pirë ujë me dhjetëra herë.

Në një moment Meta ?humbi kontrollin? pasi edhe uji që konsumonte u derdh.

Kjo intervistë nuk ngjan si e tillë pasi presidenti e ka kthyer si një muhabet klubi duke mos e lënë gazetarin ta pyese ndërsa ja ka ndërprerë shumë herë fjalën.

Shpesh herë flet pëçart, e pyet Fevziu për Ramen dhe opozitën Likja flet për jonxhën dhe futbollin. Meta kalonte nga një temë në tjetrën duke mos u kuptuar se çfarë donte të thonte.

Siç duket Meta ka rrakëllyer ca gota verë ose raki, pasi  ka ngrenë një drekë të gjatë me Fahri Balliun, duke tentuar te zgjidhe hallin e Klevisit./CNA.al

Lajmet e fundit nga