Connect with Us

Pas gjetjes së trupave pajetë të dy të rinjve/ Policia djeg parcelat me kanabis

Kronika

Pas gjetjes së trupave pajetë të dy të rinjve/ Policia djeg parcelat me kanabis

Publikuar

-

Pas gjetjes së trupave pajetë të dy të rinjve/ Policia djeg parcelat me kanabis

Vetëm pak pasi u gjetën trupat e pajetë të Klement Pepajt dhe Vilson Çutajt në Malësinë e Madhe, policia ka nisur një aksion për të shkatërruar parcelat me kanabis sativa.

Mësohet se policia i ka vënë flakën parcelave që u dyshohet se u bënë mollë sherri për këtë ngjarje të rëndë.

Ndërkohë, kujtojmë se viktimat u gjetën gjatë kërkimeve në zonën e pyllëzuar të Rrencit, që ndodhet rreth 3 orë në këmbë nga fshati Vrith.

Vendi i krimit ndodhet rreth 250 metra larg parcelës me hashash që dyshohet të jetë bërë shkak i sherrit mes 3 personave.

LEXO EDHE:  Policët grushta më qytetarët në Fier/ Qellojnë me armë mbi një mjet

Po ashtu mësohet se trupat nuk ishin fshehur apo mbuluar, ndërsa janë qëlluar nga një distancë e afërt me automatik pak metra larg njëri tjetrit.

Dyshohet se të dy rinjtë janë vrarë me armë nga kushëriri i tyre, Danjel Pepaj, pasi ky i fundit i akuzonte për humbjen e një sasie kanabisi./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Tentoi të futet në parakalim/ Përplasen dy automjete në Lezhë, tre të plagosur

Publikuar

-

Nga

Tentoi të futet në parakalim/ Përplasen dy automjet në Leshë, tre të plagosur

Një aksident rrugor është regjistruar në aksin Milot-Lezhë.

Një automjet tip “Benz” ndërsa lëvizte me shpejtësi ka tentuar të kryejë një parakalim e për pasojë ka dalë nga rruga dhe është përplasur me 2 automjete të tjera që ishin të parkuar në sheshin e një lokali.

Për pasojë 3 persona kanë mbetur të plagosur, ku njeri në ndodhet në gjendje më të rëndë.

“Në aksin rrugor Lezhë-Mamurras ,në afërsi të një kompleksi mjeti tip ” Audi” me drejtues shtetasin E.N.,është përplasur me mjetin me drejtues shtetasin R.N., ku si pasojë e përplasjes kanë goditur dhe 3 mjete të parkuara në anë të rrugës.  Nuk ka persona të dëmtuar, por vetëm dëme  materiale. Drejtuesit e mjeteve, shtetasit E.N. dhe R.N.,janë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.  Grupi hetimor në vendngjarje punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Video/ Polici parandalon vrasjen në Tiranë, si nisi konflikti në rrugë

Publikuar

-

Nga

Video/ Polici parandalon vrasjen në Tiranë, si nisi konflikti në rrugë

Një ngjarje kriminale është parandaluar pasditen e sotme në Tiranë në bulevardin “Migjeni” në Yzberisht.

Dy persona janë përleshur me grushta pasditen e sotme në Tiranë por situata ka agravuar dhe njëri nga personat ka marrë makinën dhe ka goditur me të automjetin e personit tjetër.

Situata e nxehtë, është zgjidhur falë një agjenti policie, që është ndodhur krejt rastësisht në vendngjarje.

Në pamjet filmike duket efektivi i policisë që ka parë të gjithë situatën, përplasjen fizike dhe më pas përplasjen e dy automjeteve, ku personi me bluzë të kuqe në mënyrë të vazhdueshme ka dashur ta godasë me makinën personin tjetër.

Pikërisht ky është momenti kur punonjësi i policisë i veshur civil, ka nxjerrë armën e shërbimit dhe ka ndërhyrë menjëherë me qëllim neutralizimin dhe arrestimin e tij.

LEXO EDHE:  Çfarë fshihet pas arrestimit të Çilit?/ Preç Zogaj ngre pikëpyetjet

LEXO EDHE:  Çfarë fshihet pas arrestimit të Çilit?/ Preç Zogaj ngre pikëpyetjet

Punonjësi i policisë ka kërkuar që ta ulë në tokë, por personi me bluzë të kuqe nuk i është bindur, derisa në vendngjarje kanë shkuar punonjës të tjerë të policisë, të cilët kanë arritur t’i vendosin prangat.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksidenti në Bulqizë/ Humb jetën fëmija në spital vajza, e ëma në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Nga

E rënAksidenti në Bulqizë/ Humb jetën fëmija në spital vajza, e ëma në gjendje të rëndëë në Korçë/ Gjendet i pajetë në banesë 70 vjeçari, dyshimet e para

Ka ndërruar jetë në spital vajza 10-vjeçare e cila u godit nga një automjet bashkë me të ëmën pasditen e sotme në Bulqizë.

Ndërkohë që mësohet se gruaja e aksidentuar është në luftë me jetën, teksa nuk është transportuar ende në Tiranë për mjekim të specializuar.

Ngjarja ka ndodhur në brendësi të lagjes në qytetin e ri të Bulqizës.

LEXO EDHE:  Shpërthimi që tronditi Vlorën/ Zbardhen pistat ku po heton Policia

LEXO EDHE:  Topalli kritikon sërish Bashën/ Largimi nga Parlamenti tregon frikë

Shoferi që ka përplasur gruan dhe vajzën është identifikuar si Zenel Shyti./CNA.al

LEXO TE PLOTE