Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimet e astrologut për secilën shenjë

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimet e astrologut për secilën shenjë

Publikuar

-

Horoskopi i fundjavës/ Parashikimi i astrologut për dashurinë dhe punën

Dashi

Ditën e sotme do të përjetoni tensione të vogla në punë dhe marrëdhëniet ndërpersonale . Këto janë ditë më të rëndësishme për ndjenjat dhe në këtë moment shumë po përpiqen të rregullojnë një lot në dashuri. Jo të gjithë arritën të rikuperonin qetësinë, duke pasur parasysh se kishte tensione dhe probleme të rëndësishme. Ata që kanë mbyllur një histori tani shohin përpara. Ju po kërkoni horizonte të reja.

Demi

Vazhdoni këtë energji të shkëlqyeshme që nuk duhet harxhuar. Të kesh forcë nuk do të thotë automatikisht të jesh i suksesshëm, por do të thotë që dyert hapen që të mos duhet të mbyllesh në shtëpi. Yjet janë gjithashtu të mbrojtur për ndjenjat : dikush do të jetë në gjendje të zbulojë ose rizbulojë një dashuri, të ringjallë pasionet e tyre.

Binjakët

Shqetësimet për palestrën dhe punën nuk janë zhdukur plotësisht , por në përgjithësi në këtë moment ju jeni duke bërë shumë gjëra ose ndoshta keni disa probleme më shumë. Ndoshta në fushën profesionale duhet të rindërtojmë veten . Në këtë periudhë, edhe dashuria bëhet problematike, veçanërisht nëse keni një person pranë jush që duket më i largët.

Gaforrja

Ju jeni duke rivlerësuar çështjet e dashurisë në lidhje me punën dhe çështjet praktike. Këto janë ditë të veçanta: është e qartë se në një gjendje të tillë jeni duke kërkuar njerëz të vërtetë, pozitivë dhe ju largoheni nga marrëdhëniet sterile, të padobishme. Nëse dashuria është e drejtë, ajo mund të tregojë anën e saj më të mirë deri në fund të muajit.

Luani

Këto ditë ju jeni duke pritur për lajme ose konfirmime që gjithashtu mund të mbërrijnë në javët e ardhshme. Për ata që kanë bërë kërkesa të caktuara në të kaluarën, një propozim në lidhje me një punë të përhershme mund të mbërrijë . Disa situata nuk do të zhbllokohen para ditës së 15-të sipas astrologut, kështu që tani është e kotë të detyroni dorën tuaj.

Virgjëresha

Në këtë të Mërkurë jeni më nervozë. Ju pëlqen të keni gjithçka nën kontroll, por tani në mënyrë të pashmangshme duhet të keni të bëni me njerëz të caktuar që zhvendosin disa nga siguritë tuaja. Këshilla e astrologut është të bëni gjithçka me shumë qetësi. Nuk është një periudhë e keqe, por padyshim që jeni nën ton në nivelin fizik. Mundohuni të qëndroni të qetë.

Peshorja

Për disa ditë ju keni qenë pak i lodhur dhe vuani nga shqetësime të vogla personale në stomak. Deri të Premten, dashuria mund të kthehet në protagonist pas stuhisë që ndodhi gushtin e kaluar. Kushdo që është në ekuilibër midis dy historive do të duhet të bëjë një zgjedhje . Situata ekonomike është gjithmonë pak problematike.

LEXO EDHE:  Mot i vranët dhe shira/ Parashikimi i motit për sot

Akrepi

Në këtë të Mërkurë ju jeni akoma shumë i fortë . Disa marrëdhënie romantike duken pak në çrregullim. Edhe çiftet më të forta kanë diskutuar se si të planifikojnë ditët e ardhshme, megjithatë do të ketë dëshirë për të zgjidhur disa probleme. Nuk do të jetë e vështirë të biesh dakord. Prisni para se të bëni zgjedhje të rrezikshme. Ka disa vonesa në takime, por në përgjithësi dita mbetet aktive.

Shigjetari

Kriza që po përjetoni nuk ndikon në marrëdhëniet e gjata, edhe nëse do të ketë diskutime mbi çështjet e parave. Ndoshta për arsye pune disa çifte janë larg; në këtë kohë ju do të donit më shumë garanci në fushën profesionale por nuk ka. Ekzistojnë edhe probleme personale për tu zgjidhur. Marrëdhëniet më të rënda janë ato me shenjat që ju qëndrojnë përpara: Dashi, Luani dhe Ujori. E shtuna dhe e diela do të kenë nevojë për pak vëmendje, do të jenë ditë që do të provojnë ndjenjat.

Bricjapi

Shumë prej jush urrejnë të bëjnë të njëjtën gjë gjatë gjithë kohës, ata duan të përtërijnë. Mundohuni të jeni të kujdesshëm sepse këto janë ditë të veçanta, veçanërisht për ata që duhet të bëjnë një zgjedhje në punë: mund të keni disa garanci më shumë. Të tjerët janë më të mbërthyer, por së shpejti do të kenë lajme. Në përgjithësi sot do të jetë shumë aktive.

Ujori

Në këtë të Mërkurë jeni shtangur . Kjo Hënë e kundërt mbart disa mendime të çuditshme. Situata e tensionuar në vendin e punës, disa përgjigje që nuk mbërrijnë, shumë gjëra për të bërë. Çdo gjë përfshin reflektim dhe çon në një ditë stresuese. Mundohuni të jeni të kujdesshëm, madje mund të mos ndiheni në formë të përsosur.

Peshqit

Këtë të Mërkurë ka të ngjarë të jeni mjaft i trazuar. Në dashuri dhe në marrëdhëniet afatgjata ka një problem; i cili është vetëm mendon për një person të largët. Kjo është koha më e mirë për të kuptuar se çfarë doni dhe për të imponuar atë që dëshironi të bëni tek të tjerët. Nga pikëpamja sentimentale, ky është një moment reflektimi , veçanërisht nëse ka dy histori në diskutim ose nëse ka pasur ndonjë mosmarrëveshje në të kaluarën e afërt./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 27 janar 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 13 janar 2021

Dashi

21 Mars – 19 Prill
Do të ndjeni pak ankth dhe do të ndiheni të zhytur në dyshime dhe frikë. Mundohuni të relaksoheni. Në punë, krijoni hapësirë ​​për projekte të reja vetëm nëse ato nuk janë shumë të shtrenjta.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Thjesht lereni gjithçka të lirë në dashuri. Këshilla është të mendosh vetëm për të tashmen dhe as për të kaluarën dhe as për të ardhmen. Në punë, shmangni marrjen e vendimeve të nxituara.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Do të jetë një ditë pozitive: pranoni të gjitha ftesat që do t’ju ofrohen pasi ato mund të fshehin surpriza të këndshme. Diçka ka ndryshuar për mirë në jetën tuaj personale. Në punë mund të hakmerreni.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Dashuria do të nxitet dhe do të ketë shumë pasion në ajër. Nga ana tjetër, pengesat në punë do të jenë të pranishme.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Do të jetë një ditë disi e qetësuar: ndiheni të stresuar dhe nuk do të mund të duroni asgjë. Sa i përket punës, mund të gjeni zgjidhje deri në fund të muajit.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Do të keni disa dyshime në dashuri për shkak të Hënës disonante. Për sa i përket punës, përpiquni të bëni vetëm gjërat thelbësore, të shtyni çdo marrëveshje. Mundohuni të relaksoheni.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Dduhet të keni kujdes se çfarë thoni, edhe nëse e thoni me shaka, sepse dikush me të vërtetë mund t’a marrë seriozisht dhe të ofendohet. Në dashuri, ka ardhur koha të sqarohen, ndërsa në punë mund të lindin disa polemika.

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për çiftet dhe beqarët

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për çiftet dhe beqarët

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Mundohuni të jeni më optimistë dhe t’i merrni gjërat më lehtë, madje edhe në dashuri, veçanërisht nëse sapo keni dalë nga një ndarje. Në punë, një projekt ka nevojë për një rishikim.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do të jetë një ditë pozitive për ju, në të cilën mund të zgjidhni disa probleme edhe në dashuri. Në fushën profesionale, ka çështje që duhet të monitorohen më me kujdes.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Do të jetë një ditë nervoze prandaj përpiquni të jeni më pak të zemëruar, veçanërisht në dashuri. Edhe në punë, nervozizmi mund të ndihej.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Gjëra të mira në lidhje me dashurinë falë ndikimit të Mërkurit. Ka pak lodhje në punë, disa vonesa mund t’ju ​​bëjnë të ndiheni të pakët me frymë.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Në dashuri është një ditë pozitive falë ndikimit të Hënës dhe Venusit, të cilat ju dhurojnë emocione të bukura. Kur bëhet fjalë për punë afatshkurtër, ju mund të dëshironi të bëni disa zgjedhje të rëndësishme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Komplimenti më i bukur që mund ti bëni çdo shenje të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Komplimenti më i bukur që mund ti bëni çdo shenje të horoskopit

Dashi

“Të shoh vetëm ty”

Dashi ka vullnet të fortë,  është trim dhe konkurrues. Ata posedojnë cilësi heroike ”. Kjo është arsyeja pse të qenit figura model për të tjerët është kaq e rëndësishme për Dashin.

Demi

“Unë e di që gjithmonë mund të besoj te ti.”

“Demi është i sinqertë dhe i besueshëm”, thotë Backe. Kjo është arsyeja pse nëse vërtet dëshironi të komplimentoni natyrën e një Demi, tregojini ata se sa e vlerësoni.

Binjakët

“Të jesh me ty është gjithmonë emocionuese.”

Binjakët janë gjithmonë në ndryshim dhe gjithmonë në lëvizje. “Ata duhet të stimulohen vazhdimisht intelektualisht dhe të bëjnë diçka”, shpjegon Backe.

Gaforrja

Ndihem mirë me ty.

Ata krenohen me jetën në shtëpi dhe familjen. Përpiqen që të dashurit e tyre të ndihen të sigurt.

Luani

“Unë e admiroj besimin tuaj”.

Shumë prej nesh kanë mungesë të besimit që na nevojitet, ndërsa disa njerëz kanë pak shumë. Luanët janë të shkëlqyeshëm në lëshimin e besimit pa u parë si arrogantë. “Ata janë udhëheqës të pavarur, me vullnet të fortë dhe të mirë”, shpjegon Backe.

Virgjëresha

“Ju jeni aq i mirë në leximin e njerëzve.”

Ka shumë mënyra për të komplimentuar një Virgjëreshë sepse ata duan të jenë të shkëlqyeshëm në gjithçka.

Peshorja

“Më bën një person më të mirë.”

Në astrologjinë perëndimore, Peshoret njihen si ndërmjetësuesit e mëdhenj. Ata qëndrojnë për ekuilibër dhe drejtësi dhe priren të kenë përgjigjen më të mirë për pothuajse çdo problem.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Akrepi

“Personaliteti juaj është magnetik.” Akrepat përshkruhen nga Backe si ” kuriozë dhe misteriozë”. Nuk ka asnjë shenjë të zodiakut aq joshëse sa kjo. Ekziston diçka e paditur për Akrepin – e cila është ajo që e bën kaq intriguese bashkëveprimin me të.

Shigjetari

“Me ty kaloj gjithmonë momente të mira.”

Shigjetari është jashtëzakonisht popullor midis shenjave të tjera. Shumica e njerëzve tërhiqen natyrshëm nga sjellja e tyre argëtuese dhe e butë.

Bricjapi

“Mund të mbështetem gjithnjë tek ju.” Bricjapët janë ambiciozë dhe të vendosur. Atyre u pëlqen të jenë në orar. Për këto arsye, nëse doni që një punë të bëhet mirë, nxirrni një Bricjap për ta bërë atë.

Ujori

“Më pëlqen një njeri si ty.” Kjo frazë është një fakt, aq edhe një kompliment. ” Ujorët janë pionierë”, thotë Backe. “Ata mendojnë jashtë kutisë dhe e duan lirinë e tyre.” Çdo Ujor ka mënyrën e vet të shikimit dhe bashkëveprimit me botën.

Peshqit

“Ju gjithmonë dini saktësisht se çfarë të thoni.”

Peshqit janë shenja më emocionuese. Ata janë të mëshirshëm, krijues dhe intuitivë. Ata bëjnë rolin e terapistit, artistit, psikologut. Një njeri që i përket kësaj shenje do të jetë dëgjuesi më i mirë që njihni, dhe më i miri në dhënien e këshillave./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e martë për shenjat?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e martë për shenjat?

Dashi

Sot jeni shumë i zhytur në mendime dhe nervoz për shkak të Hënës së kundërt. Nuk përjashtohet që në dy ditët e ardhshme të duhet të merreni me njerëz që kanë krijuar probleme në të kaluarën. Meqenëse jeni shumë instiktiv, rreziku për 48 orët e ardhshme është që do të doni të bëni biseda që prej kohësh po i mendoni. Vëmendje rekomandohet gjithashtu në një nivel sentimental!

Demi

Shfletimi nga shikimi duket të jetë gjëja më e mirë për të bërë , sepse nëse përpiqeni të kuptoni se çfarë do të bëni në maj në këtë kohë, ndoshta do të gjeni vetëm një boshllëk ose pikëpyetje të madhe. Në këto momente të veçanta, dashuria mund të jetë e dobishme : ky fund janar ndihmon çiftet që duan të sqarojnë ndonjë keqkuptim.

Binjakët

Midis ditës së sotme dhe të nesërme do të ishte e rëndësishme të përpiqesh të mos harxhosh para, por nuk përjashtohet që ka ndonjë shpenzim më shumë ose diçka për të riparuar. Ju jeni në një gjendje disi të veçantë, por në shkurt do të jetë e vështirë që të mos ndodhë diçka më shumë: ose ka ndonjë lajm të mirë gjatë rrugës ose më në fund do të jeni në gjendje të dilni nga një situatë konflikti. Sigurisht, nëse financat tuaja bazohen në ndihmën e partnerëve dhe bashkëpunëtorëve, atëherë do t’ju duhet të rishikoni disa llogari të papaguara.

Gaforrja

Me Hënën në shenjën tuaj të zodiakut , dita e sotme mund t’ju bëjë pak emocionues dhe të prekshëm . Mes ditës së sotme dhe të nesërme mund të humbisni durimin! Prandaj është e rëndësishme të kuptoni se cilët janë njerëzit që mund t’ju japin komplikime. Këshilla për ju për 48 orët e ardhshme është të bëni atë që është rreptësisht e nevojshme edhe në dashuri .

Luani

Disa marrëdhënie do të përcaktohen më mirë këtë javë . Deri më 20 shkurt do të jeni protagonistët e ndryshimeve të mëdha: mund të lini një pozicion, ta ndryshoni ose të ndryshoni marrëdhëniet me disa anëtarë! 2021 është një vit disi i lodhshëm në fillim, nëse jo plotësisht negativ, por është e qartë se kur duhet të vendosni shumë marrëdhënie në rregull, ndihet një agjitacion i caktuar .

Virgjeresha

Ju mund të kapërceni disa sfida kryesore tani , por në një nivel fizik sot nuk duket plotësisht bindëse. Aftësia juaj për të vepruar mund të shqetësojë disa, por për fat të mirë ju jeni njerëz që shkojnë sipas mënyrës së tyre dhe nuk ka gjasa të ndikohen nga njerëz negativë. Sidoqoftë, këshilla e horoskopit e Paolo Fox është që të jeni shumë të kujdesshëm.

Peshorja

LEXO EDHE:  Sipas shenjës së horoskopit/Cili është guri juaj fatsjellës?

LEXO EDHE:  Deri më sot keni lexuar horoskopin e gabuar sepse yjet janë zhvendosur/ Kjo është shenja juaj e vërtetë e zodiakut

Në këtë periudhë i vetmi rrezik është ai i dëshirës për të kryer projekte dhe situata që nuk kanë arsye të ekzistojnë. Shkurti është një muaj i shtysave të mëdha: për shumë njerëz ai gjithashtu mund të përfaqësojë një element të fuqisë dhe energjisë.

Akrepi

Ju ndjeni energjinë e mirë të Hënës , e cila megjithatë nuk ndihmon për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Në të vërtetë ka shumë Akrepë që janë prapa orarit, veçanërisht ata që kanë nevojë të japin diçka ose të zgjidhin një problem. Çdo ditë ka një vështirësi që nuk të lejon të kuptosh atë që ke në mendje.

Shigjetari

Ne duhet të përfitojmë nga kjo dozë e madhe e krijimtarisë që është sinonim i suksesit, veçanërisht midis të enjtes dhe të premtes. Ju pëlqen sepse nuk ndaleni kurrë, keni gjithmonë ide të qarta dhe kjo ngarkesë energjie që zotëroni arrin të infektojë të gjithë rreth jush. Ditët interesante si kjo javë janë pra të mirëseardhura.

Bricjapi

Me Hënën në kundërshtim mund të ndiheni paksa të paqartë në mëngjes , por akoma po arrini sukses në një marrëveshje të madhe. Nuk është një ditë e vështirë për sa i përket rezultateve që mund të merrni, por një ditë e komplikuar për shkak të një farë lodhjeje.

Ujori

Së shpejti do të keni shumë planetë në shenjën tuaj të zodiakut dhe ky nuk është vetëm një element i forcës, por mund të përfaqësojë atë hap të cilësisë që pashmangshmërisht duhet të kombinohet me një ndryshim të jetës. Shumë Ujorë do të dëshironin të ndalonin së bëri gjërat që bënin më parë. Ju mund të duhet të ri-diskutoni për shkak të një çështje burokratike ose financimi. Këto ditë ju gjithashtu mund të jeni të detyruar të shpenzoni para për mirëmbajtjen e shtëpisë ose çfarëdo tjetër.

Peshqit

Dita e sotme do të jetë shumë e rëndësishme për ju dhe nesër do t’ju japë forcë të madhe. Ata që nuk janë mirë janë ata që kanë përjetuar një krizë serioze dashurie, sepse 2020 përfundoi me një dyshim. Edhe ata që janë në një marrëdhënie të shkëlqyeshme mund të jenë ndjerë befas mënjanë: është koha të rikuperoni emocionet . Çfarëdo që të keni nevojë për të diskutuar, këshilla është të flisni deri të Premten!/ CNA.al

LEXO TE PLOTE