Connect with Us

6.9 miliardë klikime/ Kjo është këngë më e dëgjuar në Youtube

Showbizz

6.9 miliardë klikime/ Kjo është këngë më e dëgjuar në Youtube

Publikuar

-

6.9 miliardë klikime/ Kjo është këngë më e dëgjuar në Youtube

Një bashkëpunim që çmendi të gjithë njerëzit kudo në botë. Bëhet fjalë për këngën “Despacito” nga Luis Fonsi dhe Daddy Yankee.

Kënga ka grumbulluar rreth 6.9 miliardë klikime në Youtube dhe ende vazhdon të dëgjohet.

Kënga ka tre vite që është publikuar dhe që nga ajo kohë janë bërë shumë versione të reja të risjella nga këngëtarë të ndryshëm.

Kënga që mban vendin e dytë përsa i përket klikimeve në Youtube është “Shape of you”, e Ed Sheeran, ka rreth 5 miliardë klikime./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Koncerti virtual i Dua Lipës/ Zbulohet ylli i muzikës që do të performojë me këngëtaren

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare me famë botërore,  Dua Lipa,  sot do të mbajë koncertin virtual. Pak ditë më parë këngëtarja zbuloi se pjesë e “STUDIO 2045” do të bëhej edhe legjenda e muzikës botërore, Elton John.

Dua Lipa ka zbuluar se një tjetër yll i muzikës botërore, do të jetë pjesë e koncertit të saj. Bëhet fjalë për yllin e muzikës Kylie Minogue. Kylie i bashkohet me të ftuarit e tjerë specialë të paralajmëruar më parë, përfshirë FKA Twigs, Bad Bunny dhe J Balvin.

“Jam shumë e ngazëllyer që legjendarja Kylie do të interpretojë me mua. Ajo është një nga artistet e mia të preferuara të të gjitha kohërave dhe ideja e bashkëpunimit është definicioni i një ëndrre”, tha Dua për gazetën britanike “The Sun”.

LEXO EDHE:  Muzikanti shqiptar tërheq vëmendjen e Daddy Yankee/ Luan këngën e tij me çifteli

LEXO EDHE:  “Ti je frymëzimi im i përjetshëm”, Miriami na emocionoi me dedikimin për Albanin

Ndërkohë, mbretëresha e muzikës pop, Minogue tha: “Dua është si një dritë e ndritshme dhe një forcë natyrore në pop. Unë jam absolutisht e entuziazmuar që të interpretoj me të në transmetimin e saj live.”, u shpreh këngëtarja australiane./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora feston 30 vjetorin në shtëpi/ Këngëtarja merr urimin e veçantë nga mamaja e saj

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Rita Ora ka festuar ditën e djeshme 30 vjetorin e saj. Ndonëse në kushte pandemie, Rita ka vendosur ta festojë në mënyrën e saj këtë ditëlindje. Ajo ka marrë shumë urime në rrjetet socilae por ai që tërhoqi më shumë vëmendjen ishte dedikimi i Vera Orës, mamasë së Ritës. Ajo ka publikuar një foto të këngëtares kur ishte e vogël dhe krahas shkruan:

“Mami s’kishte asgjë kur u shpërngulëm në Mbretërinë e Bashkuar. S’mund të flisja gjuhën, kisha vetëm familjen time. Kualifikime për mjeke por jo punë!Pavarësisht çdo vështirësie me të cilën na përballi jeta, ne ia dolëm dhe ti shkëlqeve! Arrite të bëhesh shembulli i kaq shumë vajzave të tjera, duke i treguar se ëndrrat mund të bëhen realitet me shumë punë dhe vendosmëri. Të dua dhe të uroj gëzuar ditëlindjen Rita Pita! Urime ditëlindjen nana!”- shkroi ajo në postim.

LEXO EDHE:  “Ti je frymëzimi im i përjetshëm”, Miriami na emocionoi me dedikimin për Albanin

LEXO EDHE:  Më në fund, e tha! Flori Mumajesi zbulon se kujt i dedikohet kënga “Plas”

Megjithëse e kushtëzuar nga pandemia, Rita është veshur dhe zbukuruar dhe ka treguar atmosferën festive në shtëpinë e saj.

“Unë dhe torta dhe disa pantallona në të cilat s’mund të merrja frymë. Faleminderit për gjithë dashurinë. U ndje i çuditshëm fakti që s’bëra asgjë për ditëlindje, kështu që u vesha dhe hëngra tortë. Faleminderit për të gjithë dashurinë që më keni dhënë në ditën e lindjes. Ju jam kaq mirënjohëse të gjithëve ju. Sot do përfundoj pjesën tjetër të tortës për mëngjes, drekë dhe darkë.”- shkruan ajo me humor./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTO-Georgina Rodriguez “tërbon” rrjetin/ Shfaq format me të brendshmet seksi

Publikuar

-

Nga

FOTO-Georgina Rodriguez “tërbon” rrjetin/ Shfaq format me të brendshmet seksi

Partnerja e Cristiano Ronlados, Georgina Rodriguez është një nga femrat më seksi e të komentuara të momentit.

Bukuroshja tërheq gjithnjë vëmendjen me fotot e saj provokuese u tregon format e saj perfekte.

Ajo ushtrohet shumë në palestër dhe falë kësaj ka arritur të ketë një fizik marrmendës të cilin e shfaq shpesh në rrjetet sociale.

Së fundi ajo ka publikuar një foto ku shfaqet e veshur me intimo dhe ndjekësit kanë vërshuar me komentet komplimentuese.

LEXO EDHE:  Muzikanti shqiptar tërheq vëmendjen e Daddy Yankee/ Luan këngën e tij me çifteli

LEXO EDHE:  Ndalohet transmetimi i këngës më të transmetuar në botë/ Zbuloni arsyen

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE