Connect with Us

Zhdukja e kushërinjve në Malësinë e Madhe/ Dyshohet se të rinjtë janë ekzekutuar nga i afërmi i tyre

Kronika

Zhdukja e kushërinjve në Malësinë e Madhe/ Dyshohet se të rinjtë janë ekzekutuar nga i afërmi i tyre

Publikuar

-

Zhdukja e kushërinjve në Malësinë e Madhe/ Dyshohet se të rinjtë janë ekzekutuar nga i afërmi i tyre

Të tjera detaje janë zbardhur për zhdukjen e tre të rinjve në Malësinë e Madhë. Sipas Report tv, burime pranë grupit hetimore në policinë e Shkodrës bëjnë me dije se pas hetimeve ka dyshime të forta se dy djemtë Klement Pepaj, 21 vjec dhe Vilson Çutaj, 37 vjec, janë ekzekutuar nga Danjel Pepaj, 25 vjec.

Danjel Pepa është parë në Shkodër duke lëvizur me një automjet të shtunën në mbrëmje. Ndërkohë që policia dhe banoret kanë vijuar edhe gjatë ditës se sotme kërkimet por pa rezultat.

Ndërkohë bëhet me dije se sherri ka nisur për parcelat e drogës në Malësinë e Madhe, Danjeli i ka thirrur dy djemtë pranë parcelës së tij në afërsi të Vrithit, ku dyshohet se i ka qëlluar me armë zjarri Vilson Çutaj dhe Klement Pepaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Operacion i madh në Elbasan/ Sekuestrohen 10 kg heroinë, arrestohen 5 persona

Publikuar

-

Nga

Policia e Elbasanit ka arrestuar pesë persona në kuadër të një operacioni të madh antidrogë.

Sipas Policisë, në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar 10 kg heroine e cila ishte ndarë në 8 pako. Lënda narkotike u zbulua në një kamion të linjës Turqi-Shqipëri dhe që kishte për destinacion Greqinë.

Ndërkohë nuk bëhen ende  të ditur  emrat e të ndaluarve, pas pak pritet edhe njoftimi i Policisë Elbasan./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Braktisi vëllain e mitur për të përfituar azil në vendet e BE-së/ E pëson keq 24 vjeçarja në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Policia Kufitare e Rinasit, në vijim të punës për parandalimin e azilkërkimit dhe braktisjen e fëmijëve në vendet e BE-së, me qëllim azilkërkimin, ka intensifikuar punën për kontrollin e imtësishëm të dokumentacionit për të udhëtuar dhe intervisitimet për arsyen dhe qëllimin e udhëtimit drejt vendeve të BE-së.

Në këtë kuadër është proceduar penalisht, për veprën penale “Braktisja e të miturit”, shtetasja O. O., 24 vjeçe, banuese në Tiranë. Procedimi penal për ketë shtetase filloi pasi nga verifikimet e kryera ka rezultuar se kjo shtetase, në bazë të deklaratës noteriale, ka shoqëruar vëllanë e saj të mitur në vendet e BE-së në vitin 2019 dhe e ka lënë atje me qëllim që të përfitonte azil politik.

Departamenti i Policisë Kufitare në Policinë e Shtetit është duke bashkëpunuar ngushtësisht me homologët e të gjitha vendeve të hapësirës SCHENGEN, për verifikimin, identifikimin dhe ndëshkimin ligjor të të gjithë atyre që braktisin të miturit për qëllime azilkërkimi.

LEXO EDHE:  Monika Kryemadhi takohet me gjimazistë/ Do ta bëjmë Shqipërinë shtëpi për rininë tonë

LEXO EDHE:  Misteri i zhdukjes në Malësinë e Madhe/ Gjenden trupat e pajetë të dy të rinjve   

Policia e Shtetit është e vendosur për të parandaluar dhe ndëshkuar ligjërisht të gjitha rastet e braktisjes së fëmijëve të mitur në vendet e BE-së dhe apelon për të gjithë qytetarët që duan të udhëtojnë në hapësirën SCHENGEN, të mos ndërmarrin asnjë veprim që ka si qëllim azilkërkimin, pasi shanset për të fituar atë janë zero./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

I vuri flakën mjetit në Kolonjë/ Arrestohet autori 53-vjeçar

Publikuar

-

Nga

Policia ka vënë në pranga një 53-vjeçar me iniciale E.C pasi në 25 nëntor ka djegur një automjet në fshatin Germenj, në Kolonjë.

Automjeti ishte në pronësi të shtetasit Th.Th, 65, vjeç.

Sipas burimeve paraprake autori i zjarrvënies është banues në Vorë. Policia po vijon ende hetimet për ngjarjen./CNA.al

LEXO TE PLOTE