Connect with Us

Vjeshta “trokiti”/ Ja disa nga kombinimet që do t’iu bëjnë të dukeni stil

Fashion

Vjeshta “trokiti”/ Ja disa nga kombinimet që do t’iu bëjnë të dukeni stil

Publikuar

-

Vjeshta "trokiti"/ Ja disa nga kombinimet që do t’iu bëjnë të dukeni stil

Vjeshta sapo ka trokitur dhe është momenti të ndryshojmë gardërobën tonë. Për këtë mjafton tu hidhni një sy veshjeve të fundit të personazheve të famshëm.Pasi i hodhëm një sy daljeve të tyre në publik, ngjyra që do të mbizortëojë këtë vjeshtë mesa duket do të jetë e zeza dhe kafja.

Sigurisht ka dhe nga ata që guxojnë si Ashley Roberts, e cila shfaqettejet e kombinuar dhe na sjell ngjyrat e ndezura. Një kombinim perfekte vjen edhe nga këngëtarja rita Ora e cila shfaqet me një pellush të zi, çorape të gjata rrjetë dhe me këpucët me majë rrethore.

Për më tepër në galerinë e mëposhtme mund të shihnipak nga modelet dhe kombinimet për të ptur një ide se si duhet të visheni në këtë sezon./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Java e modës në Milano/ Pak nga koleksioni i Giorgio Armanit

Publikuar

-

Nga

Java e modës në Milano/ Pak nga koleksioni i Giorgio Armanit

Giorgio Armani është magjepsur nga psikologjia e veshjes. Ai gjithmonë ka hetuar nuancat dhe pasazhet, me shumë natyrshmëri.

Gruaja e butë dhe romantike. Koleksioni kushtuar grave gjithmonë ruan shijen për linearitet dhe ashpërsi të butë, e cila rrit feminitetin.

Për ditët e ardhshme, ajo është e pasuruar me prekje të butë dhe romantike: goditje me ngjyrat me ngjyra të ujit, jeshile me reflektime bruz, vjollcë të zbehtë dhe rozë të butë.

LEXO EDHE:  Hoxha jep alarmin/ Tregon pse Xhafaj po luan me dy karta

LEXO EDHE:  Mami Nora stil me "converse"

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Të brendshme të kuqe apo të zeza?/ Si ta çmendni partnerin tuaj në Ditën e Shën Valentinit

Publikuar

-

Nga

Të brendshme të kuqe apo të zeza?/ Si ta çmendni partnerin tuaj në Ditën e Shën Valentinit

Festa e të dashuruarve ka qenë gjithmonë një mundësi për të veshur të brendshme më të rafinuara dhe seksi. Ndër ngjyrat më të njohura, janë e zeza dhe e kuqja.

Ndër trendet e momentit, përmendet veçanërisht për dy pjesë të forta: sytjena (e cila rrit format) dhe trupi (gjithmonë shumë i pëlqyer nga burrat).

Mbi të gjitha, një set intim për dhuratë funksionon gjithmonë. Ose mund t’ia dhuroni vetes ju bën të ndiheni të sigurt në sharmin tuaj dhe absolutisht të parezistueshme.

LEXO EDHE:  Mami Nora stil me “converse”

LEXO EDHE:  Mishel Obama çon stil pranveror në Tokio

Shihni më poshtë disa ide./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Harta-Kjo është marka më e famshme në botë/ Ja kë preferojnë shqiptarët

Publikuar

-

Nga

Një hartë interesante e botës e ripunuar zbulon markat e modës që janë më të popullarizuara në të gjithë globin ku sipas saj,  Louis Vuitton është më i preferuari.

Në hartë tregohet se sa e kërkuar është secila markë në botë pë një vit. Marka franceze Louis Vuitton është e para në 47 vende, duke përfshirë Mbretërinë e Bashkuar dhe Australinë, ndërsa Gucci është i dyti, duke dalë i pari në 13 vende, përfshirë Italinë . Chanel është e treta dhe është marka më e kërkuar në 12 vende, përfshirë Pakistanin dhe Tajlandën .

1-Louis Vuitton – 47 vende

LEXO EDHE:  “Holi” festivali me ngjyra i Indisë

LEXO EDHE:  Ngjyra e syve zbulon sekretet e karakterit/ Ja çfarë thonë për ju

2-Gucci – 13 vende

3-Chanel – 12 vende

4-Calvin Klein – 11 vende

5-Rolex – 9 vende

6-Traineri – 4 vende

7-Tony Burch – 3 vende

8-Loewe – 2 dhe Valentino – 2 dhe gjithashtu Fendi – 2 vende

Harta është hartuar nga faqja e këshillave financiare money.co.uk , ku tregohet se në sa vende ësht% e pëlqyer secila markë.

Sipas faqes Louis Vuitton është parë si marka më e suksesshme  dhe më e preferuar nga të pasurit dhe të famshmit për dekada.

Sipas të dhënave në hartë shqiptarët preferojnë më shumë LouisVuitton/ CNA.al

LEXO TE PLOTE