Connect with Us

Mbyllet votimi në Qarkun Lezhë/ PD konfirmon 31 kandidatët për deputetë

Politikë

Mbyllet votimi në Qarkun Lezhë/ PD konfirmon 31 kandidatët për deputetë

Publikuar

-

Organizoi grevën në Rinas/ Kush është shefi i shtabit elektoral të PD

Ka përfunduar votimi i anëtarësisë së PD në qarkun Lezhw për përzgjedhjen e kandidatëve me të cilët Partia Demokratike do të marrë pjesë në zgjedhje.

Në të tre bashkitë e këtij qarku Lezhe, Kurbin dhe Mirdite janë konfirmuar të 31 emrat e sjellë nga PD, ndërsa pjesëmarrja në votime në rang qarku ka qenë mbi 60%.

LISTA E PLOTË:

Dega Lezhë

Alketa Marku

Altin Mema

Anila Frroku

LEXO EDHE:  Basha dështon në 26 vjetor/ Mbledh më pak njerëz sesa votat e Salianjit në FRPD

Arben Ndoj

David Syku

Dod Zhuba

Franga Hila

Gjok Vuksani

Gjovalin Gjeloshi

Lindita Metaliaj

Petrit Marku

Roza Hila

Salvador Kaçaj

Sevelian Kosova

Silvana Kolziu

Sokol Ndoka

Dega Mirditë:

Albert Melyshi

Aleksander Lala

Alfred  Duka

Dorian Gjomarkaj

Everest Dedaj

Gjergj Prenga

Gjon Pjetri

Dega Kurbin:

Andon Frrokaj

Elton Laska

Genc Doci

Indrit Vokshi

Kastriot Prend Piroli

Lindita Toma

Luigj Isufi

Marjan Tuci

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Video-Basha tallet me tropojanët/ Tropojsa e tropojse…

Publikuar

-

Nga

Video-Basha tallet me tropojanët/ Tropojsa e tropojse…

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha ka vijuar takimet në sajë të fushatës elektorale të 25 prillit.

Sot ai është ndalur në qytetin e Tropojës, ku ka ofenduar dhe është tallur rëndë me banorët e qytetit verior.

Teksa kishte hipur mbi një poltron dhe po fliste para dhjetëra militantëve të PD-së, Basha ka ofenduar vendasit duke i quajtur tropojse dhe topojsa, ndërkohë që banorëve të kësaj zone i thërrasin të gjithë tropojanë.

Kjo tregon papërgjegjshmëri nga ana e kreut të opozitës, i cili pretendon të marrë mandatin e kryeministrit dhe të drejtojë qeverinë e këtij vendi.

LEXO EDHE:  Plasin vrasjet/ 6 viktima në 4 orë

LEXO EDHE:  PD sfidon 2.500 policë/Sa demokratë ndodhen në Bulevard për të siguruar mbarëvajtjen e protestës?

Basha shpeshherë ka bërë gafa në daljet publike, por deklarata e sotme mund të konsiderohet si më ofenduesja për shqiptarët dhe në veçanti tropojanët./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

KQZ letër partive: Hiqni materialet propagandistike nga fasadat e ndërtesave publike

Publikuar

-

Nga

“Zgjidh, voto, vendos”/ Celibashi bën thirrjen e fortë për të rinjtë

Megjithëse legjislacioni për afishimin e materialeve propagandistike gjatë fushatës elektorale ka ndryshuar, sërish partitë politike nuk e zbatojnë atë për të cilën kanë rënë dakord.

Në një shkresë që KQZ u ka dërguar Partisë Socialiste dhe asaj Demokratike, konstaton se ato nuk e kanë zbatuar udhëzimin e Komisionerit dhe Kodin Zgjedhor, duke vendosur materiale propagandistike në ambiente publike dhe fasada godinash të cilat ligji nuk i lejon.

Për këtë arsye Komisioni qendror i zgjedhjeve u ka kërkuar dy partive te mëdha të heqin posterat apo materiale të tjera propagandistike nga ndërtesat e institucioneve publikë. Konkretisht partisë demokratike nga fasada e Universitetit Politeknik të Tiranës, dhe Partisë Socialiste nga fasada e Bashkisë Gjirokastër.

Përveç kësaj, komisioneri Celibashi ka kërkuar nga Partia Socialiste që të shmangë gjuhen denigruese ndaj kundërshtarëve, duke treguar vetëpërmbajtje gjatë dhënies së mesazheve politike./euronews

LEXO EDHE:  Luljeta Bozo thumbon PD/ “Problemet nuk zgjidhen me boks dhe mundje, jam e bindur për dy gjëra”

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklarata e Vuçiç/ Reagon Tedi Blushi: Pas 25 prillit…

Publikuar

-

Nga

Meta pranon skandalin/ “Unë fshihem pas bojkotit të AlbControl”

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta,Tedi Blushi, ka reaguar lidhur me qëndrimet publike të Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, i cili pretendon se pas Lulzim Bashës qëndron ish-kryeministri Sali Berisha.

Blushi ka thumbuar Edi Ramën, për të cilin thotë se dihet kukull e kujt është dhe e paralajmëron se më 25 prill do të marrë gjykimin e popullit.

Zëdhënësi i Metës deklaron se marrëdhëniet midis Shqipërisë dhe Serbisë do të jenë konstruktive dhe mbi baza respekti të ndërsjellë pas zgjedhjeve parlamentare.

“Më 25 prill 2021, Ndryshimi fiton mbi dy të tretat sipas të gjitha sondazheve të besueshme, që ka Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta.

LEXO EDHE:  PD sfidon 2.500 policë/Sa demokratë ndodhen në Bulevard për të siguruar mbarëvajtjen e protestës?

LEXO EDHE:  Ja emrat e kandidatëve të PD në qarkun Kukës (në përditësim)

Se kukull e kujt është Rama kjo dihet, ndaj më 25 prill ai do të marrë gjykimin e popullit të Shqipërisë.

Marrëdhëniet midis Shqipërisë dhe Serbisë do të jenë konstruktive dhe mbi baza respekti të ndërsjellë pas 25 prillit 2021.

Përmes Referendumit të 25 prillit dhe Triumfit të Ndryshimit, shqiptarët heqin bllokuesin e çeljes së negociatave me Bashkimin Europian.

Anëtarësimi në BE është i vetmi projekt, që kemi”, thekson Blushi./ CNA.al

“Pas Bashës qëndron Berisha”/ Vuçiç flet për zgjedhjet e 25 prillit: Po i ndjek me vëmendje

LEXO TE PLOTE