Connect with Us

Studiuesit: Defektet në karakterin tuaj ju bëjnë më tërheqës

Life Style

Studiuesit: Defektet në karakterin tuaj ju bëjnë më tërheqës

Publikuar

-

/
Studiuesit: Defektet në karakterin tuaj ju bëjnë më tërheqës

Studimet e huaja tregojnë se të pranosh të metat që ke, është një nga mënyrat më të mira për ta dashur veten dhe për t’u dukur më tërheqës. Për këtë arsye ne ju sjellim më poshtë disa nga ato papërsosmëri që mund t’ju bëjnë të dukeni edhe më mirë në sytë e të tjerëve sipas ‘Bright Side’:

Ju ‘fiksoheni’ me gjërat lehtë.

Është mirë të duash diçka shumë, por kur të kushton shëndeti dhe marrëdhëniet, atëherë ky është problem. Nga ana tjetër, obsesioni mund të jetë i fuqishëm. Kur jeni të fiksuar me diçka, besoni në të me gjithë zemër. Njerëzit obsesivë e dinë që nëse e mendojnë diçka, do ta bëjnë atë të ndodhë me çdo mënyrë.

Krijoni varësi nga njerëzit për t’ju mbështetur tek qëllimet tuaja.

Është mirë të jesh shoku më i mirë i një personi. Njerëzit zakonisht nuk kërkojnë ndihmë sepse kanë frikë se kjo do t’i bëjë ata të duken të dobët, por pak e dinë se është shenjë e forcës absolute për të kërkuar ndihmë. Mos supozoni se do të bëjnë gjithçka për ju, por lërini t’ju japin mbështetjen që ju nevojitet.

LEXO EDHE:  Sa zgjat imuniteti ndaj Covid-19?

I merrni gjërat shumë ngadalë.

Njerëzit janë gjithmonë duke nxituar për t’i bërë gjërat, ndërsa ju jeni më të mësuar të shijoni jetën tuaj duke i marrë gjërat ngadalë. Ju përqendroheni të bisedoni me disa njerëz, të bëni një sasi të caktuar pune dhe të punoni në mënyrën më të mirë për të arritur qëllimet tuaja. Ju jepni përparësi cilësisë mbi sasinë për të pasuruar jetën tuaj dhe kjo është një e “metë” pas të cilës fshihet një cilësi mjaft e mirë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 21 janar 2022

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Niveli juaj i imagjinatës dhe i frymëzimit duhet të funksionojë në një nivel shumë të lartë sot, kështu që nëse keni planifikuar të filloni një projekt të ri artistik, kjo është dita për ta bërë atë. Ju gjithashtu ka të ngjarë të ndiheni mjaft intuitiv, kështu që mos u habitni nëse e gjeni veten duke u përshtatur në mënyrë akute me mendimet, ndjenjat, nevojat dhe dëshirat e të tjerëve.

Demi

Një grup me të cilin jeni i lidhur mund t’ju kërkojë të kujdeseni për disa detyra. Kjo mund të përfshijë kryerjen e telefonatave, kryerjen e detyrave ose të dyja. Energjia dhe entuziazmi juaj janë të larta, ndaj kjo është një ditë e mirë për të vërtetuar se sa e vlefshme është puna juaj dhe sa efikase jeni.

Binjakët

Projektet e rëndësishme, qoftë të lidhura me punën ose personale, mund të kenë nevojë të përfundojnë sot në mënyrë që të përmbushet një afat ose të përmbushet një premtim. Kjo mund të kërkojë shumë përpjekje mendore dhe fizike nga ana juaj, gjë që mund të jetë disi stresuese. Nëse punoni kur jeni të rraskapitur, mund të mos ju pëlqejnë rezultatet.

Gaforrja

Një pushim i shumëpritur mund të vijë së shpejti për ju. Studimi i librave të udhëtimit mund të jetë në axhendën tuaj për sot. Ju mund të kaloni pjesën më të madhe të ditës duke bërë rregullimet e nevojshme, duke bërë telefonata, duke plotësuar dokumentet dhe duke kryer punë. Keni shumë për të pritur, ndaj dilni dhe argëtohuni!

Luani

Kjo mund të jetë një ditë shumë e ngarkuar. Dikush afër jush mund të vijë tek ju për këshilla se si të menaxhoni burimet e tyre, ndoshta për shkak të sukseseve që keni pasur në të kaluarën. Kjo mund të marrë më shumë kohë nga sa kishit planifikuar, por do të kënaqeni duke ndihmuar mikun tuaj.

Virgjëresha

Ngjarjet sociale, ndoshta të lidhura me familjen, mund t’ju marrin shumë kohë sot. Ato mund të përfshijnë shëtitje, ndoshta në parqe ose zona të tjera rekreative. Do t’ju pëlqejë, por mendja juaj mund të jetë në çështje të tjera, ndoshta projekte me të cilat jeni përfshirë. Mund të zhvillohen disa biseda stimuluese me dikë të afërt sot.

LEXO EDHE:  Veprimi i parë që do të bëni në këtë situatë tregon shumë për ju

LEXO EDHE:  Bota është fokusuar tek koronavirusi, po ky është kërcënimi tjetër i madh për shëndetin e njerëzvePeshorja

Energjia e ditës po ju bën të ndiheni nervoz kur bëhet fjalë për një takim me dikë të veçantë. Ndoshta është me vend të mos provoni, por thjesht të shijoni mbrëmjen për atë që ka për të ofruar sipas meritave të veta. Ndërkohë tregoni më shumë kujdes në aspektin profesional.

Akrepi

Kjo ndoshta do të jetë një ditë e ngarkuar dhe mjaft kaotike. Ju mund ta gjeni veten duke kaluar shumë kohë jashtë. Mund t’ju duhet të kryeni shumë detyra dhe të shihni një numër njerëzish. Mund të duhet të bëhen telefonata për të bërë marrëveshje për ngjarjet e ardhshme dhe dikush mund të marrë shumë nga koha juaj.

Shigjetari

Projektet e rëndësishme, qoftë të lidhura me punën ose personale, mund të kenë nevojë të përfundojnë sot në mënyrë që të përmbushet një afat ose të përmbushet një premtim. Kjo mund të kërkojë shumë përpjekje mendore dhe fizike nga ana juaj, e cila mund të jetë disi stresuese. Megjithatë, të tjerët mund të japin një dorë.

Bricjapi

Shumë energji fizike dhe mendore mund të kanalizohet sot në projekte artistike të një lloji. Intuita juaj është mjaft e lartë sot. Ju duhet të relaksoheni pak. Shkoni për një stërvitje dhe më pas merrni pjesë në një koncert ose ngjarje sportive. Ju meritoni pak argëtim!

Ujori

Kjo mund të jetë një ditë shumë e ngarkuar. Dikush afër jush mund të vijë tek ju për këshilla se si të menaxhoni burimet e tyre, ndoshta për shkak të sukseseve që keni pasur në të kaluarën. Kjo mund të marrë më shumë kohë nga sa kishit planifikuar, por do të kënaqeni duke ndihmuar mikun tuaj.

Peshqit

Niveli juaj i energjisë fizike dhe mendore duhet të jetë shumë i lartë sot dhe kështu mund të ndiheni të shqetësuar gjatë gjithë mëngjesit. Si rezultat, ju mund të kaloni pasditen dhe mbrëmjen tuaj jashtë ose duke bërë pazar, duke bërë vizita ose duke ndjekur klasa ose leksione. Mund të zhvillohen disa diskutime stimuluese.

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Florjan Binaj, baba për herë të tretë/ Emri i veçantë që ka zgjedhur për vogëlushen

Publikuar

-

Nga

Florjan Binaj për mbylljen e jetës së natës/ Është studim i Universitetit të Surrelington

Aktori i humorit Florjan Binaj është bërë baba për herë të tretë. Aktori ka ndarë me të gjithë lajmin e bukur për ardhjen në jetë të së bijës, të cilën ka vendosur ta quajë Vjosa.

Binaj ka publikuar një video ku tregon dorën e vogëlushes dhe krahas shkruan:

VJOSA lumturoi pafund sot mamin, babin dhe familjen Binaj.❤️ Faleminderit stafit të maternitetit Mbretëresha Geraldinë! Jetë të gjatë e vogla jonë!”-shkruan ai në “Instagram”./ CNA.al

 

LEXO EDHE:  Zgjidhni personin që pëlqeni/ Çfarë zbulon për karakterin tuaj

LEXO EDHE:  Bota është fokusuar tek koronavirusi, po ky është kërcënimi tjetër i madh për shëndetin e njerëzve

  

View this post on Instagram

 

A post shared by FLORJAN (@florjanbinaj)

LEXO TE PLOTE

Life Style

Çfarë ndodh me lëkurën tuaj nëse e lani vetëm me ujë/ Ja disa përfitime

Publikuar

-

Nga

cna lifestyle

Në kërkim të lëkurës me shkëlqim, ne mund të përfundojmë duke blerë qindra produkte për kujdesin e lëkurës. Pastrues, hidratues, maska, Vajra, kaq shumë mundësi për t’u dukur të rinj dhe të freskët. Megjithatë, ne zhgënjehemi shumë kur një krem ​​për të cilin kemi shpenzuar aq shumë dhe kemi shpresa se do të na ndihmoj me lëkurën, e shkatërron plotësisht atë. Besoni apo jo, një truk I cili mund t’iu shpëtojë nga ky problem është uji, pra të lani fytyrën thjesht më ujë.

Ja disa përfitime që i jepni lëkurës suaj.

Lëkurë të lëmuar.

Pastruesit mund të jenë shkaku i lëkurës së thatë. Nëse vëreni se lëkura juaj ndihet e shtrënguar ose duket e kuqërremtëhqini dorë nga produktet e tjera që përdorni dhe lajeni fytyrën vetëm me ujë.

Do të keni një fytyrë më të pastër dhe më pak puçrra.

Ju mund të mendoni se pastruesit ju ndihmojnë të zvogëloni yndyrën në fytyrën tuaj, është interesante që në fakt bën pikërisht të kundërtën. Kur lëkura juaj është e dehidratuar, ajo automatikisht prodhon më shumë vaj. Si pasojë, lëkura juaj shpërthen dhe poret tuaja zgjerohen. Në të kundërt, thuhet se uji i ftohtë redukton prodhimin e sebumit (vajit) dhe madje redukton inflamacionin.

LEXO EDHE:  Bota është fokusuar tek koronavirusi, po ky është kërcënimi tjetër i madh për shëndetin e njerëzve

LEXO EDHE:  Më thuaj se si qesh, të të them se çfarë karakteri keLëkura juaj do të duket më e re.

Uji i ftohtë tonifikon lëkurën tuaj dhe ngadalëson procesin e plakjes. Sigurohuni që të mos përdorni ujë të nxehtë pasi mund të dëmtojë lëkurën tuaj dhe të shkaktojë më shumë probleme. Sapunët dhe pastruesit që janë përgjithësisht alkaline (pH midis 9-11) gërryejnë lëkurën tuaj dhe çojnë në humbjen e  elasticitetit . Në fund përfundoni me rrudha .

Nuk keni reaksione alergjike.

Mund të jetë një sfidë e vërtetë për të gjetur një pastrues të duhur për lëkurën e ndjeshme dhe të prirur ndaj alergjive. Fatkeqësisht, ekziston vetëm një mënyrë për të zbuluar nëse ju përshtatet – testoni atë në lëkurën tuaj. Disa pastrues mund të shkaktojnë djegie kimike dhe reaksione alergjike , dhe mund të mos keni një reagim të menjëhershëm por kjo mund të ndodhë me kalimin e kohës.

I jepni kohë lëkurës të marrë ajroset.

Makeup dhe produkte të tjera bukurie mund të kenë një ndikim negativ në lëkurën tuaj dhe të përkeqësojnë çdo gjendje ekzistuese. Kur përdorni ujin, ju e lejoni lëkurën tuaj të  pushojë dhe të bëjë punën e saj pa ndonjë ndihmë të jashtme nga kremrat ose hidratuesit.

LEXO TE PLOTE