Connect with Us

Horoskopi për ditën e sotme/ Të papriturat që kanë rezervuar yjet për ju

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme/ Të papriturat që kanë rezervuar yjet për ju

Publikuar

-

Shëndeti/ Parashikimi i yjeve për muajin Shkurt

Dashi

Diçka mund t’ju shqetësojë, ju duket se nuk jeni në gjendje të gjeni një zgjidhje për një situate të komplikuar që po kaloni. Por nëse ekziston një shenjë që nuk u pëlqen ta humbin, është e juaja. Për më tepër, disa njerëz përjetojnë keq atë që po ndodh, ose anasjelltas atë që nuk po ndodh. Ndoshta ngjarjet e fundit ju kanë nervozuar, ose ju kanë detyruar të ndryshoni planet tuaja siç sugjerohet në horoskopin tuaj edhe për muajin .

Demi

Duhet të përfitoni ng akjo ditë për të bërë gjërat që doni më shumë, domethënë të kujdeseni për familjen, shtëpinë ose kopshtin. Disa do të jenë akoma të lumtur të kenë “oreks”, për t’u ndarë me njerëzit që duan sigurisht. Demi është shenjë e bashkëjetesës dhe kënaqësitë e vogla janë të mjaftueshme që ju të lini pas gjërat negative dhe t’i shikoni gjërat me optimizëm.

Binjakët

Marsi do të jetë në tranzit në shenjën e Dashit deri në mes të tetorit dhe jo në gjendje të mirë. Projektet tuaja do të përparojnë por do të jetë një rrugë pengesash. Dhe nëse prisni, nëse shpresoni për diçka, planifikoni kohën që është pak më dinamike nga pikëpamja profesionale. Duhet durim, por dashuria është ajo që për momentin ju ngushëllon.

Gaforrja

Ndonjëherë është më mirë të marrësh vendime kur je vërtet i sigurt se e ke situatën nën kontroll. Për momentin nuk jeni as i sigurt nëse e keni ndezur motorin, kështu që nuk mund të tërhiqeni tashmë. Të paktën, duhet të fitoni pak më shumë përvojë para se të jeni në gjendje të analizoni qartë.

Luani

Ju mund të shkoni përtej gjykimit, përtej vuajtjeve që ndjeni, përtej gjithçkaje, për të zbuluar se jeni tashmë në rrugë të mbarë për t’u ngritur . Nëse ndiheni të zhgënjyer, të zbrazur dhe të provuar nga ngjarjet e fundit, kjo do të thotë se keni ndryshuar mendimin tuaj për atë që e konsideronit themelor.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e shtunë për të gjitha shenjat

Virgjëresha

Kundërshtoni çdo gjë që nuk ju bind. Tashmë ju jeni bërë si ju vetë, kështu që lëre më nëse keni ndonjë dyshim për ata që ju rrethojnë. Ju nuk do të lini asnjë fjalë të kalojë.

Peshorja

Punoni shumë në këtë ditë, sepse kjo është pikërisht ajo që ju kërkohet në këtë kohë. Asgje tjeter. Nëse mund të vazhdoni me të gjitha takimet tuaja, ajo do të jetë tashmë një pikë e mirë fillestare.

Akrepi

Edhe nëse nuk jeni i sigurt se si të silleni gjatë kësaj kohe, nuk do të thotë që duhet të humbni durimin me të tjerët, ose të shpresoni për përmirësim. E gjitha është çështje qëndrimi.

Shigjetari

Sot do të dëshironit të përjetonit diçka të veçantë me njerëzit që doni, ose që në çdo rast provokojnë diçka brenda jush. Sidoqoftë, do të duhet të punoni pak për t’i arritur ata dhe për t’i organizuar, por do t’ia vlejë.

Bricjapi

Ju do të falni të gjitha tepricat tuaja, por gjithashtu do t’i falni ato të të tjerëve, përndryshe nuk do të kishte qëndrueshmëri dhe ju urreni mospërputhjen. Ndoshta, gjithçka që nuk ju pëlqen, varet vetëm nga kjo.

Ujori

Mundohuni të vendosni më pak karburant në zjarr sot, veçanërisht me njerëzit që doni. Nëse ata tashmë kanë mendimet e tyre, ju nuk keni pse të tregoni domosdoshmërisht problemet e tyre ose ndonjë pasojë.

Peshqit

Ndoshta ju jeni mirë edhe pa disa gjëra materiale, por sigurisht jo pa afeksion , pa respekt dhe pa u vlerësuar , kështu që lini ca punë që nuk po shkojnë përpara./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 17 Maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 17 Maj 2021

Dashi

Energjia juaj mund të kthehet drejt zbukurimit të shtëpisë tuaj. Prisni që dikush të kalojë pranë dhe të sjellë disa lajme interesante që mund t’ju tërheqin vëmendjen tuaj. Në dashuri mund të përjetoni emocione të bukura.

Demi

Një numër mesazhesh të dashura mund të vijnë nga njerëzit e afërm që jetojnë në vende të tjera. Nuk mund të jetë një ide e keqe të merrni në telefon dhe të flisni me njerëz që mbase nuk i keni parë për një kohë të gjatë. Ata do të jenë të lumtur t’ju dëgjojnë zërin.

Binjakët

Një shumë e vogël parash mund të vijë drejt jush sot. Mund të jetë një dhuratë, dividend ose bonus. Ju mund të dëshironi ta shpërdoroni atë për dhurata për veten tuaj dhe të tjerët në vend që ta vendosni në përdorim më praktik, gjë që është krejtësisht e nevojshme!

Gaforrja

Ju duhet të ndiheni dhe të dukeni mirë sot. Sharmi dhe aftësitë tuaja sociale janë në një nivel të lartë duke ju bërë të mirëpritur në çdo ngjarje shoqërore. Gëzoni këtë kohë të veçantë të miqësisë së mirë.

Luani

Aftësitë dhe imagjinata juaj psikike po funksionon në një nivel shumë të lartë. Ju përballeni me njerëzit e tjerë me një dashuri të thellë, shpirtërore. Ata do t’jua kthejnë këtë dashuri në shumë fish! Do të kaloni një ditë shumë pozitive.

Virgjeresha

Ju mund të krijoni disa miq të rinj. Jeni natyrshëm të prirur drejt shqetësimeve humanitare dhe këto mund të jenë në qendër të diskutimeve sot. Sa i përket aspektit profesional, ka të ngjarë të përballeni më shumë ngarkesë sot.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 06-13 Dhjetor/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 06-13 Dhjetor/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Ju jeni natyrshëm një person i sjellshëm, i dhembshur. Sot ndjenjat tuaja ka të ngjarë të përqendrohen jo vetëm te ata që janë pranë jush, por edhe më gjërë. u mund të dëshironi të shkruani përshtypjet tuaja në mënyrë që t’u referoheni më vonë. Përndryshe mund t’i harroni të gjitha.

Akrepi

Me aspektet e sotme planetare, ka të ngjarë të ndjeni një nxitim dashurie. Kjo përfshin dashurinë për familjen, miqtë, partnerin dhe të gjitha format e jetës. Sa i përket aspektit sentimental, mund të bëni njohje të rëndësishme.

Shigjetari

Ndiheni veçanërisht të dashur dhe të pasionuar, dhe mund të ndodhë të ndiqni një takim romantik me personin e veçantë në jetën tuaj. Çështjet e parave duken pozitive, pasi intuita juaj në lidhje me menaxhimin e tyre ka funksionuar mirë dhe ka të ngjarë të vazhdojë.

Bricjapi

Sot është një kohë e shkëlqyeshme për të formuar ose forcuar një marrëdhënie romantike. Nëse nuk jeni përfshirë, ka shumë mundësi që të takoni dikë. Nëse jeni në një lidhje, prisni që marrëdhënia juaj të krijojë një lidhje të re shpirtërore.

Ujori

Kjo është një ditë ideale për të filluar një sipërmarrje krijuese. Ju keni pasur shumë ide dhe nxitje krijuese. Sot është koha të zgjidhni një dhe të bëni hapin e parë për ta bërë vizionin tuaj realitet. Çelësi këtu është të fillosh.

Peshqit

Sot mund të dukeni veçanërisht tërheqës, prandaj mos u habitni nëse tërheqni pamje admiruese nga të huajt. Nëse keni mundësi, përpiquni të planifikoni vetëm kohë me personin e veçantë në jetën tuaj. Nuk do të pendoheni!/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Nuk e shprehin lehtë dashurinë/ Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Publikuar

-

Nga

Nuk e shprehin lehtë dashurinë/ Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Akrepi

Fillojmë me zotin e fshehtësisë dhe dyshimit. Nëse ndonjëherë merrni ndonjë fjalë nga Akrepi, me të vërtetë do të jeni një tip i shkëlqyer ose ai do t’ju ketë besuar për t’ju thënë dy hile. Akrepi punon dhe lëviz në hije. Ai kurrë nuk do t’i hapë letrat e tij dhe nuk do t’i tregojë askujt detaje për jetën e tij. Edhe arsyeja kryesore që ai do ta bëjë këtë është të mbrojë veten, të mos lëndojë dhe të mos lëndohet. Atë që ai e do e “maskon” për të kaluar pa u vënë re.

Demi

Përballë Akrepit, nuk është aq i ndryshëm në atë që ka të bëjë me çështjet e jetës personale dhe privatësisë. Edhe Demi e mban gojën mbyllur. Ai nuk hapet sepse ka edhe disa çështje besimi, ndërsa konsideron se jeta e tij personale është vetëm për të dhe për askënd tjetër. Ai është gjithashtu mbrojtës në atë që ka të bëjë me njerëzit që i do dhe nuk dëshiron t’i ekspozojë ata. Ju kurrë nuk do të shihni një Dem të hapur ndaj jush dhe të zbulojë ndonjë gjë në lidhje me jetën e tij të dashurisë. Lëreni të dijë për ju, po. E kundërta, jo.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë e shtunë për të gjitha shenjat

LEXO EDHE:  Dinë vetëm “të qajnë”/ Këto janë shenjat më të ndjeshme të zodiakut

Virgjëresha

Virgjëresha, si një shenjë e Tokës, vlerëson shumë privatësinë e saj dhe nuk lejon askënd ta shkelë atë. Jeta e saj personale është vetëm për të dhe në fakt ato janë momentet kur ajo mund të jetë vetvetja dhe të ndihet mirë. Virgjëresha nuk ka nevojë të ndajë gjënë më të vogël me askënd. Çfarëdo që të ndodhë, ajo përballet me të dhe e jeton vetëm. Ajo nuk dëshiron që askush të pengojë në të, të ndërhyjë ose të japë mendimin e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 16 Maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 16 Maj 2021

Dashi

Kalimi i kohës me fëmijët tuaj do t’ju ndihmojë të hiqni stresin e javës. Energjia pozitive shpirtërore dhe emocionale që fitoni, do të jetë një përvojë terapeutike për ju. Do të ketë një forcim të pozicionit tuaj financiar.

Demi

Disa plane të rëndësishme do t’ju realizohen duke ju sjellë fitime të reja financiare. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë për arritjet e tyre. Ndikimet romantike në jetën tuaj do të jenë të forta sot.

Binjakët

Mbani nën kontroll emocionet tuaja, pasi shumë lumturi gjithashtu mund të çojë në probleme të papritura. Mos u tregoni të ashpër me partnerin/partneren tuaj,pasi mund të shkatërroni gjithçka në jetën tuaj në çift. Mund të diskutoni për situatën aktuale në jetën tuaj me një koleg të afërt, çfarë do t’ju bëjë të ndiheni të çliruar.

Gaforrja

Sot mund të përfshiheni në aktivitete që lidhen me pronat, pasuritë e paluajtshme apo aktivitete me natyrë kulturore. I dashuri/e dashura juaj do të përpiqet t’ju bëjë të maksimalisht të lumtur. Fuqitë tuaja të mprehta të vëzhgimit do t’ju ndihmojnë të qëndroni përpara të tjerëve.

Luani

Ndarja e lumturisë me të tjerët do t’ju mbushë me energji pozitive. Nëse dëshironi të bëni një jetë të qetë dhe të mbani një standard të qëndrueshëm të jetesës, atëherë duhet të jeni të vëmendshëm në lidhje me financat tuaja. Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe përpiquni ta bëni këtë sa më romantike.

Virgjëresha

Diskutimi i çdo ndryshimi me anëtarët e tjerë të familjes, do t’ju ndihmojë të përmbushni qëllimet tuaja. Shumë nga shqetësimet tuaja thjesht do të zhduken sot. Do ta ktheni kohën përsëri në vitet tuaja të adoleshencës me partnerin/partneren tuaj, duke kujtuar të kohët argëtuese.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi 7 Gusht 2016

LEXO EDHE:  Dinë vetëm “të qajnë”/ Këto janë shenjat më të ndjeshme të zodiakut

Sot ju duhet të relaksoheni dhe të përpiqeni të gjeni lumturinë mes miqve të ngushtë dhe anëtarëve të familjes. Në fillim të ditës, ju mund të pësoni një humbje financiare që mund të prishë pjesën tjetër të ditës për ju. Mos ndiqni fantazitë, përpiquni të jeni realist në të menduarit tuaj.

Akrepi

Dita juaj sot do të zhytet në ngjyrat e dashurisë, por ju mund të debatoni me të dashurin tuaj për një çështje nga e kaluara gjatë mbrëmjes. Do të jetë ditë përgjithëisht me fat, pasi gjërat duket se do të shkojnë në favorin tuaj.

Shigjetari

Ju mund të shqetësoheni nga problemet shëndetësore sot dhe kjo mund të kërkojë një formë të kujdesit mjekësor. Jeta juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë magjike, thjesht lëri gjërat të rrjedhin vetë dhe shijoni dashurinë. Shmangni marrjen e ndonjë vendimi të nxituar që ka gjasa të çojë në keqardhje më vonë.

Bricjapi

Mundohuni të tregoheni të duruar gjatë ditës së sotme. Sot mund të debatoni me dikë të afërt dhe çështja mund të përshkallëzohen. Do ta keni të vështirë të kënaqni prindërit tuaj.

Ujori

Sot dashuria juaj do të ketë një fuqi magjike, kurative për partnrin/partneren tuaj. Mund të ketë tension, kur disa ndryshime mund të shfaqen mes jush dhe bashkëpunëtorëve të ngushtë. Mos nisni asnjë projekt të ri nëse nuk keni mbaruar punën tuaj të mëparshme. Mosrespektimi i kësaj ka potencialin të çojë në probleme.

Peshqit

Një plan udhëtimi mund të shtyhet për shkak të një çështjeje shëndetësore në familje. Për beqarët e kësaj shenje, gjithçka do të shkëlqejë rreth jush, sepse jeni të dashuruar! Zgjidhni shoqërinë tuaj më me mençuri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE