Connect with Us

Qeveria dështoi me menaxhimin e pandemisë/ Paralajmërimi i fortë i Bashës: Vendi drejt katastrofës

Politikë

Qeveria dështoi me menaxhimin e pandemisë/ Paralajmërimi i fortë i Bashës: Vendi drejt katastrofës

Publikuar

-

Basha “ultimatum” Ramës/ Boll me kakarisje, zbato planin me 5 pika, tani!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të qeverisë, për të cilën tha se ka dështuar me menaxhimin e pandemisë.

Në një bashkëbisedim me gazetarët, Basha paralajmëroi se për shkak të keqmenaxhimit të situatës, vendi po shkon drejt katastrofës.

“Këta 6 muaj nuk kanë shërbyer për një plan efikas masash që të ndihmojë njerëzit apo të përmirësojë përgjigjen shëndetësore ndaj Covid dhe efektin që ka pasur tek pacientët e sëmuindjeve të tjera dhe familjarët e tyre.

Këto nuk janë gabime, por faje. Propozimet e PD nuk u zbatuan. Sot është gjendja më e keqe në rajon.

LEXO EDHE:  Foto/ Çfarë nuk u pa sot në Këshillin Kombëtar të PD

Të njëjtët shkaktarë të keqmenaxhimit të pandemisë viojnë lojërat propagandistike, ndërsa vendi po përballet me një katastrofë”-tha Basha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Asnjë forcë e errët nuk do arrijë ta baltosë …”/ Belind Këlliçi krah Haradinajt

Publikuar

-

Nga

“Asnjë forcë e errët nuk do arrijë ta baltosë …”/ Belind Këlliçi krah Haradinajt

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi ndodhet në Kosovë, ku mes shumë aktiviteteve është takuar dhe me Ramush Haradinaj.

Këlliçi në emër të FRPD-së i shpreh mirënjohen Haradinaj, ndërsa i ofron dhe mbështetje për kauzën mbarëkombëtare të mbrojtjes së imazhit dhe nderit të UÇK-së.

“Krenar që në Ditën e shenjtë të Pavarësisë takohem me komandantin e luftës për liri në Kosovë, Ramush Haradinaj.

I jam thellësisht mirënjohës që më bujti në shtëpinë e tij pikërisht sot, më 28 Nëntor!

E falenderoj nga zemra për gjithë sakrificën e tij dhe të familjes Haradinaj për çështjen kombëtare.

Në emër të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, i shpreha Z. Haradinaj gjithë mbështjetjen tonë për kauzën mbarëkombëtare të mbrojtjes së imazhit dhe nderit të UÇK-së si luftëtarë të paepur të lirisë.

Asnjë forcë e errët brenda dhe jashtë Shqipërisë, sado pushtet të ketë, nuk do të arrijë të baltosë luftën e shqiptarëve në Kosovë dhe prijësit e tyre.

Është në nderin tim dhe të çdo të riu demokrat, t’i gjendemi në krah Z. Haradinaj dhe Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Faleminderit mik i shtrenjtë!”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“As në tualet nuk shkojnë pa lejen e Ramës”/ Paloka liston “lajthitjet” e kryeministrit

Publikuar

-

Nga

“As në tualet nuk shkojnë pa lejen e Ramës”/ Paloka liston “lajthitjet” e kryeministrit

Ish deputeti i PD-së, Edi Paloka ishte i ftuar pasditen e sotme në “Kjo Javë” ku mes të tjerash ka komentuar dhe vendimin e djeshëm të Këshillit të Qarkut të Kukësit, i cili i hoqi titullin ‘Qytetar nderi’ publicistit dhe analistit kosovar, Veton Surroi.

Paloka tha se ky vendim ishte një lajthitje jo kolektive por e Ramës.

Kjo hyn tek lajthitjet, por jo kolektive, pasi është e Ramës. Ata mendër nesh as në tualet nuk shkojnë pa pyetur Ramën.

Ai që është për kryetar bashkie. Ai e ka për zakon që i tall dhe më pas i hedh ata që ka pas. Ata morën vendimin, doli Rama si shpëtimtar”, tha Paloka./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Më kanë ndodhur disa fatkeqësi”/ Paloka rrëfen historinë e trishtë dhe akuzon qeverinë

Publikuar

-

Nga

“Më kanë ndodhur disa fatkeqësi”/ Paloka rrëfen historinë e trishtë dhe akuzon qeverinë

Ish deputeti i PD, Edi Paloka, ka qenë i ftuar pasditen e sotme në emisionin “Kjo javë” ku ka folur për fshehjen e numrit të viktimave të Covid.

Paloka tregoi dhe një histori personale, ku tha se xhaxhai dhe kushërira e tij kishin ndërruar jetë nga Covid-19, mirëpo institucionet shtetërore nuk e kanë raportuar se shkak ishte pikërisht virusi.

“Mua më ka ndodhur fatkeqësi, pasi kam humbur person të afërt nga pandemia. Unë rastin nuk e kam përdorur politikisht. Vajza e tezës sime nuk rezulton e vdekur nga virusi. Në kartelë përshkruhet çdo gjë, vetëm koronavirusi nuk përmendet. Vajza e tezes sime, që është pedagoge Irena Bogdani, u mjekua për Covid dhe humbi jetën në Spitalin Infektiv prej Covid-19.

Kur e bëjnë këtë gjë me një personalitet, pasi ishte pedagoge, imagjinoni çfarë ndodh me qytetarët e thjeshtë. Kam humbur edhe xhaxhanë, edhe ai pasi kaloi koronavirusin. Nuk rezulton asnjë statistikë që ka humbur jetën nga Covid-19. Nuk raportohen të gjitha rastet e vdekura nga koronavirusi, se nuk duan të përhapin panik.

Këtu tek ne futja në intubim është fatalitet, ndërsa jashtë ka aparaturë që bën oksigjenimin e gjakut jashtë trupit të personit, kushton vetëm 30 mijë euro e nuk ka asnjë në Shqipëri, e ndërsa paratë shkojnë për PPP. Qeveria të marrë përsipër përgjegjësitë e pandemisë”, u shpreh Paloka./CNA.al

LEXO TE PLOTE